Černá Hora

VANJA RADOVANOVIĆ / INJE

LEDEN 0%
ÚNOR 46%
BŘEZEN 44%
DUBEN 44%
KVĚTEN 45%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 16. místo | 40 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 44%

Reprezentant Černé Hory 2018


Vanja RadovanovićVANJA RADOVANOVIĆ
Inje

Biografie

Zpěvák a skladatel Vanja Radovanović se narodil 28. října 1982 v Bělehradu. Jeho hudební kariéra se datuje od roku 2004, kdy se poprvé zúčastnil prestižního festivalu Budva, který se koná každý rok v Černé Hoře. Jeho autorský singl „Dripac“ vyhrál ocenění za Nejlepší debut roku a píseň „Krila olovna“, která se na soutěži objevila o rok později, mu pro změnu otevřela cestu do rádiového éteru tehdy ještě společného státu Srbsko a Černá Hora. Další rok je u Vanji ve znamení účasti na dalších festivalech, kde zabodoval se skladbami „Izvini ne menja ljude“„Kad me jednom za te ne bude“. První videoklip natočil v roce 2007 k písni  „Pričaj dodirom“, která se stala charitativním singlem organizace pomáhající osobám se sluchovým postižením. Ve stejné době zformoval vlastní kapelu Vanja Radovanović Band, se kterou v roce 2008 vydal svou debutovou desku „Pričaj dodirom“. Album vyhrálo černohorský prodej a díky velké popularitě se stalo součástí reklamní kampaně nových hudebních telefonů. Vanja se svou skupinou koncertoval prakticky denně po klubech a u toho vydával nové písně jako „Takav sam i sad“ nebo „Ne pitaj za mene“, na které v roce 2010 navázalo úspěšné EP „Bez koncepta“. V tu dobu nepsal Vanja hudbu pouze pro sebe, ale i pro mnohé další umělce ze zemí bývalé Jugoslávie. Populární jsou i jeho duety jako například „Kiša i sunce“ s Viktorijou Lobou. V roce 2012 mu vychází další deska „Padobran“, na které kromě stejnojmenného počinu nalezneme i v hitparádách vysoko umístěnou píseň „Svi životi moji“. Zajímavostí je, že právě po ní pojmenoval zatím poslední CD, které vstoupilo do prodeje v roce 2016. Z loňské tvorby černohorského reprezentanta zmiňme skladby „Igra“ nebo „Prvi pik“, které si taktéž našly cestu k početnému publiku.

Vanja Radovanović / Inje (národní kolo)

Vanja Radovanović / Inje (videoklip)

Vanja Radovanović / Inje (semifinále Eurovize)

Text písně

Palo inje po nama
Ledi krv u žilama
A ti, srce, steglo baš
Te brzo zaboravljaš

Drhti ljubav kao prut
Usred ljeta zamrznut
Drhtim i ja, drhti vas
Otkada mi nema nas

Džaba jorgan tijelo grije
Promaja kroz dušu bije

Bogu dane otimam
Gubim i kad dobijam
Al’ kad niko ne vidi
Pustim srcu da mu svratiš ti

Živim tek po navici
Kao rob u samici
Al’ kad niko ne čuje
Pustim srce da se raduje

Ja i život, pas i mačka
Srce najskuplja mu igračka

Bogu dane otimam
Gubim i kad dobijam
Al’ kad niko ne vidi
Pustim srcu da mu svratiš ti

Živim tek po navici
Kao rob u samici
Al’ kad niko ne čuje
Pustim srce da se raduje

Palo inje

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB ČERNOHORSKÉ EUROVIZE

12 komentářů ke článku “Reprezentant Černé Hory 2018

 1. Lexa

  Dane, co je to „jugoslávský cajdák“? Jestli je to pravý opak anglo-amerických cajdáku, tak je to, to „pravé ořechové“. Co ty zesměšňuješ, myslím ale celkově na „jugoslávskou“ popovou a rockovou hudbu, je dlouhodobě (kdo znal ještě bývalou YU hudební scénu 70-80 let 20st..ví o čem mluvím) jeden z mála autentických antiglobalizačních kulturně-hudebních jevů v jinak v tomto smyslu úplně unifikované Evropě, Česko nevyjímaje. Jména jako Goran Bregović, No Smoking Orch. by Emir Kusturica, také Balkanika (srbský představitel na Eurosongu) a nespočet dalších, jsou toho důkazem.

 2. plutoniumman

  Nezajímavou melodii v refrénu (my umíme jen škály) a konstantně patetický projev zpěváka nezachrání ani velkolepé orchestrální aranžmá. Slabiny písně nejvíce vynikají v hudebně nepromyšlené a interpretačně nedotažené modulaci (čas 2:07), kde namísto wow-efektu přichází spíše pocit trapnosti.

 3. Karolína

  Na začátku mě ta píseň moc nezaujala. Až po drobném rozjetí mi to připadalo na lepší průměr. Zpěv a píseň k sobě dobře pasuje, možná by to mohlo postoupit.

 4. Myscho

  Taký čiernohorský Željko Joksimović! Čierna Hora má veľký predpoklad, že bude prepisovať históriu svojich úspechov na ESC!

 5. George

  Kvalita děsná, píseň nudná.. je to tak uspávající, že jsem to přeskákal na konec.
  0/10

 6. Lucasso

  Oproti ukázce velký překvapení, má to něco do sebe, balkánský balady mě ale moc neba. Ale proč ne.

 7. Standa

  Písnička jako celek je dobrá, Vanja zpívá hezky, čistě, zní to opravdu balkánsky, samotná melodie i s refrénem mohla být ale výraznější, zejména ta její první část. Písnička je dost výpravná, vyžaduje větší koncentraci. Dávám 6/10.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>