Bělorusko

ALEKSEEV / FOREVER

LEDEN 0%
ÚNOR 51%
BŘEZEN 50%
DUBEN 51%
KVĚTEN 50%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 16. místo | 65 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 50%

Reprezentant Běloruska 2018


AlekseevALEKSEEV
Forever

Biografie

Mykyta Volodymyrovyč Aleksejev, vystupující jako Alekseev, se narodil 18. května 1993 v Kyjevě. Tento ukrajinský zpěvák se hudbou začal zabývat ve věku dvanácti let. Za sebou má účast v národním kole Dětské Eurovize a první zkušenosti sbíral také se svou vlastní skupinou Mova. Život mu změnila čtvrtá řada talentové show Hlas Ukrajiny v roce 2014. Ačkoliv jej na castingu podpořila pouze ukrajinská reprezentantka z Eurovize 2008 Ani Lorak a ze soutěže vypadl hned v prvním přímém přenosu, dveře do světa hudebního šoubyznysu mu zůstaly otevřené. Jeho první singl „Vsjo uspěť“ příliš nezaujal, avšak druhá píseň „A ja plivu“, která je cover verzí hitu zpěvačky Iriny Bilyk, už dokázala ovládnout ukrajinskou hitparádu. Masivní popularita ale přišla až s písní „Pjanoje solnce“ z roku 2015, která nejen, že uspěla na Ukrajině, ale po několik týdnů vyhrávala i žebříček ruského éteru a na iTunes se stala platinovou. Na ukrajinských hudebních cenách YUNA 2016 se tehdy Alekseev stal Objevem roku, stejně jako na ceremoniálu ruské televize MUZ TV, M1 Music Awards a Sound Track MK Awards. Na cenách RU TV vyhrál kategorii Píseň roku a stejného triumfu dosáhl i na The Major League Awards. Ocenění bral také na ZD Awards a Top Hit Music Awards, kde vyhrál celkem čtyři kategorie. A ve sbírce mu nechybí ani cena za Video roku z OOPS! Video Awards. Dařilo se i jeho následujícím počinům „Snov oskolki“, „Okeanami stali“ a „Čuvstvuju dušoj“. Rok 2016 přináší kromě nálože cen i debutovou desku „Pjanoe solnce“, po které následovalo velké turné. Loni Alekseev potěšil fanoušky EP „Děrži“ a novinkou „Navsegda“, jejíž anglická verze bude reprezentovat Bělorusko na Eurovizi v Lisabonu. Zpěvák je náruživým fotbalistou a tenistou, na univerzitě vystudoval marketing a věnuje se také herectví. Svůj debut si odbyl loni ve filmu Mama dlja Sniguroňky.

Alekseev / Forever (národní kolo)

Alekseev / Forever (videoklip)

Alekseev / Forever (semifinále Eurovize)

Text písně

It must be something that we call love
Wherever I go, I’m coming back
And time cannot knock me off my track
This resolution is final

It must be something that we call love
It’s when you’re craving to say her name
And my reality seems to break
Apart with her arrival

No need to worry, rain falling down
It’s our happiest story and there’s no one around
We will go for it
And I know you’ll be mine forever

Windows wide open, flying so high
Both of us roaming through magnificent sky
Rain keeps on falling
And I’ll know you’ll be mine forever

It must be something that we call dream
When all you told me I know by heart
The type of beauty I call supreme
And how it’s driving me crazy

No need to worry, rain falling down
It’s our happiest story and there’s no one around
We will go for it
And I know you’ll be mine forever

Windows wide open, flying so high
Both of us roaming through magnificent sky
Rain keeps on falling
And I’ll know you’ll be mine forever

You’ll always sing me something new
I will always follow
When I first saw you here I knew
That I was blind before you

No need to worry, rain falling down
It’s our happiest story and there’s no one around
We will go for it
And I know you’ll be mine forever

Windows wide open, flying so high
Both of us roaming through magnificent sky
Rain keeps on falling
And I’ll know you’ll be mine forever

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB BĚLORUSKÉ EUROVIZE

26 komentářů ke článku “Reprezentant Běloruska 2018

 1. Schotty

  Neslyšeli jsme tohle už někde?! Těch 9-10 tonů… ABBA? Nějaký český zpěvák! Začátek zní hodně jak Cinema Bizarre, ale ten refrén… To já přece znám! Něco, něco nad hvězdárnou… Hvězdy se mění nad hvězdárnou – Kalusek! No není uplně ono, ale něco přesně takhle už zní! :(

 2. Pegeta

  Podle mě se mu finále vyhne, ale kdo ví. Píseň není špatná, ale zpěváka mohly vybrat lepšího 5/10.

 3. plutoniumman

  Kombinace nevyzrálého hlasu a jednotvárného songu působí ve výsledku nezajímavě. Bohužel, pěvecký part působí jednoduše, ale ve skutečnosti je mimořádně náročný, na hranicích možností interpreta, který v místě, kde by bylo na místě přitlačit, naopak ubírá, aby to vůbec vyzpíval. Autoři písně by mohli aspoň trochu obměnit refrén, ve stejné podobě se opakuje x-krát, a taky vymyslet nějaký závěr, který písni chybí zcela.

 4. Esgalnor

  Má na to moc plochej hlas, není tak silnej, aby si dovolil gradaci, která by tý písničce slušela, takže to povětšinu zní jako taková divná recitace. Dated mi to nepřijde, ani nijak extra špatné, ale s postupem to budou mít těžké. Přesto si myslím, že by to Mikolase ohrozit teoreticky mohlo.

 5. Expert

  Myslím, že je to věcí názoru, ale byl to právě rok 2008, kdy mě Eurovize nadchla. Soutěž, kde se sejde celá řada rozličných a zajímavých hudebních počinů a vyhraje ten nejlepší. Tak to bylo i několik dalších let, rozhodnout, jestli byl lepší ročník 2008 nebo 2009 je těžké, ale 2009 byl také výborný (a doufám, že jeho vítěze uvidíme i letos, má na to dobře našlápnuto). Počinů, z nichž celou řadu si dodnes dobře pamatuji, takže přinejmenším zaujaly.
  Dát dohromady loňské soutěžní skladby by pro mě bylo možná těžší, byl to fádní, nezajímavý ročník. Možná nejhorší, jaký pamatuji. Ale přestože s vítězem nejsem spokojen, dokládá, že když něco zní, jako z dob minulých, nemusí to být úplně špatně. Salvador nezněl jako z roku 2008 nebo 2010, ale připomínal doby ještě o desítky let vzdálenější. A vyhrál. (Ne, že bych si bytostně myslel, že Salvador vyhrál kvůli písni, což je další velký problém Eurovize posledních let, který, myslím, ještě v letech 2008 a 2010 v takové míře neměla, ale přinejmenším mu vítězství „nezkazila“. Zkrátka to divákům přinejmenším nevadilo /a některým se to asi i líbilo/.) Nemyslím si, že Alekseev vyhraje, to vůbec ne. A dost možná ani neprojde. Ale když něco zní jako z roku 2008, neodsuzoval bych to. Zkrátka a dobře bych řešil, jestli je to zajímavá, originální píseň, možná jestli se mi líbí, nebo ne, a jestli umí zpívat (což se tady asi moc nepovedlo). Ale neodsuzoval bych něco jen proto, že to zní jako z roku, který koneckonců není ani nijak dávnou minulostí. To není dobrý argument.
  Celá řada lidí to může vyhledávat. A pokud je pro vás 10 let zpátky retro…retro se vrací do obliby v téměř pravidelných intervalech ;-)

 6. Cipela

  Já jsem tedy spokojen..i když byl během NF nějak mimo oproti studiové verzi :-)

 7. Dan

  Musím jen souhlasit, že 2008 byl nejnevkusnější ročník za poslední roky. A vypovídá o tom vítěz, který zpíval podobně falešně jako Alekseev.

 8. Lucasso

  Expert: Pokud někdo v roce 2018 přijde s něčím, co zní jako z roku 2008 nebo 2010, tak je to prostě špatně. A rok 2008 je se všema krocanama, pirátama, rodolfama a estoncema považovanej všeobecně za jeden z nejhorších vůbec. Těžce si to pleteš s 2009 ;)

 9. Karolína

  Při poslechu studiové nahrávky to bylo nic moc. Ten jeho hlas se k písni moc nehodí. A při poslechu živého vystoupení… Celé je to směšné a ani jedná věc v tom vystoupení nedává moc smysl ani dobrý dojem. Jsem docela zvědavá jak to bude v Lisabonu, protože teď to není ani na postup.

 10. George

  Hlasově mě tedy nepřesvědčil.. a ten oblek? Ten je vyloženě směšný a vůbec nebudí efekt, který byl nejspíše zamýšlen.. Song není zlá, ale s jeho hlasem a angličtinou zní hrozně.. Za mě tedy 3/10

 11. Perunka

  Veľmi by som Bielorusku dopriala úspech, ale chlapec na tú pieseň nemá. Pieseň ESC klasika, už sme to x-krát počuli, nepríjemný hlas a ak jeho vystúpenie na ESC bude ako včera….
  Veľký výber tam nemali, ale aj tak by som vybrala radšej niečo iné. Ale možno nás v máji prekvapī. Zatiaľ 3/10.

 12. jaris

  :((((((((((((((((((((((((( tu pisnicku sem mel moc rad, topka, ale tohle je ulet, uplne mimo vsechno . z meho provizorniho 1 mista se dostal na spodek :(

 13. Expert

  Ve dvou komentářích tady vidím mírně posměšné srovnání s minulostí. Nic proti, ale myslím, že ESC v roce 2010 byla mnohem lepší, než v roce 2017. A 2008 jeden z nejsilnějších ročníků vůbec podle mě. Tak jestli je to tak akorát na ESC 2010, tak už kupujte lístky do Minsku :D A pokud 2008, tak i hotel.
  Jinak, živé provedení skutečně nic moc a píseň průměrná, s tím souhlasím (byť lepší než leccos z toho, co jsem letos zatím z ESC slyšel), ale srovnání s minulostí je špatné. Tak možná kdyby někdo u nedávného San Marina (Serhat, I didn’t know) řekl, že to bylo nepovedené disco 80. let, tak to by možná šlo, ale tahle přirovnání k ročníkům 2008 a 2010 kulhají na obě nohy.

 14. Anonymní

  Že vraj bol chorý, tak moŽno tak strašne spieval, inak spievať vie :D

 15. Myscho

  Túto skladbu si viem na repre (so šancou na GF) predstaviť tak v Oslo 2010. Avšak je to taký prijateľný priemer, alebo (takmer) priemer. Každopádne Bielorusko zaspalo dobu ako vidno aj v pop-music. Pre CZ to však nie je dobrá správa ďalší silný konkurent!

 16. Ivet

  Tak dneska se mu to teda fakt nepovedlo. Přitom normálně je skvělý zpěvák. Angličtina mu celkově moc nesedí, ale aspoň efekty jsou docela zajímavé. Každopádně píseň je i tak ok. 8/1.

 17. Anonymní

  Má to tu krásnou melancholii východoevropskýho popu, ale proč proboha nezpívá rusky? Tak zvučnej jazyk, k songu by se nádherně hodil a na Eurovizi skoro není slyšet :(

 18. Dan

  V národních kolech letošního ročníku se objevilo několik velmi silných songů. Ať už to byla Asanda – Legends, Serena – Safari, Nassi – Rêve de gamin nebo Alekseev – Forever, jedno mají společné. Kvalita živého vystoupení zdaleka neodpovídá studiové nahrávce. Alekseev sice z národního kola postoupil, ale jestli někdo tvrdí, že umí zpívat, tak na světě umře jedno koťátko!
  NENENE, takhle se pop music opravdu nedělá.

 19. mano139

  Jeho spev naživo nebol dobrý, no Bielorusko aj tak zvolilo dobre, keďže táto jediná pesnička má potenciál vôbec preraziť do finále a na speve sa dá pracovať.. ak budem hodnotiť pesničku ako takú, tak 8/10, no dnešné vystúpenie by bolo 6/10.

 20. Lucasso

  Jako má to fakt hrozně hezkou melodii, to jo. Ale celé je to tak nějak jak z roku 2008, on je naživo doslova marnej a ve výsledku to vlastně není nic jinýho než klasická eurovizní odrhovačka :D Ale určitě se ještě v Bělorusku budou dít věci :D

 21. Standa

  Výsledek dle očekávání, písnička je pěkná, klasická eurovizní věc se zapamatovatelnou, poměrně chytlavou melodií. Myslím, že Alekseev zpívá dobře, akorát mi vadí barva jeho hlasu, za mě 8/10.

 22. Timoteij

  Dám chlapcovi 10/10 za song, parádny klip a luxusné zuby.
  Live performance je čisté trápenie.. Kvílím ráááád, a je to na mně doufám znáááát… Úvodné low notes sú čistá hviezdna rota Slovensko hľadá SuperStar rok 2004..Ale do mája času dosť.

  A teraz, ladies and gentlemen, čakám obrovskú drámu. Ešte bude v Bielorusku horúco.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>