Chorvatsko

JACQUES HOUDEK / TBA

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Chorvatska 2017


Jacques HoudekPo několikaměsíčních spekulacích je potvrzena účast zpěváka Jacquese Houdka v roli reprezentanta Chorvatska. Jeho píseň by měla být představena příští týden.

Biografie

V současné době nejpopulárnější chorvatský zpěvák Jacques Houdek, přezdívaný Pan Hlas, se narodil 14. dubna 1981 v Záhřebu. O hudbu projevoval zájem už jako malý, studoval hru na klavír a zpěv a později své hlasové schopnosti rozvíjel na prestižní Berklee College Of Music v Bostonu. Jako velký talent neměl problém se svým prvním angažmá. V roce 2000 začal v Záhřebu pořádat pravidelné týdenní koncerty v klubu Sax, které se rychle staly fenoménem. Svůj první singl „Čarolija“ představil v národním kole Eurovize v roce 2002. Jacques tehdy skončil třináctý, což byl výsledek, který mnohé překvapil, stejně jako neúspěchy z chorvatských výběrů v letech 2003, 2004, 2005, 2006 a 2011. Jeho kariéra mimo Eurovision Song Contest ovšem byla hvězdná. Už v roce 2003 se stal porotcem talentové show Story Supernova a o rok později vydal svou debutovou desku pojmenovanou po první písni „Čarolija“. Ta se setkala s obrovským úspěchem a zajistila mu vítězství v kategorii Objev roku na hudebních cenách Porin. Další roky jsou u něho ve znamení neustálého koncertování a účastí na festivalech po všech zemích bývalé Jugoslávie, ze kterých si pravidelně odvážel první místa. Druhé album „Kad si sretan“ vydal v roce 2005, třetí desku „Živim za to“ o rok později. V tu dobu si odváží další sošku z cen Porina, a to tentokrát za vítězství v kategorii Nejlepší zpěvák.

Velmi úspěšný rok 2006 Jacques završil sňatkem s Brigittou Krkač, se kterou má syna a dceru. V roce 2007 vydává nové CD a DVD a stává se členem poroty další pěvecké soutěže Showtime. V té době se zapojuje do televizního pořadu Zvijezde pevaju, avšak tentokrát v roli soutěžícího. Jacques show vyhrál a svůj triumf zopakoval ještě během další sezóny v roce 2010. V roce 2008 vydal rovnou tři desky, přičemž počin „Idemo u zoološki vrt“ mu zajistil další cenu Porina, tentokrát v kategorii Nejlepší album pro děti. Nejlepším vánočním albem se poté na Porině 2010 stalo jeho CD „Najveći božićni hitovi“. V roce 2015, kdy fanouškům nabídl svůj první výběr největších hitů, se stal porotcem první řady talentové show Hlas Chorvatska. V ní dovedl k vítězství zpěvačku Ninu Kraljić, která Chorvatsko na Eurovizi reprezentovala loni. Svou zatím poslední desku natočil v roce 2016 pod názvem „Tko je, srce, u te dirn’o?“. Celkem jich má na svém kontě třináct, z toho po jedné diamantové, platinové, zlaté a pěti stříbrných. Mezi jeho největší hity patří skladby „Stotinama godina“, „Zauvijek tvoj“, „Nov čovjek“ či „Na krilima ljubavi“. Angažuje se také jako úspěšný autor písní. Spolupracoval s mnohými hvězdami Eurovize, jako jsou Nina Badrić nebo Kaliopi, a je členem Spolku chorvatských skladatelů. Podporuje mnohé charitativní a humanitární organizace, především ty, které se soustředí na pomoc dětem.

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
OFICIÁLNÍ WEB CHORVATSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

2 komentářů ke článku “Reprezentant Chorvatska 2017

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>