Gruzie

TAMARA GAČEČILADZE / KEEP THE FAITH

LEDEN 66%
ÚNOR 56%
BŘEZEN 48%
DUBEN 49%
KVĚTEN 48%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 11. místo | 99 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 53%

Reprezentant Gruzie 2017


Tamara GačečiladzeTAMARA GAČEČILADZE
Keep The Faith

Biografie

Tamara Gačečiladze (angl. transkripce Tamara Gachechiladze), vystupující také jako Tako Gačečiladze, se narodila 17. března 1983 v Tbilisi. V osmi letech zvítězila v dětské soutěži Pěvecká víla, o tři roky později na mezinárodním festivalu Křišťálové Vánoce a krátce na to vyhrála soutěž Křišťálová nota v Rusku, kde se díky tomuto úspěchu objevila v několika televizních pořadech. Ačkoliv její sláva rostla, nezapomněla ani na vzdělání. Navštěvovala hudební konzervatoř a je vystudovanou sborovou dirigentkou. Díky svému hlasu pokračovala ve vyhrávání soutěží a festivalů i v dospělém věku. Prvenství si odvezla z akcí v Japonsku, Izraeli nebo na Ukrajině. V Gruzii se už na začátku milénia stala jednou z velkých tváří domácí scény, vystupovala například na speciálním koncertu při příležitosti návštěvy amerického prezidenta George Bushe a nebo v moskevském Kremlu při příležitosti Dne gruzínské kultury. V roce 2002 zvítězila na Slovanském Bazaru ve Vitebsku a poté začala pracovat na své debutové desce. Ta vyšla v roce 2004, přičemž jejími velkými fanoušky se stali dva gruzínští producenti žijící v Německu. Slovo dalo slovo a Tako s nimi začala nahrávat nové písně a vystupovat po německých městech. Na slávu u našich sousedů to ale nestačilo a proto se v roce 2006 vrátila zpět do své vlasti. Zde od prezidenta země obdržela Medaili za zásluhy v oblasti kultury a rozhodla se, že rozšíří své pole působnosti. V roce 2009 si vyzkoušela své herecké schopnosti v akční komedii Tbiliská love story. Krátce na to vyhrála jako členka skupiny Stephane and 3G gruzínské národní kolo Eurovize a měla reprezentovat svou vlast v Moskvě. Píseň projektu „We Don’t Wanna Put In“ ovšem byla slovní hříčkou a narážela na politiku ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten s účastí kapely nesouhlasil a požádal EBU o nápravu. Aby gruzínští reprezentanti mohli na soutěži vystoupit, museli změnit text skladby. S tím ovšem nesouhlasili a země tak byla z Eurovision Song Contest 2009 diskvalifikována. O projekt se ovšem díky vzniklé kauze zvedl nebývalý zájem a Tako byla se svými kolegy hostem mnoha pořadů na prestižních televizních stanicích jako je BBC nebo Sky News. Poté, co skandál utichl, se vrátila zpátky ke své sólové kariéře. V roce 2013 zvítězila v lokální verzi soutěže  Tvoje tvář má známý hlas a nadále své fanoušky těší svými písněmi. Ta poslední, se kterou vyhrála gruzínské kolo, je jejím autorským počinem.

Tamara Gačečiladze / Keep The Faith (národní kolo)

Tamara Gačečiladze / Keep The Faith (videoklip)

Tamara Gačečiladze / Keep The Faith (semifinále Eurovize)

Text písně

Who told you to hide behind the veil?
Who told you to get out of the way?
Don’t you let them steal your dreams
Feel the courage, spread your wings and breathe

Keep the faith, keep the faith
Remember you are not alone
Hold my hand and come along
You, keep the faith, keep the faith
Don’t let nobody turn you down
Even if the world is rough

Who told you that i reached the point with no regrets?
Who told you that my life is a book of fairytales?
I have lost many times,
But I’ve never lost my hope

Keep the faith, keep the faith
Remember you are not alone
Hold my hand and come along
You, keep the faith, keep the faith
Don’t let nobody turn you down
Even if the world is rough

Ohh, ohh, ohh
You got to stand on your own
Crowd hear me out
The world needs more love

(Keep the faith, keep the faith)
Remember you are not alone
Hold my hand and come along
You, keep the faith, keep the faith
Don’t let nobody turn you down
Even if the world is rough

Ohh, ohh, ohh
Keep the faith!

Hodnocení čtenářů


Další informace

INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB GRUZÍNSKÉ EUROVIZE

19 komentářů ke článku “Reprezentant Gruzie 2017

 1. Esgalnor

  1/10 To je hnus, má dobrej hlas, toť vše. A zas v tom je politika, no taaak…

 2. BJ

  Uvidíme, ako zvládne živé vystúpenie na ESC. Mám problém s politickým nádychom, už zase sa začína vnášať do hudobnej súťaže politika a to sa mi nepáči. Možno sa spoliehajú na body získané za solidaritu.

 3. Hipooo

  Ukřičená, ale melodie není špatná… hlavně oceňuju, že ta písnička opravdu pochází z Gruzie :D

 4. Rayxim

  Asi zatím, bez urážky „nejhorší“ co jsem slyšela. Nedá se to pořádně poslouchat.

 5. Tom

  Tohle není dobré. Špatně se to poslouchá a to, že její hlas není špatný na tom bohužel nic nezachrání. Nevěřím tomu, že postoupí do finále. 2/10

 6. George

  Fakt nechápu co vás na tom bere :D Možná ta barva hlasu, ale že by předvedla nějaké uchvacující vokály mi nepřijde, sorry.. a písen má sice silný text, ale je to pořád to samé dokola… Obyčejná lehce gradující balada. 6/10

 7. bastille

  Dálší zpěvačka, doufám, že my zvolíme zpěváka nebo vícečlenný projekt

 8. Honza

  Parádní, silný song, o zpěvačce ani nemluvím. Doufám, že se nezvrhne v politickou píseň proti Rusku, stačí, aby byla protiválečná a budu spokojen. :) Momentálně krásných 8,5/10.

 9. Peter

  Tak nějak se dá souhlasit se všemi. Má skvělý hlas, písnička je kvalitní, ale je to pořád tak nějak to samé, co máme na Eurovizi každý rok. Od originální Gruzie se asi čekalo víc :)

 10. maxx

  Od gruzie vzdycky cekam netradicni bombu. Po dokonalym lonsku jsem cekal stejnej standart. Ale tohle je klasicka eurovriskacka pro transky. The Mins byli nejlepsi.

 11. Lord Cervus

  Vsází na poselství, zpěvačka dobrá, písnička je trochu těžší na první poslech, ale zdá se mi kvalitní. 6-7/10

 12. Patrik

  Za mě teda dobrý nevim teda jaký to bude mít úspěch ale lepší jak 2016 za mě teda 6/10 ( ale chtěla trochu napodobit Jamalu )

 13. Sisska

  Nič moc..u mňa to ide za Albánsko, tak 2/10. Dúfam, že Bielorusko bude dnes lepšie

 14. Lucasso

  Tyhle monstr balady mi už lezou krkem, ale špatný to není. Taková Beyoncé :D

 15. Joe Black

  Super! Silná balada s dobrým textem… Uvidíme, jaké konkurenci bude stát v semifinále. Rozhodně to má šance na postup do finále… Bravo!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>