Bulharsko

EQUINOX / BONES

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 81%
DUBEN 82%
KVĚTEN 83%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 7. místo | 177 bodů

Finále: 14. místo | 166 bodů

Hodnocení čtenářů 82%

Reprezentant Bulharska 2018


EquinoxEQUINOX
Bones

Biografie

Equinox je unikátní jednorázový projekt, který vznikl v hlavě Borislava Milanova. Jeho cílem bylo na Eurovizi přivést jedinečnou a zapamatovatelnou skupinu, která se bude výrazně odlišovat od všeho, co zatím bylo na soutěži k vidění. Během nahrávání dema skladby „Bones“, o kterou se kromě Milanova postarali Trey Campbell, Joakim Persson a Dag Lungberg pod záštitou produkční společnosti Symphonix International, jež spolupracovala na bulharských reprezentačních počinech i v letech 2011, 2016 a 2017, přišla myšlenka, že píseň bude znít mnohem zajímavěji v kombinaci odlišných hlasů oproti klasickému sólovému ztvárnění. Následně začalo hledání ideálních interpretů, kteří ve finále kromě Bulharska pocházejí i ze Spojených států amerických. Je jich pět a jedná se o Žanu Bergendorff, Georgiho Simeonova, Vladimira Michajlova, Johnnyho Manuela a Treye Campbella.

Žana Bergendorff se proslavila účastí v dánské verzi talentové show X Factor a svým následným vítězstvím v bulharském X Factoru v roce 2013. Soutěž ovládla se 70 % hlasů a stejně tak úspěšně se jí dařilo i s následnými počiny „Samuraj“, „Nevazmožni sme sami“ a „Vreme“, které dlouhé týdny okupovaly desítku nejúspěšnějších singlů v Bulharsku. Tato v mnohém kontroverzní zpěvačka na sebe nestrhává pozornost pouze v rodném Bulharsku, ale i v Dánsku a Jižní Korei, kde přechodně bydlí. Georgi Simeonov se živí jako zpěvák a producent. Proslavil se jako člen už neexistujícího boybandu 032. Od roku 2013 zpívá sólově a mezi jeho největší hity patří skladby „Po-dobre, če razbrach“ a „Dilar na lubov“. Jako producent spolupracuje s největšími hvězdami bulharské scény. Vlado Michajlov je úspěšný bulharský zpěvák, skladatel a herec. Na hudebním poli je známý především jako frontman populárních skupin Safo a Sleng. Na Eurovizi se poprvé objevil loni v roli vokalisty Kristiana Kostova. Johnny Manuel z města Flint v Michiganu se v hudebním šoubyznysu pohybuje už do čtrnácti let. Za sebou má turné s ´N Sync a semifinálovou účast v loňském ročníku show Amerika má talent. Mezi jeho nejúspěšnější singly patří počiny „Come Alive“ a „Blind Faith“, které nalezneme na jeho plánované debutové desce. Trey Campbell pochází z Los Angeles a je jedním z autorů eurosongu „Bones“. Skládání hudby je jeho hlavní profesí a ve svém životopise se může pochlubit spoluprací například s Alexandrou Stan nebo Bebe Rexhu.

Equinox / Bones (videoklip)

Equinox / Bones (semifinále Eurovize)

Equinox / Bones (finále Eurovize)

Text písně

Love is like a black hole
Everything is dark
You just gotta let go
And feel it, feel it, feel it

We fall off the deep end
Just to get a rush
You know that it’s right when
You feel it, feel it, feel it

What is life
If it’s just of the earth
Only of the flesh and bones

Wanna thrive in the dust
Of the universe and way
Into unknown

So I love beyond the bones
Goes deep inside your soul
I love beyond the bones

I love beyond the bones
I love beyond the bones

Wanna be the fire
Even if it burns
Offer up my fibers
To feel it, feel it, feel it

What is life
If it’s just of the earth
Only of the flesh and bones

Wanna thrive in the dust
Of the universe and way
Into unknown

So I love beyond the bones
Goes deep inside your soul
I love beyond the bones
Goes deep inside your soul
I love beyond the bones

I love beyond the bones
I love beyond the bones
I love beyond the bones

Into the unknown
Into the unknown
Where no other love goes
I love, I love beyond the bones

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB BULHARSKÉ EUROVIZE

19 komentářů ke článku “Reprezentant Bulharska 2018

 1. Perunka

  Proste sa mi to páči. Má to atmosféru a nemám počas počúvania piesne vtieravý pocit, že som to už počula, aj keď je to možné, ale v tom prípade sa im to podarilo prekryť svojským spracovaním a náladou piesne. 8,5/10.

 2. Opice

  Mně teda dost lezl na nervy ten hype kolem Bulharska, ale musím uznat, že se mi ta písnička fakt líbí! Dvakrát jsem si to pustila a už jsem se přistihla, že si zpívám „I love beyond the bones“. Ten text je krásnej! 10/10

 3. Myscho

  Prvý dojem??? Nemôžem sa zbaviť pocitu, že čosi veľmi podobné som už na ESC(pár rôčkov dozadu) počul!

 4. Anonymní

  Gruzínsko bude zajtra odhalena pieseň ale možno niekde do polnoci unikne :D taktiež by mala byť predstavena oficialna pieseň pre Albánsko :D

 5. plutoniumman

  Takhle to vypadá, když monotónnost není důsledkem autorovy neschopnosti, ale naopak jeho tvůrčím záměrem. Přenesení atmosféry tohoto potemnělého songu na velké eurovizní pódium ale bude oříšek, stačí malá nedokonalost, a přestane celé fungovat.

 6. Majo

  Tak toto je fakt kvalitné. Zatiaľ najlepšie čo vôbec Bulharsko poslalo. Je to veľmi moderné, má to primeraná a neprehannú gradáciu a veľa priestoru na staging. Porota to môže potiahnuť veľmi vysoko.

 7. Rozhodně to naplnilo má očekávání, je to velmi povedené a zavání to Siou… Zpěvačka ve skupině ale není nikdo jiný než bulharská Zhana Bergendorff, záruka kvality. Moc se těším, jak to bude vypadat na jevišti. Postup do finále předpokládám téměř určitě a i pak ve finále to možná nebude na vítězství ale TOP 10 bych tipnul, snad možná i TOP 5 když se zadaří…

 8. Fofi

  Jo a jen lehce mimo téma. Neví někdo jak je to s Gruzií? Jsou poslední kdo ještě nezveřejnil, bude to dnes?

 9. Standa

  Je to pěkná písnička, líbí se mi to, tajemná až meditační hudba, po pěvecké stránce v pořádku, uvidíme live, jak se dokáží hlasově sladit. Hudba je bohužel jako celek dost monotónní, příjemně se poslouchá, ale neustále se opakuje dokola jeden základní rytmus jen s velmi malou obměnou. Na vítězství to stačit nebude, ale postup do finále by mohl být. Dávám 7/10.

 10. Fofi

  Vzhledem k tomu, že od začátku bylo Bulharsko u Bookmakerů na čele a očekávalo se něco velkýho, tak zklamání. Takový nijaký mi to přijde, ale asi jsem měl na Bulharsko moc velký nároky. Třeba časem ještě změním názor.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>