Finsko

SAARA AALTO / MONSTERS

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 76%
DUBEN 74%
KVĚTEN 72%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 10. místo | 108 bodů

Finále: 25. místo | 46 bodů

Hodnocení čtenářů 74%

Reprezentant Finska 2018


Saara AaltoSAARA AALTO
Monsters

Biografie

Saara Aalto se narodila 2. května 1987 v městečku Oulunsalo, které je od roku 2013 součástí pátého největšího finského města Oulu. Vyrůstala v hudební rodině a už jako dítě začala navštěvovat hodiny klavíru a psát vlastní písně. S autorskou tvorbou vyhrála svůj první festival Kotka v jedenácti letech. Další úspěch přišel v roce 2003, kdy v USA zvítězila na své první mezinárodní hudební soutěži. Po ukončení střední školy se v roce 2005 odstěhoval do Helsinek, kde současně studovala univerzitu a hudební konzervatoř. Širšímu publiku se poprvé představuje v roce 2007, kdy se účastní první řady televizní show Finsko má talent. Ve finále končí druhá, což je výsledek, který ji doprovází celý život. Díky soutěži se dostala k profesi dabérky. Namluvila a nazpívala mnoho rolí ve finských i zahraničních filmech a seriálech. Šlo především o animované pohádky jako Alenka v říši divů, Ledové království nebo Pokémoni. V té době se také začala prosazovat na divadelních prknech. Vidět jsme ji mohli v muzikálech Jesus Christ Superstar nebo High School Musical on Stage! V roce 2011 se přihlásila do finského národního kola Eurovize, kde se s písní „Blessed with Love“ umístila jako druhá. Singl a také debutové stejnojmenné album vydala o pár měsíců později u nahrávací společnosti Yume Records, kterou založila společně s tehdejším partnerem Teemem Roivainenem. Desce se ovšem ve finském prodeji příliš nedařilo, stejně jako následujícímu CD „Enkeleitä“. Opačný názor na její tvorbu měli v Číně. Saara ovládá mandarínskou čínštinu z dob studií a na tamějším trhu se jí po účasti na vánoční hudební soutěži podařilo prosadit. V zemi doprovázela na turné Josého Carerrase, Roberta Welsse a místní významné umělce. V roce 2013 se stala součástí závěrečného ceremoniálu Šanghajského mezinárodního filmového festivalu a vydala zde také svou čtvrtou desku „Ai De Zhu Fu“. 

Tehdy se jí pomalu začalo dařit i na finském trhu. V roce 2012 se účastní první sezóny talentové soutěže Hlas Finska, kde nepřekvapivě končí opět druhá. Její následující album „You Had My Heart“ se konečně v domácím žebříčku dostává mezi stovku nejprodávanějších, a to konkrétně na 43. pozici. Velmi zajímavá situace tehdy nastala v jejím osobním životě. Po mnoha letech se rozešla se svým přítelem Teemem, krátce na to se veřejně přiznala k homosexualitě a začala chodit se svou fanynkou Meri Sopanen. S Teemem ji ovšem nadále pojí pracovní pouto. V roce 2015 s ním vydala společnou desku „Tonight“, ze které pocházejí úspěšné hity „You Raise Me Up“ a „Feel Vegas“. Rok 2016 přinesl druhý pokus o reprezentaci Finska na Eurovizi. V národním kole sice s písní „No Fear“ zvítězila v hlasování diváků, avšak po sečtení hlasů poroty se musela znovu spokojit s druhým místem. Život jí změnil nápad její přítelkyně Meri. Saara se díky ní přihlásila do třinácté sezóny britské verze show X Factor, kde se oproti původním očekáváním dostala až do finále. Britské ostrovy si její umělecký styl zamilovaly, avšak na celkové vítězství to opět nestačilo. Během páté důležité kariérní soutěže byla oceněna stříbrnou příčkou. Na slávě jí to ale nijak neubralo. Úspěch ve Spojeném království Saaře zajistil kontrakt s mezinárodním labelem,  ocenění Finská osobnost roku 2016 a také status Nejvyhledávanějšího Fina na Googlu za rok 2016. Britové nyní očekávají její chystanou desku, Finové se těší na její porotcování ve druhé sezóně soutěže X Factor Suomi a Evropa je zvědavá, jak se jí jako historicky první interně zvolené finské reprezentantce bude dařit na Eurovizi v Lisabonu.

Saara Aalto / Monsters (národní kolo)

Saara Aalto / Monsters (videoklip)

Saara Aalto / Monsters (semifinále Eurovize)

Saara Aalto / Monsters (finále Eurovize)

Text písně

Closed my eyes
So I couldn’t see it
Felt so numb
But now I’m ready to feel it

So tonight I’m making friends
With all the creatures
That are hiding there under my bed

I ain’t gonna hold on
To these monsters anymore
Now I’m gonna let in all the light
Tear down the walls

At my worst I found my army strong
All the demons are gone
You can try and scare me now
But I ain’t scared no more

I ain’t scared no more
I ain’t, I ain’t
I ain’t scared no more

It’s my life
I’m ready to lead it
I’m gonna roll the dice
You better believe it

So tonight I’m making friends
With all the creatures
That are hiding there under my bed

I ain’t gonna hold on
To these monsters anymore
Now I’m gonna let in all the light
Tear down the walls

At my worst I found my army strong
All the demons are gone
You can try and scare me now
But I ain’t scared no more

I ain’t, I ain’t
I ain’t scared no more

I ain’t scared no more
I ain’t, I ain’t scared

I ain’t gonna hold on
To these monsters anymore
Now I’m gonna let in all the light
Tear down the walls

At my worst I found my army strong
All the demons are gone
You can try and scare me now
But I ain’t scared no more

I ain’t, I ain’t
I ain’t scared no more
I ain’t scared no more

I ain’t, I ain’t
I ain’t scared no more

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB FINSKÉ EUROVIZE

27 komentářů ke článku “Reprezentant Finska 2018

 1. Esgalnor

  Lehce prvoplánová, ale ohromně chytlavá. Sympatický počin, tohle možná budu i chvíli poslouchat. 8/10

 2. Johny

  Saara vystúpila v národnom kole Litvy a jej vystúpenie s Monsters bolo famózne !!! Oveľa lepšie ako v jej národnom kole. Pre mňa winner song jednoznačne.

 3. Pavel

  Tak jsem koukal na videa z výběru a musím říct že Monsters živě je u mě totální propadák ..sory lidi ale prostě živě to nedělá ten boom efekt jako nahrávka a myslím si že Domino i Gueens byli v live verzi milionkrát lepší …u Domina byl Hlasový výkon perfektní na úrovní kterou saara prostě dává a umí to samé bylo i u Gueens..Ale zase nesmíme u finnů házet flintu do žita je možné že v Lisabonu předvede něco z čeho padnu na p*del. Nechám se překvapit každopádně za mě co se hlasového výkonu a show týče je Monsters průměr řekl bych až lehký podprůměr :) Ps:asi tady svým názorem budu ničit všem iluze o tom jak je Monsters skvělej song ale prostě je to pouze jen muj názor :)

 4. Karolína

  Píseň se snaží udělat wow efekt, který tam není. Hlas je ok, ale nemám pocit že se to k písní hodí. Obyčejný průměr.

 5. George

  Konečně můžu dát 10/10 :D
  Všechny songy byly skvělé, ale tohle je nelepší varianta a rozhodně to atakuje pozici mého největšího favorita. Myslím si, že Top 5 by měl být téměř jistý. Jsem spokojený, těším se na show v Lisabonu.

 6. Anonymní

  LGBT stoja za ňou, je jedno ako to odspieva :D …teraz vážne …pieseň je celkom pekná no naživo mala s ňou trochu problém, určite nevyhrá ale môže skončiť v top 15 isto ! Za mňa zatiaľ 7/10

 7. Sisska

  Podľa očakávania..super pieseň. Jednoznačne je Saara väčšia diva ako Eleni :D

 8. Sandra

  Když jsem Monsters slyšela poprvé, tak se mi píseň docela líbila. Na druhý poslech už se mi líbila mnohem méně a když jsem si pustila živé vystoupení, tak jsem se vyloženě nudila. Alespoň měla lepší kostým, než bylo avizováno.

 9. Mikina

  Finsko a Kypr sází na stejnou kartu a jsou společně v druhé polovině prvního semifinále… Od poslechu obě finálové písně, ale něco mi říká, že díky rozlosování postoupí jen jedna…jsem opravdu zvědavá jak tohle dopadne :D

 10. Dan

  Výběr skladby dopadl podle očekávání. Naživo se mi nejvíc líbilo Domino. Queens bylo zklamání. Odfláklé a nejhůř odzpívané. Nejistá byla Saara i v Monsters, ty cirkusácké kostýmy i jednohlasně odpívaný refrén působí ve výsledku dost lacině. Zpěvačka je to skvělá, ale za tenhle cirkus ode mě bludišťáka nedostane.

 11. Standa

  Dalo se to čekat, ať se to někomu líbí ne, Evropa je prostě kontinent zaměřený na taneční hudbu, je tomu tak již od 80. let minulého století. Písnička Monsters je perfektní ve všech směrech, je výrazná, taneční, chytlavá, vhodná jak do rádií, hitparád, pro DJe i na různé remixy. Co se vokálů týče, tak souhlasím s názorem, že je dost náročné vyzpívat taneční písničku ve velké hale vzhledem k jejímu tanečnímu podkladu. Saara je ale zkušená zpěvačka, ona si s tím jistě v květnu poradí na výbornou. Písnička má i netradiční strukturu na taneční song, hodně se mi líbí ta gradace v posledních 30 sekundách, je moc dobře, že to tam Saara tak tlačí kupředu :-) Za mě zcela bez připomínek, dávám 10/10.

 12. Lucasso

  Nakonec se mi to docela líbí, ale proč tam jsou ti postižení lidé ve videoklipu? Taková strašidla.

 13. Johny

  Saara je moja favoritka. dúfam, že bude vybraný song Monsters, pretože ten má spomedzi tých troch najväčší potenciál. Je to skvelá tančená vec kde môže ukázať svoj obrovský rozsah, ale aj šou na pódiu. My ako Slovensko tohto roku zastúpenie nemáme, čo je škoda, lebo rád by som za Saaru aj zahlasoval. A budem rád, ak uspeje aj čr zástupca, vyzerá to tento rok na jasnú finálovú účasť.

 14. Pandeme111

  Jednoznačně Monsters !!!!!! Potom se Saara nemusí bát o postup a měla by atakovat nejvyšší příčy…

 15. Morrighan

  Lucasso je starý známý homofób, Saara má na rozdíl od něj holku, tak o ní aspoň řekne, jak je ošklivá a overrated, aby si trošku pohladil ego. :D
  Je skvělá, moc jí to přeju a jsem zvědavá na píseň. Doufám, že jí vyberou nějakou, kde může dostatečně využít svůj hlasový potenciál. :3

 16. George

  Touto volbou jsem naprosto nadšený. Saaru jsem chtěl již v roce 2016, po její účasti v X Factoru byla jen otázkou času, kdy se dostane na ESC. To co předváděla v britské soutěži bylo jednoduše fenomenální. Určitě zvučná favoritka.

 17. Anonym

  Lucasso: tim chceš říct, že každej z těch co byli v Eurovision něčeho velkýho dosáhli? :D

 18. Anonymní

  Lucasso: Bez charizma? Běž si pustit XF UK 2016 vsechny jeji vystoupeni, je úžasná, ne overrated :(

 19. Lucasso

  Ošklivá bez charizma. Nějak nikdy ničeho nedosáhla, very overrated.

 20. Lukino15

  Tak toto ma potešilo :) len nech jej vyberú správny song a TOP 10 istá !

 21. Anonymní

  Supeeer!!! Sledoval jsem její cestu XFactorem a je skvělá! Moc se těším <3

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>