Chorvatsko

JACQUES HOUDEK / MY FRIEND

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 55%
DUBEN 52%
KVĚTEN 52%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 8. místo | 141 bodů

Finále: 13. místo | 128 bodů

Hodnocení čtenářů 53%

Reprezentant Chorvatska 2017


Jacques HoudekJACQUES HOUDEK
My Friend

Biografie

V současné době nejpopulárnější chorvatský zpěvák Jacques Houdek, přezdívaný Pan Hlas, se narodil 14. dubna 1981 v Záhřebu. O hudbu projevoval zájem už jako malý, studoval hru na klavír a zpěv a později své hlasové schopnosti rozvíjel na prestižní Berklee College Of Music v Bostonu. Jako velký talent neměl problém se svým prvním angažmá. V roce 2000 začal v Záhřebu pořádat pravidelné týdenní koncerty v klubu Sax, které se rychle staly fenoménem. Svůj první singl „Čarolija“ představil v národním kole Eurovize v roce 2002. Jacques tehdy skončil třináctý, což byl výsledek, který mnohé překvapil, stejně jako neúspěchy z chorvatských výběrů v letech 2003, 2004, 2005, 2006 a 2011. Jeho kariéra mimo Eurovision Song Contest ovšem byla hvězdná. Už v roce 2003 se stal porotcem talentové show Story Supernova a o rok později vydal svou debutovou desku pojmenovanou po první písni „Čarolija“. Ta se setkala s obrovským úspěchem a zajistila mu vítězství v kategorii Objev roku na hudebních cenách Porin. Další roky jsou u něho ve znamení neustálého koncertování a účastí na festivalech po všech zemích bývalé Jugoslávie, ze kterých si pravidelně odvážel první místa. Druhé album „Kad si sretan“ vydal v roce 2005, třetí desku „Živim za to“ o rok později. V tu dobu si odváží další sošku z cen Porina, a to tentokrát za vítězství v kategorii Nejlepší zpěvák.

Velmi úspěšný rok 2006 Jacques završil sňatkem s Brigittou Krkač, se kterou má syna a dceru. V roce 2007 vydává nové CD a DVD a stává se členem poroty další pěvecké soutěže Showtime. V té době se zapojuje do televizního pořadu Zvijezde pevaju, avšak tentokrát v roli soutěžícího. Jacques show vyhrál a svůj triumf zopakoval ještě během další sezóny v roce 2010. V roce 2008 vydal rovnou tři desky, přičemž počin „Idemo u zoološki vrt“ mu zajistil další cenu Porina, tentokrát v kategorii Nejlepší album pro děti. Nejlepším vánočním albem se poté na Porině 2010 stalo jeho CD „Najveći božićni hitovi“. V roce 2015, kdy fanouškům nabídl svůj první výběr největších hitů, se stal porotcem první řady talentové show Hlas Chorvatska. V ní dovedl k vítězství zpěvačku Ninu Kraljić, která Chorvatsko na Eurovizi reprezentovala loni. Svou zatím poslední desku natočil v roce 2016 pod názvem „Tko je, srce, u te dirn’o?“. Celkem jich má na svém kontě třináct, z toho po jedné diamantové, platinové, zlaté a pěti stříbrných. Mezi jeho největší hity patří skladby „Stotinama godina“, „Zauvijek tvoj“, „Nov čovjek“ či „Na krilima ljubavi“. Angažuje se také jako úspěšný autor písní. Spolupracoval s mnohými hvězdami Eurovize, jako jsou Nina Badrić nebo Kaliopi, a je členem Spolku chorvatských skladatelů. Podporuje mnohé charitativní a humanitární organizace, především ty, které se soustředí na pomoc dětem.

Jacques Houdek / My Friend (videoklip)

Jacques Houdek / My Friend (semifinále Eurovize)

Jacques Houdek / My Friend (finále Eurovize)

Text písně

There are only two ways to live your life
One is as though nothing is a miracle
The other is as though everything is a miracle

There’s a miracle, my friend, and it happens every day
Hold out your hand, don’t let it slip away
Io so che esiste guarda meglio sù
Ritorna ogni giorno promettendo sempre più
After the rain nasce il sole

I pray you’ll see the light and find your way
La forza del destino che è in te
Do your best, take a chance, dare to dream and make it real
Segui la verita via della libertà
My friend, my friend

Don’t let go, let it flow
Credi nel miracolo
For the miracle that I’m talking of
Is the life that we’re given
La vita vincerà

I pray you’ll see the light and find your way (I pray, I pray)
La forza del destino che è in te
Do your best, take a chance, dare to dream and make it real
Segui la verita via della libertà

My friend, my friend
My friend, my friend
My friend

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
OFICIÁLNÍ WEB CHORVATSKÉ EUROVIZE

23 komentářů ke článku “Reprezentant Chorvatska 2017

 1. Lukas

  Velmi zajímavě pojatý samo duet, zpěvák 10/10 píseň 8/10 celkově 9/10

 2. Je to úžasné! Akorát jsem byl zpočátku zmatený a myslel jsem si, že Jacques zpívá jen ty popové party a operní mu zpívá italský kolega nějaký… Pak když jsem to četl v diskuzích, jsem tomu chtě nechtě začal věřit a s každým dalším poslechem se mi song líbil víc a víc. Kombinace popu a opery v téhle podobě funguje. Jacques je skvělý zpěvák, takže živého vystoupení se nebojím, ale jsem hodně zvědavý jak zvládne ty místy rychle přechody z popového rejstříku do operního. Rozhodně zatím bez debat můj nejoblíbenější letošní song, uvidíme, jestli to tak i zůstane. Kdyby nic jiného, rozhodně je to originální a řekněme si, kdo z letošních zpěváků by něco takového dokázal zazpívat. Na 99 % nikdo.

 3. Kubelec

  Davide: a to ho zveřejní kde. Na této stránce? :D Nechápu tuhle její reprezentaci. Kladu si mnohem více otázek.Proč se nějakým způsobem více neangažují na stránkách eurovision.tv například? Nebo neuvedou na eurovision.tv v kalendáři, kdy song představí.. nebo více v českých médiích… Zcela upřímně tomuhle nerozumím.

 4. Kubelec

  už mě začínají pěkně srát s dosud nezveřejněným českým songem.

 5. Lukáš

  Ježiš, to je krásný :) … i když při prvním poslechu mě ty operní části dost rušily :D

 6. majo

  Trochu zmätočné..akoby tam chceli všetko.. no škoda, čakal som typickú balkánsku pesničku..

 7. Luke

  Ta píseň je spojením popu a opery. Je to geniální!!! Myslím si, ze ma Jackques dobře našlápnuto.

 8. George

  Je to upřímně přeplácané, mám z toho rozpačité pocity. Asi se mi to spíše líbí, ale nedá se to zkousnout po prvním poslechu. 5/10

 9. Standa

  Za mě 9/10, perfektní vyvážená kompozice, příjemná melodie i zpěv, písnička je hodně silná, hodně catchy, myslím, že Chorvatsko dostane od české poroty hodně bodů. :-)

 10. Lucasso

  Otřes, poslední místo v semifinále. Možná díky nadváze bude mít podporu českých knedlíků…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>