Irsko

BRENDAN MURRAY / TBA

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Irska 2017


Brendan MurrayIrsko vsadilo na interní volbu i pro rok 2017 a stejně tak znovu sáhlo po bývalém členovi populárního boybandu. Zemi bude zastupovat Brendan Murray, který se proslavil účinkováním ve skupině HomeTown. Jeho soutěžní skladba bude představena později.

Biografie

Brendan Murray se narodil 16. listopadu 1996 ve městě Galway. V roce 2014 se zúčastnil konkurzu na novou chlapeckou skupinu hudebního producenta Louise Walshe, který je otcem celosvětové populárních boybandů Boyzone a Westlife. Do hledání nejvhodnějších chlapeckých zpěváků se zapojily tisíce kandidátů, avšak pouze šest z nich bylo zvoleno. Mezi nimi byl i Brendan, kterému se tím otevřely dveře do hudebního šoubyznysu. Kapela HomeTown uspěla hned se svou první písní „Where I Belong“, která nejenže ovládla irskou prodejní hitparádu, ale stala se zároveň nejrychleji prodávající singlem začínajícího umělce a nejrychleji prodávajícím singlem domácího interpreta za rok 2014. Singlový žebříček vyhrála i následující skladba „Cry For Help“ a první deska projektu „HomeTown“ hlásila pozici 4. Brendan si se svými kolegy zazpíval na koncertech po celém Irsku, zúčastnil se festivalu ve Španělsku a předskakoval takovým hvězdám jako jsou Olly Murs nebo The Vamps. V prosinci roku 2016 kapela oznámila přestávku, poněvadž se její členové rozhodli zaměřit na své sólové kariéry. Tu Brendan Murray odstartuje singlem, se kterým bude reprezentovat Iry na Eurovizi v Kyjevě.

Další informace

FACEBOOK
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB IRSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

Jeden komentář ke článku “Reprezentant Irska 2017

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>