Irsko

BRENDAN MURRAY / DYING TO TRY

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Irska 2017


Brendan MurrayIrsko vsadilo na interní volbu i pro rok 2017 a opět sáhlo po bývalém členovi populárního boybandu. Zemi bude zastupovat Brendan Murray, který se proslavil účinkováním ve skupině HomeTown. Jeho soutěžní skladba nese název „Dying To Try“.

Biografie

Brendan Murray se narodil 16. listopadu 1996 ve městě Galway. V roce 2014 se zúčastnil konkurzu na novou chlapeckou skupinu hudebního producenta Louise Walshe, který je otcem celosvětové populárních boybandů Boyzone a Westlife. Do hledání nejvhodnějších chlapeckých zpěváků se zapojily tisíce kandidátů, avšak pouze šest z nich bylo zvoleno. Mezi nimi byl i Brendan, kterému se tím otevřely dveře do hudebního šoubyznysu. Kapela HomeTown uspěla hned se svou první písní „Where I Belong“, která nejenže ovládla irskou prodejní hitparádu, ale stala se zároveň nejrychleji prodávající singlem začínajícího umělce a nejrychleji prodávajícím singlem domácího interpreta za rok 2014. Singlový žebříček vyhrála i následující skladba „Cry For Help“ a první deska projektu „HomeTown“ hlásila pozici 4. Brendan si se svými kolegy zazpíval na koncertech po celém Irsku, zúčastnil se festivalu ve Španělsku a předskakoval takovým hvězdám jako jsou Olly Murs nebo The Vamps. V prosinci roku 2016 kapela oznámila přestávku, poněvadž se její členové rozhodli zaměřit na své sólové kariéry. Tu Brendan Murray odstartuje singlem, se kterým bude reprezentovat Iry na Eurovizi v Kyjevě.

Brendan Murray / Dying To Try (videoklip)

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB IRSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

16 komentářů ke článku “Reprezentant Irska 2017

 1. Schotty

  První poslechy dělám zásadně „naslepo“ a nebylo to špatný, zajímavej ječák – trošku jako Yohanna (Island 2009), která se mi fakt líbila. A on je to klučík! :D Z těch sra*ek, co jsem zatím slyšela alespoň někdo kočíruje písničku a ne písnička jeho…

 2. Lukas

  Velmi zajímavé(hlas na jeho věk), hudba výborná, text sice nepříliš originální,ale do top 15 by se mohl umístit 7/10

 3. George

  Písen neni nijak vyjimecna, nelibi se mi jeho barva hlasu. Jednoduse to se mnou nic nedela.. 5/10

 4. Standa

  Mně se to celkem líbí, i když je to takový slaďák pro holky. :-) Jestli bude na Eurovizi koukat hodně posluchaček, tak se to do finále dostane. Ale klučina zpívá jinak pěkně, za mě 6/10.

 5. Anonymní

  Normalka pieseň :D 6/10 ..
  Finále môže byť, keďže je Irsko v tom ľahšom semi

 6. Myscho

  Keby som to počul v rádiu poviem si, že to spieva žena. Neuveriteľne, aký má tento chlapec skvost v hrdle. Obzvlášť sa mi páčia vokály. No, čo ďalšia veľká konkurencia pre Omara nabera zo Slovínska. mám pocit, že tohtoročné výsledky budú dosť kopírovať odhady bookmakerov, no hlane nech je už konečne Írsko opäť vo finále!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>