Česká republika

MARTA JANDOVÁ A VÁCLAV NOID BÁRTA / HOPE NEVER DIES

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 13. místo | 33 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 83%

Reprezentant České republiky 2015


Marta Jandová a Václav Noid BártaMARTA JANDOVÁ A VÁCLAV NOID BÁRTA
Hope Never Dies

Biografie

Zpěvačka Marta Jandová, nyní provdaná Marta Verner, se narodila 13. dubna 1974 v Praze. Jejím otcem je Petr Janda, zpěvák legendární české skupiny Olympic. Vystudovala ekonomickou školu se zaměřením na jazyky a v sedmnácti letech odjela na rok do USA. Po střední škole se hlásila na univerzitu, avšak nebyla přijata, a proto se díky seznámení s kytaristou rockové skupiny Die Happy Thorstenem Mewesem rozhodla odcestovat na další zahraniční pobyt, a to tentokrát do Německa. Výlet si nakonec prodloužila, Die Happy v devadesátých letech fungovali jako garážová kapela a Marta přijala nabídku na volné místo zpěvačky. Hudbou si ovšem tenkrát ještě nevydělávala, pracovala jako sekretářka, servírka a pomocná síla. Na přelomu milénia skupina obdržela nahrávací smlouvu a Německu představila svou celkově čtvrtou desku „Supersonic Speed“. Ta se dostala na 43. místo v prodeji a o české zpěvačce rázem věděli všichni němečtí fanoušci rocku. Marta s Die Happy natočila celkem třináct desek, z nichž nejúspěšnější jsou alba „The Weight of the Circumstances“ a „Bitter to Better“, která se umístila v top desítce německého žebříčku. S kapelou má na svém kontě přes tisíc koncertů v mnoha zemích světa a několik nominací v prestižních cenách ECHO. V Německu se stala jednou z nejpopulárnějších tváří hudebního šoubyznysu, což potvrzuje její role porotkyně v talentové show Popstars a moderátorky hudebních pořadů. Výrazná je její spolupráce s hvězdami rockové scény. Na kontě má singly s In Extremo, finskou Apocalypticou, se kterou se zúčastnila prvního ročníku soutěže Bundesvision Song Contest, či Oomph!, se kterými tuto soutěž v roce 2007 vyhrála. Skladba „Träumst Du?“ s Oomph! se dostala na deváté místo německé single chart, píseň „Halt dich an mir fest“, kterou nahrála s Revolverheld, obsadila osmou příčku a zabodovala i v dalších německy mluvících zemích. V roce 2011 nazpívala hymnu německého reprezentačního týmu fotbalistek k mistrovství světa „Sister Hit The Goal“. Jeden čas byla oblíbenou tváří bulváru, který se hojně zabýval jejím vztahem s tehdejší ikonou německého popu Sashou. Do Česka se vrátila v roce 2009, kdy přijala roli v muzikálu Mona Lisa a místo porotkyně v Česko Slovenské SuperStar. Další muzikálové role ztvárnila v představeních Baron Prášil, Ať žije rokenrol, Kat mydlář, Bídníci a Hamlet – The Rock Opera. Nezanevřela ani na účast v talentových soutěžích, naposledy usedla do křesla s Darou Rolins v druhé řadě show Hlas Česko Slovenska. Pamatovat si ji také můžeme díky hudební spolupráci s Markem Ztraceným a Clou. Marta se prosazuje i jako herečka, diváci si ji mohli vidět například v seriálu TV Nova Gympl s ručením omezeným. V minulosti byla vdaná za frontmana Die Happy Thorstena Mewese. Nyní žije s gynekologem Miroslavem Vernerem, kterému v létě roku 2013 porodila dceru Marii.

Václav Noid Bárta se narodil 27. října 1980 v Praze. K hudbě měl blízko od dětství, jeho otec je textař a matka zpěvačka. Učil se hrát na klavír, flétnu, klarinet, kytaru, basu a bicí. Na hudební scéně se začal prosazovat v sedmnácti letech díky kapele Dolores Clan, která zabodovala především hitem „Nu-Destruct“. Celkem natočil se skupinou čtyři promo CD a v roce 2004 desku „Prwotní strach“, o rok později se projekt rozpustil. Média mu začala věnovat pozornost v roce 2006, kdy se oženil s Lucií Bílou. Jejich svazek trval dva roky, avšak oba interpreti jsou do dnešních dnů blízcí přátelé. V šoubyznysu se kromě zpěvu proslavil i jako skladatel, herec a dabér. Zpíval v muzikálech Hamlet, Excalibur, Aida nebo Jesus Christ SuperStar a je autorem muzikálu Němcová. Zahrál si ve filmu Kajínek, ke kterému také složil a nahrál hudbu. V televizi jsme jeho tvorbu mohli slyšet například v ústředním motivu seriálu TV Prima Obchoďák. V minulosti spolupracoval s Helenou VondráčkovouBárou Basikovou, Kamilem Střihavkou či skupinou Arakain. Aktuálně zpívá s kapelou Noid Crew a v roce 2013 vydal debutovou sólovou desku „Václav Noid Bárta“, kterou natočil s Českým národním filharmonickým orchestrem. Od roku 2008 chodil s Českou Miss 2008 Eliškou Bučkovou, v roce 2014 se oženil s modelkou Gabrielou Dvořákovou. Václav je pyšným otcem dcerky Terezy.

Marta Jandová a Václav Noid Bárta / Hope Never Dies (prezentace písně)

Marta Jandová a Václav Noid Bárta / Hope Never Dies (videoklip)

Marta Jandová a Václav Noid Bárta / Hope Never Dies (semifinále Eurovize)

Text písně

Wait for me don’t cross the sea of pain
Wait for me I’m lost I’ve gone astray
Ravens calling my name, their wings so dark
Soon they’ll take me away, I have their mark
They never miss their prey

There is no light to pray for
Cold and dim are the skies
Wounded lying
Running out of life
In your eyes I could see
Our hopes and our future
Now we must let go

Find me where the night turns into day
Your love as a torch shows us the way
How to be whole again

There is no light to pray for
Cold and dim are the skies
Wounded lying
Running out of life
In your eyes I could see
Our hopes and our future
Now we must let go
Must let go, must let fade away
Or we can rise and fight

For a light to live for
Fire in our hearts
Through our pain
Through all the lies
We will walk, walk reborn
Hope never dies
Never let me go

Hodnocení čtenářů

1. týden: N/A |
2. týden: N/A |
3. týden: N/A |
4. týden: N/A |
5. týden: N/A |
6. týden: 84% |
7. týden: 85% |
8. týden: 84% |
9. týden: 84% |
10. týden: 83% |
11. týden: 83% |
12. týden: 83% |
13. týden: 82% |
14. týden: 82% |
15. týden: 83% |

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB MARTY JANDOVÉ
FACEBOOK MARTY JANDOVÉ
OFICIÁLNÍ WEB VÁCLAVA NOIDA BÁRTY
FACEBOOK VÁCLAVA NOIDA BÁRTY
OFICIÁLNÍ WEB ČESKÉ EUROVIZE

67 komentářů ke článku “Reprezentant České republiky 2015

 1. NOISIV

  Song is great and sing perfectly .but the stage lighting looks general not prominent compared to other performances.Should add some dry-ice cloud on stage and use more lighting effects after first rehersal.

 2. Adam

  Týdeník TELEVIZE č.17 (20.4.2015)
  5 OTÁZEK pro Martu Jandovou (str.5)

  Otázka 4
  “Chystáte se s kapelou DIE HAPPY na Eurovizi.
  Co pro vás účast v téhle mezinárodní soutěži znamená?“

  !?!?! …tak takovou informaci se dozvídají čtenáři v časopisu TELEVIZE …

 3. brmbolec

  Má to niečo do seba, z českých piesní na ESC je zrejme najlepšia, ale je trochu depresívna a nemá refrén, čiže je nezapamätateľná. Protagonisti pôsobia nesympaticky a to, že majú silné hlasy asi nebude stačiť.

 4. Ann

  Rozhodně jsou zatím nejlepší reprezentanti, jaké naše republika vyslala. Ti předešlí byli katastrofa!!! A to myslím vážně. Je fakt, že doprovod této písně mohl být víc „profesionálnější“, ale hlasově je to líbivé. Moc držím pěsti, ať máme štěstí!

 5. Lukáš

  Ačkoliv máme hodně dobrý song, po zkušenostech víme, co se líbí Evropě pro co hlasuje…. ještě ani neznáme song Černé Hory a už teď mám pocit, že budeme mít co dělat, abychom postoupili..vidím to na 8.-11.místo v SF

 6. Perunka

  Vaši Mudrci musia hneď všetko zhovadiť. Nech teda niečo invenčné dajú do placu a nebrblú.

 7. Adam

  Mladá fronta DNES (sobota 14.3.2015)
  SCÉNA / recenze, rozhovory, kulturní tipy
  “OMYLNÍK“

  Odhalení písně HOPE NEVER DIES, kterou nás budou Václav “NOID“ Bárta a Marta Jandová reprezentovat v soutěži Eurovize, ukázalo přesně to, co se dalo očekávat.
  Jde o málo invenční cajdák, který si refrénem hraje na bondovku a produkcí a aranžemi zůstal kdesi hluboko v minulém století.
  Hodí se … leda tak na Eurosong.

  autor Honza Vedral

 8. Lukáš•

  9/10, Pokud rozeberu šance, a zbylé nezveřejněné skladby budou skvělé, tak i přesto máme na finále, vidím to na 15. místo ve finále. Skladba úžasná, trefili se mi do vkusu. Jen to nepokazit. Ještě aby dobre vypadali na podiu. Chytneme za srdce Evropu ;-)

 9. Kiko

  Peter: Sorry pane odborník na hudobný trh. Poohliadni sa späť v pop music a možno zistíš, že existujú aj iné skvosty ako súčasné „hity“ a omnoho kvalitnejšie. A takéto songy ako je HND sa hrali aj v minulom storočí a zneli podobne, stačilo sa viac vyhrať s hudobným podkladom. Ja som skôr na nete čítal ohlasy, že je to Disney song ;-)

 10. Jan

  Ty klávesy, nebo co to je v podkladu, jsou fakt děs. Ty na samotném úvodu jsou OK.. Fakt to chce to chce velkolepější hudební podklad. Produkce nic moc..

 11. peter

  Kiko: Ale jdi někam s těmi tvými roky, které tu pravidelně plácáš do vzduchu bez znalosti trhu. Tohle navíc není vůbec muzikálová záležitost, jako spíše filmová. A takové duety znějí u titulků filmů neustále, ať se píše jakýkoliv rok. Na písni není nic zastaralé, na internetu se dokonce objevovaly názory, že by to mohli hodit do nové Bondovky nebo romanťárny od WD. Pleteš si trochu jablka s hruškami, pane kritiku. Jinak ano, Leť tmou byla muzikálová trochu out záležitost, ale toto si ani v muzikálu neumím představit, je to čistě filmová hudba. Určitě to není klenot a kdo ví jak originální, ale zastaralé to určitě není.

 12. Jan

  Nejlepší co jsme kdy poslali. Chvílemi se mi to velmi líbí, až mě mrazí. Ale na druhou stranu je pravda, že píseň sama o sobě, leč silná, je celkem monotónní. Přidal bych na orchestralnosti a třeba i ty el. kytary. Hlavní melodie zahraná na el, kytaře by byla moc pěkná. Škoda, že to musí mít jen 3 minuty. Při delší stopáži bych tam hodil samotnou mezihru na el.kytaře. Ty klávesy v pozadí a to hudební ukončení na flétnu nebo co to je bych dal pryč.. Jinak hlasy super. Bohužel se i přes celkovou spokojenost se mírně obávám nepostupu do finále.

 13. Kiko

  Viem, že keď napíšem čokoľvek, bude to kritika niečoho, čo je vám „sväté“. Pre mňa je začiatok krásny a zaujímavý, ale bohužiaľ postupne upadá do klišé a znie ako srdcervúca kantiléna miestami pripominajúca „Leť tmou“ od Nely a Kamila. Keby sa písal rok 1990, tak je to super bomba za 100 bodov, lebo vtedy takéto rockové balady boli in. Dnes je to už prežité, príliš muzikálové, ale najmä takýto duet, aby bol ako jeden kompletný vyrozprávaný príbeh lásky, potrebuje dlhšiu stopáž! Tri minúty sú strašne málo, lebo sa to poriadne ani nerozbehne, žiadne vyvrcholenie a už je koniec, čo je na škodu celej piesne. Moje hodnotenie od 5/10 až po max. 7/10

 14. Lukáš

  Musím uznat, že na první poslech mně to zas tak nezaujalo, ale když to slyším už asi podesátý, musím uznat,že je to skvělý

 15. patrik

  Pìsničku jsi furt posloucham dokola a je to brutalně dokonaly 10/10 a na živo wauuu . Za mě postup do finalé a ve finale v top 5 a mozna budem sahat na vyhru . A řikám pikud se ta pisnicka doladí a bude dobrý živák to wau

 16. radan

  SUPER! Fakt moc krásný. Takže pokud to nezazpivaji falešně, jsme ve finále :-)

 17. Patrik

  myslim si že tu písničku trochu do upravej a dají dotoho trochu drajfu a ranzma a na na živo to bude mazec

 18. Miro

  Neřekl bych, že text britů vyloženě dětinský, ale spíš je o ničem, jak si tam furt něco vytýkají a že chtěj být takoví a makoví, ale stejně se milujou… a to mluvím jen o tom, co jsem stíhal a čemu jsem rozuměl, protože rychlost zpívání slov byla sice relativně dobrá, ale dost slov mi splývalo.. :D a to britům rozumím víc než amíkům… :D Ale studiovka našich není zlá, očekával bych trochu víc, hlavně od Marty, ona hlasem umí položit, ale tady její potenciál trochu strádá. Ale dost se mi stalo, že zpěv naživo na esc byl daleko lepší a přirozenější než studiovka… takže se budu těšit…

 19. Patrik

  myslím si že tenhle song může mít uspech v zahraničních hitparádách a hlavně v německu tam si myslím že to bude Number one a i v jiných zemi např velka britanie , finsko atd a možna i v česku se to dostane do top 10 český hitparády ale to jsou zatim jenom iluze

 20. Lucasso

  Brano, vzhledem k tomu, že tu Slováci dávali maximum bodů svým většinou velmi slabým reprezentantům, a že tohle je to nejlepší, co kdy ČR nebo SR na Eurovizi poslalo, tak si to tu desítku zaslouží.

 21. brano

  na mňa príliš muzikálové, nie je to zlé, ale ani výborné, hoci určite je to najlepší song, čo ste na Eurovíziu poslali takže dávam 7/10 a šance na finále sú dobré … len jedno si neodpustím: chápem, že ste nadšení z toho, že ste konečne späť, ale buďte trochu sebakritickí, keď som videl, že 65% dalo 10 bodov tak som len krútil hlavou, táto pieseň určite na 10 bodov nie je…

 22. Joe Black

  Je to vskutku nádherné, těším se na živou verzi i videoklip, hodnotím 10/10 i v porovnání s ostatními. Tipuji to na postup 100%, ve finále to pak může dopadnout jakkoliv. :) Jinak z jazykového hlediska bychom mohli mít podporu Velké Británie. Za prvé „svůj“ song příliš v lásce nemají (mimo jiné i za dětinský text) a právě tohle má ve srovnání s nimi text velmi originální, alespoň z mého pohledu. :)

 23. Miras

  A máš to Evropo!!! zní to krásně, sice na vítězství to asi stačit nebude, ale i tak je to super!! :)

 24. David

  No, neni to spatne, ale cekal jsem vic. Clovek jakoby cekal ze jak se to rozjede, ze se to bude jeste stupnovat, ale ne..je to monotonni a predvidatelne..:/ bude to asi na hrane postupu, ale vetsi uspech z toho asi nebude.

 25. Myscho

  Živý dôkaz že i pomalšia pieseň môže mať grády!!! Prosto rocková balada jak má byť!

 26. Zack

  UZASNE! Takhle ma vypadat balada, ne jak ty zbyle babovky. Budeme ve finale, to je jasne :-)

 27. Pavel

  Vážení přátelé,ruku na srdce.Od začátku až do konce jsem měl husí kůži.Nechybělo málo a plakal jsem.Vidím to tak že Postup do finále máme tak 95% ale radši si nechám 5% rezervu pro všechny jistoty.No a co se týče našeho případného vítěství tak tam to vidím tak náááá…………..40% jelikož tam jsou opravdu i jiné a lepší písně ale bylo by skvělé pořádat Eurovizi příští rok u nás doma.Ale nebudu tu říkat že vítěství je naše když do startu eurovize zbývá ještě nějaký 2 měsíce.Ale i přesto dávám 10/10 :)

 28. Lucasso

  Po Itálii nejsilnější balada! Velmi dobře zvoleno. Hodně jsem se ty týdny bál. Finále jisté není, pro Česko je cesta těžká a ten song není jasná tutovka. Pokud ale bude spravedlivá porota, zvlášť v našem tragickém semifinále, tak se dál dostat musíme. Zvlášť s takovými interprety, Marta zaujala Česko i Německo, zaujme i Evropu. Má neskutečný dar charizma na stagi. Dávám 10 koláčků :D

 29. George

  A ano je to další balada, ale myslím si, že můžeme s klidem říci, že máme jednu z nejsilnějších balad letošní ESC :-)

 30. George

  Vážený já nemám slov. Moje očekávání naprosto splněno!
  Když si uvědomím, že tito dva a tato rocková balada bude reprezentovat naši malou zemi před celou Evropou, celým světem – tak jednoduše cítím hrdost. Opravdu nechybělo málo a málem mě mrazilo, doufám, že i živě to bude taková TOP kvalita. Jednoduše jsem šťastný, že se to povedlo. Ten klid x gradace, síla x jemnost, skvělé hlasy i hudba. Rád bych zůstal co nejobjektivnější, ale toto je prostě „naše“ Hodnotím 10/10

 31. davino

  Urcite by se naslo stovky lepsich pisni, ale je to velmi silne. Kdyby tam dali elektricky kytary tak je to top. Ale finale to bude i tak. Jedna z nejlepsich veci druheho semifinale.

 32. Cipela

  Mám nového lídra, tohle nemá chybu…Balady sice nesnáším, ovšem toto je prostě TOP!

 33. Dave155

  Sice ze začátku nic moc ale rozhodně tenhle song by mohl jít do finále!!! Za mě 7/10.

 34. Asvi

  Hlas super, hudba super, trochu ten refrén je slabší, ale celkovo čakám postup do finále.

 35. Lukáš

  už je na eurovision.tv… čekal jsem asi trochu víc….první půlka celkem nuda…myslím, že v SF uspěje, ve finále zapadne…7/10

 36. Myscho

  Myslíte si, že už zajtra na Českých Levoch 2014 bude oficiálne predstavená pieseň?

 37. Perunka

  Gratulujem k ESC, dočkali ste sa. Som zvedavá, čo Mika na to,… tak rád sa odvolával na ČT. Mám takého tucha, že to majú dobre pripravené aj „zo zadu“ a s tým súvisí aj výber reprezentantov. Hlavne dúfam v netuctovú pieseň, tak či tak, palce budem držať v každom prípade.

 38. Lukáš•

  Nejsem zklamanej a to jsem se hodně bál. Myslím, že super výběr. Už jen skladba :-D :-D :-D

 39. Lucasso

  Už jsem tu zprávu slyšel v noci ale dostal jsem se sem až teď. Musím říct, že Kabáti, Kerndlová i Gipsy se můžou jít zahrabat. Tyhle dva si jdou pro finále, hlasy jako prase, skvělá energie z nich jde. Ti dva pubertální Sanmarinci budou oproti nim směšní. Jdeme do finále…

 40. petr soukup

  Myslel jsem ze soutez je spis pro zacinajici,me tenhle vyber zaskocil a nepotesil..to bude zase katastrofa..

 41. Myscho

  Na prvý pohľad my strašne pripomínajú duo Nica & Joe z Nemeckého národnného semi-finále 2013

 42. Jan

  Doufám, že na song nebudeme čekat dlouho… Osobně doufám v silnou energickou rockovou baladu.. Oba své hlasy nejlépe využijí v rockovější poloze… Každopádně doufám v postup do finále.. V případě velmi málo pravděpodobného vítězství bych se bál našeho pořadatelství.. By byla ostuda :D Ale to jsem moc daleko.. Budu rád za důstojné reprezentování a postup…

 43. peter

  Jsem ještě v šoku, ale nicméně musím pogratulovat. Skvělý výběr! Ale naší Achillovou patou jsou songy, tam se bojím, ačkoliv Bártovu tvorbu celkem můžu, je kvalitní díky silným refrénům.

 44. Andy

  Marta super, na Vaška jsem zvědavý. Oba jsou rockeři, tak si budou určitě rozumět a skladba bude určitě energická. Takže teď už jen dobrá píseň a můžeme se radovat z kvalitní reprezentace.

 45. Jan

  Super.. Navíc Německo má hlasovací právo :)— Jen se mi nezdá to vyjádření Kocába nebo nevím koho k výběru songů, že byly vyrovnané. Nevěřím, že by to bylo všechno takové hity, takže se bojím ,že byly všechny spíš průměr.. Ale uvidíme. Je fajn, že to bude v AJ:.

 46. Miško

  Super výber čo sa týka reprezentantov. Marta Jandová je evidentne eurovízna fanúšička, znalá pomerov a verím tomu, že vo Viedni o nej budú médiá počuť. Václava Bártu nepoznám, ale voľba mužsko-ženského dueta zo strany ČT je určite prím. Tento produkt má šancu sa na eurovíznom pódiu predať :) Jednoznačne najlepšia strategická voľba reprezentantov česko-slovenskej eurovíznej histórie. Teraz napäto očakávajme skladbu, verme, že nás nesklame … :D

 47. Miro

  jsem velmi velmi velmi velmi a ještě asi třikrát velmi zvědav. Martu docela beru, je jedna z mála z našich dobrých interpretů, z mého pohledu, Bártu nějak moc nemusím, nějak mi nikdy s jeho písněmi nesedl, ať jsou rockové, popové… Ale myslím, že máme velkou šanci dostat víc bodů, než dostala kerndlice, protože Marta je známá více i v zahraničí, alespoň co se týče německa, má silný hlas a možná, to půjde prostě dobře dohromady s hlasem Bárty, teď jen přát si, aby za to stála i píseň a aby jim to jen a jen vycházelo. Vždyť tohle vypadá, je daleko nejlepší výběr a zástupci, co nás zatím reprezentovali, úplně v jiné lize.

 48. Jirka

  interpreti super, teď už jen doufám,že ta písnička bude pořádná rocková vypalovačka a žádná balada :)

 49. George

  Uvidíme jaká bude píseň, neradujme se předčasně, ale musím se přiznat, že jsem více než ohromen výběrem a to v tom nejlepší slova smyslu. Opravdu mám velkou radost, že pojede Marta – má skvělý a silný hlas a je to pochodující charisma :D. Václav je taky dobrá varianta, těm dvěva to spolu určitě půjde. Zkrátka palec hore :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>