Finsko

Pertti Kurikan Nimipäivät / Aina Mun Pitää

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 16. místo | 13 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 33%

Reprezentant Finska 2015


Pertti Kurikan NimipäivätPERTTI KURIKAN NIMIPÄIVÄT
Aina Mun Pitää

Biografie

Unikátní projekt Pertti Kurikan Nimipäivät tvoří zdravotně postižení hudebníci, trpící autizmem a Downovým syndromem. Kapela se dala dohromady v roce 2009 během workshopu charitativní organizace Lyhty, která pomáhá invalidním dospělým. Fenoménem se stali hned po vydání prvního demo singlu „Kallioon“. Jejich první EP „Ei yhteiskunta yhtä miestä kaipaa“ vyšlo v roce 2010 a ve Finsku bylo ihned vyprodáno, přičemž rekord trhlo i v Německu. Dařilo se také jejich dalším počinům včetně debutové desky z roku 2012 „Kuus kuppia kahvia ja yks kokis“. Jejich popularita daleko přesahuje hranice Finska, mají za sebou turné po skandinávských zemích, USA, Kanadě, Spojeném království, Německu, Švýcarsku, Nizozemsku a Kosovu. Pochopitelně se účastní i charitativních akcí pro postižené, kde si během jednoho koncertu zazpívali s Mr. Lordi ze stejnojmenné skupiny, která v roce 2006 vyhrála Eurovizi. V roce 2010 se zúčastnili natáčení filmu Gimme Some Respect a o dva roky později dokumentu The Punk Syndrome. Ten vyhrál festivalové ceny ve Finsku, USA, Švýcarsku a na Ukrajině. Pertti Kurikan Nimipäivät se zapojili do letošního finského kola poté, co více než 21.000 fanoušků z celého světa založilo na Facebooku petici pro jejich účast. Toho si ihned všimla média z celého světa, včetně těch českých. Kvůli soutěži se nehodlají měnit. Hrají punk a ten od nich zazní i ve Vídni. Diváky zároveň prosí, aby pro ně nehlasovali z lítosti, ale aby je brali jako normální punkovou skupinu, která se odlišuje pouze tím, že v ní hrají postižení hudebníci.

Frontmanem projektu je devětapadesátiletý kytarista Pertti Kalevi Kurikka, který vyrůstal v sirotčinci a dětském domově. Skládá hudbu a také píše knihy s hororovou tematikou. Ovládá hru na flašinet a rád navštěvuje bleší trhy. Zpěvák Kari Aalto má svou vlastní talk show v rádiu a bez skrupulí přiznává, že mezi jeho záliby patří dobrý alkohol a motocykly. Basista Sami Helle vyrůstal v USA a nyní žije ve společném domě s Karim. Právě tam také nejraději tráví svůj volný čas. Toni Välitalo hraje na bicí a hudba pro něho znamená vše. Žije s rodiči, kteří si přejí, aby se jednoho dne osamostatnil a pokusil se postarat sám o sebe. On kontruje, že se stěhovat nehodlá, a že by se naopak oni mohli odstěhovat do domova důchodců. Kromě muziky se rád dívá na DVD.

Pertti Kurikan Nimipäivät / Aina Mun Pitää (národní kolo)

Pertti Kurikan Nimipäivät / Aina Mun Pitää (videoklip)

Pertti Kurikan Nimipäivät / Aina Mun Pitää (semifinále Eurovize)

Text písně

Aina mun pitää siivota
Aina mun pitää tiskata
Aina mun pitää käydä töissä
Aina mun pitää käydä lääkärissä

Ei saa mennä koneelle
En katsoa telkkarii
En saa edes nähdä mun kavereita

Aina mun pitää olla kotona
Aina mun pitää hoitaa tehtäviä
Aina mun pitää syödä kunnolla
Aina mun pitää juoda kunnolla

En saa syödä karkkia, juoda limua
En saa edes juoda alkoholia

Aina mun pitää levätä
Aina mun pitää nukkua
Aina mun pitää herätä
Aina mun pitää käydä suihkussa

Hodnocení čtenářů

1. týden: N/A |
2. týden: N/A |
3. týden: N/A |
4. týden: 22% |
5. týden: 26% |
6. týden: 27% |
7. týden: 31% |
8. týden: 30% |
9. týden: 30% |
10. týden: 31% |
11. týden: 32% |
12. týden: 31% |
13. týden: 33% |
14. týden: 34% |
15. týden: 33% |

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
OFICIÁLNÍ WEB FINSKÉ EUROVIZE

37 komentářů ke článku “Reprezentant Finska 2015

 1. Zack

  Byl jsem překvapený, že kromě Cirkusu tam nikdo neuměl zpívat.
  S výsledky jsem spokojený, fandil jsem jim. Nechť nový sociální experiment s názvem Euroviison Song Contest 2015 může začít :)

 2. Timoteij

  Myscho – Autizmus a Downow syndróm mi ako zdroj zábavy rozhodne nepríde.

 3. Joe Black

  Navrhnul bych Adminovi, abychom zde na webu od příštího roku zavedli také hodnocení 0/10, tohle je totiž krásný příklad použití takového hodnocení, ukázalo se, že hodnocení 1/10 je pro nějaké jedince příliš vysoké, dávám ho s velkým sebezapřením a zavřenýma ušima i očima.

 4. Miro

  pardon, až teď jsem si to přečetl, že skupinu tvoří chlapy s Downem, ale to nic nemění na tom, že tam chybí jakákoliv soudnost…

 5. Miro

  panebože, co to je??? nejsou zrovna i jako trochu postižení??? nic proti postiženým, ale chybí tu jakákoliv soudnost…

 6. Jirka

  to jako nevim, co tim Finsko chtělo říct, ale dost se im to nepovedlo :) 1/10 a poslední příčka a troufám si tvrdit, že už je z tohohle místa v mým žebříčku nikdo nevyhodí :)

 7. Arssis

  Ano, je to DEMENTNÍ, doslova. Lidem, který nevědi, co jsou zač bych doporučoval zhlídnout dokument Punkový syndrom. Samozřejmě to není song, kterej by měl šanci, nicměně se aspoň Finsko po letech sraček, když nepočítám Oscara a Terasbetoni vrací,

 8. Perunka

  Timoteij, možno aj recesia, aj súcit, ale isté je, že ich tam nemali posielať, tí účinkujúci asi nedokážu jasne posúdiť situáciu a v tom je to obludné. Už porota mala mať rozum, diváci už asi viac hlasovali súcitom a nakoniec boli možno sami zaskočení.

 9. Timoteij

  Perunka – Ja to neberiem ako súcit, ale nechutnú recesiu. Načo ich tam poslali? Aby sa im všetci smiali? Veď vieme, aké ľudia dokážu byť zvery(i) (neviem aké Y, spím na hodinách slovenčiny).

 10. Perunka

  Tomáš, skutočne si myslíš, že postúpili, lebo boli najlepší? Alebo tam bol iný dôvod? Ako teraz majú ľudia hlasovať? Zo súcitu?

 11. Timoteij

  Tu nejde o to, že je to punk. Nech je to aj party shit (také ako ja ľúbim). Tu ide o to, kto to spieva. A o to, že to vyhrálo. Príde mi to zo strany Fínska ako nechutná recesia.

 12. Pingback: Výsledky: Finále finského kola | ESCPORTAL

 13. Tomáš

  Nevim proč by tohle nemělo mít nic společného s hudbou? Trochu otevřenosti, prosím. Punk je taky hudba a nevidim jedinej důvod, proč by tenhle žánr nemohl být na Eurovizi. Utahanejch balad a klišovitých popvých odrhovaček tam máte dost.

 14. Perunka

  Vlastne, keď chcem vidieť hlasovanie tak musím, ale nebudem prezrádzať ☺

 15. Perunka

  Mne to prdlo niekedy ku koncu hlasovania, takže výsledok som sa dozvedela až tu…jááj, ale som sa nasmiala na komentoch.
  Chceli sme niečo originálne? Chceli.Tak tu to máme!!!!

  Chudáci účinkujúci, čo brali tú súťaž vážne a snažili sa. Ja to ani nebudem hodnotiť, toto s ESC nemá nič spoločné, niekto si pomýlil pesničkovú súťaž s niečím iným…

 16. brano

  davino: ten komentár nebol myslený negatívne, ako Timoteij povedala, stať sa môže všeličo …

 17. Tomáš

  Solidní punk rock, akorát je to moc krátký, doufám, že to natáhnou na normální 3 minuty. Normálně bych dal 7/10 ale abych tu anketu trochu vybalancoval, tak jsem jim tam hodil 10 ;)

 18. Timoteij

  davino – nebrala by som braňov komentár nejako tragicky. ESC je ESC a tam jednoducho nikdy nevieš, kto kedy a ako skončí posledný. Ani ja som si nemyslela, že by to v Baku mohlo dopadnúť tak katastrofálne a dopadlo to totálne na pi.u ;)

 19. Kiko

  … a koniec sveta sa blíži … a táto debilita je toho dôkazom. Potom nech sa nečudujú, že mnohí považujú Eurovíziu za hudobnú stoku primitívnych sprostostí – vďaka Fínsko! … jdu blejt … 0/10 … a do smrti nezabudnem, že ste ma obrali o takmer 2 minúty života.

 20. davino

  Ze by vitez? Jinak brano. Marta Jandova tezko skonci posledni, je to hvezda a vsechny zpevacky v nasem veceru si poda jak na taliri. Na ni hlasove nema zatim nikdo.

 21. Cipela

  I 1/10 je na tento odpad moc! Jednoznačně nejhorší skladba na ESC za posledních 60 let…

 22. George

  Nic jiného mě nenapadá než „Jdu blejt velebnosti…“, nemám slov.
  Zkrátka odporné, nepochopitelné. Doufám, že se do finále nedostanou. Měla vyhrát OPERA, to by byla kulturní show! Kdyby to šlo, dám nulu. Hodnotím 1/10

 23. brano

  Česi, môžete smútiť, že nie sú vo vašom semifinále, aspoň by ste mali istotu, že nebudete poslední :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>