Irsko

RYAN O'SHAUGHNESSY / TOGETHER

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů 0%

Reprezentant Irska 2018


Ryan O’ShaughnessyIrsko letos vybíralo interně a zvažovalo mimo jiné nominaci bývalého frontmana legendární punkové skupiny Sex Pistols Johnnyho Rottena. Volba ovšem nakonec padla na mladší tvář, kterou je Ryan O’Shaughnessy. Od něho v Lisabonu uslyšíme píseň „Together“, která bude představena později.

Biografie

Ryan O’Shaughnessy se narodil 27. září 1992 ve městě Skerries. Hudbu studoval na British and Irish Modern Music Institute, ovládá hru na klavír, kytaru a saxofon, zpívá a skládá vlastní hudbu. Poprvé se proslavil v roce 2001 hereckou rolí sirotka Marka Halpina v irském seriálu Fair City. V něm vydržel po devět sezón až do roku 2010. Jeho srdce ale vždy patřilo spíše hudbě a proto se v roce 2012 rozhodl přihlásit do první řady talentové show Hlas Irska. Po castingu se dostal do týmu irského reprezentanta z Eurovize 2006 Briana Kennedyho a se svým talentem si proklestil cestu až do přímých přenosů. Během toho prvního ovšem obdržel nejnižší počet hlasů a soutěž opustil. Ve stejnou dobu zároveň účinkoval v Británie má talent, kde v prvním kole zaujal porotu s autorskou písní „No Name“. Jury jej poslala do semifinále, avšak Ryanova píle a touha po slávě přinesla komplikace. Bez ohledu na účinkování v obou soutěžích podepsal vlastní kontrakt s nahrávací společností. Jakmile ve Spojeném království vyšlo najevo, že podepsal na vlastní pěst smlouvu s labelem a že zároveň účinkuje v jiné show, byl z Talentu diskvalifikován. Z Hlasu ovšem vypadl záhy a kontrakt s nahrávací společností nakonec rozvázal, čímž byl dodatečně připuštěn do přímých přenosů. Semifinále vyhrál s další autorskou skladbou „First Kiss“ a ve velkém finále nakonec obsadil páté místo. V roce 2012 vydal své debutové EP „Ryan O’Shaughnessy“, které ovládlo irskou albovou hitparádu a v britské chart skončilo deváté. Dařilo se i oběma singlům z Talentu, které v Irsku obsadily třetí místo. Píseň „No Name“ uspěla v britské single chart na jednatřicáté pozici. V tu dobu se Ryan vydal na velké britské turné, avšak od roku 2013 se soustřeďuje především na koncertování po rodném Irsku. Tam se v červenci 2013 zúčastnil další soutěže The Hit, kde známí interpreti bojovali o přízeň publika formou duelů. V ní porazil svého kouče z Hlasu Briana Kennedyho, čemuž tehdy irská média věnovala velkou pozornost. Tím ale jakoby Ryanova sláva vyhasla. Žádný z jeho následujících singlů „Fingertips“, „Evergreen“ a „She Won’t Wait“ u publika nebodoval a většího ohlasu se nedočkala ani jeho debutová deska „Back To Square One“, kterou vydal v roce 2016. Mnohem větších úspěchů aktuálně dosahuje jako skladatel písní pro jiné irské umělce.

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB IRSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>