Island

SVALA / PAPER

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 59%
DUBEN 61%
KVĚTEN 59%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 15. místo | 60 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 59%

Reprezentant Islandu 2017


SvalaSVALA
Paper

Biografie

Zpěvačka Svala Björgvinsdóttir, vystupující také jako Svala, Svala Björgvins nebo Kali, se narodila 8. února 1977 v Reykjavíku. Je dcerou populárního islandského zpěváka a reprezentanta země z Eurovision Song Contest 1995 Björgvina Halldórssona, kterému už v sedmi letech dělala vokály na jeho album. O dva roky později s otcem natočila vánoční duet „Fyrir Jól“, který se v prodeji dostal na první místo stejně, jako následující vánoční singl „Ég hlakka svo til“. Na střední škole se věnovala baletu a skládala písně pro svou housovou kapelu Scope, kterou založila se dvěma DJi. V polovině devadesátých let společně vydali cover písně „Was That All It Was“. Ten se v zemi stal hymnou taneční scény a s přehledem vyhrál singlový žebříček. Po odchodu ze skupiny založila nový projekt, šlo o indie skupinu Bubbleflies, se kterou natočila několik dalších hitů a úspěšně koncertovala po celé zemi. V osmnácti letech se rozhodla pro sólovou kariéru. Odcestovala psát písně do Spojeného království a USA, kde uzavřela smlouvu na šest desek s EMI a Priority Records. Jde o jeden z největších zahraničních kontraktů v historii islandské hudby. Její debutové album „The Real Me“ a stejnojmenný první singl zabodovaly nejen na Islandu, ale i v Americe. Píseň se dostala do top 40 Billboard Chart, deska uspěla v Německu, Španělsku a Japonsku a v její domovině se stala platinovou. Po událostech 11. září 2001 došlo k odkoupení Priority Records jinou společností, se kterou se Svala na další spolupráci nedohodla. Její velký americký sen skončil a vrátila se zpátky na Island.

Společně se svým otcem a producenty ze Spojeného království a Německa představila v roce 2005 své druhé CD „The Bird Of Freedom“, které se stalo zlatým. Zpěvačce to ale bylo málo. Stýskalo se jí po vlastní skupině a zahraničním úspěchu. Se svým nynějším manželem Einarem Egilssonem a jeho bratrem Edvardem založila unikátní nu-rave projekt Steed Lord. Jejich kombinace elektroniky, rocku a dalších žánrů se stala hitem v mnoha zemích. Kapela koncertovala po celém světě, psala o nich největší hudební média a jejich tracky remixovali nejslavnější DJové. Veřejnost zaujala také jejich originální móda. Společnost H&M je dokonce nechala navrhnout jednu vlastní kolekci, která se dostala do prodeje ve více než stovce států světa. Osud kapely výrazně ovlivnila nehoda z dubna 2008. Při cestě na letiště se jejich auto čelně srazilo s dalším projíždějícím vozem a všichni tři členové Steed Lord skončili na několik měsíců v nemocnici. Nejhůře dopadl Einar, který dokonce bojoval o život. Nakonec ale vše dobře dopadlo a skupina ještě týž rok představila první album „Truth Serum“, jehož masivní úspěch nikoho nepřekvapil. V roce 2009 trojice natrvalo odcestovala do Los Angeles, kde začala nahrávat materiál pro druhé CD „Heart II Heart“. Jedinečný hudební a vizuální styl jim zaručil spolupráci na mnoha amerických televizních projektech. Jejich hudba mnohokrát zazněla například během taneční show So You Think You Can Dance a s Universal Music pracovali na režii, choreografii a vizuálním stylu videoklipů mnohých interpretů. V roce 2012 Svala vydala vlastní kolekci oblečení a s kapelou představila třetí album „The Prophecy pt. 1″. O rok později si vzala za manžela svého kolegu z kapely Einara Egilssona, se kterým loni představila další hudební projekt kombinující elektroniku a r’n’b Blisfull. Na Island se vrátila v roce 2015, kdy se stala porotkyní talentové show Hlas a také v letošním roce, kdy se zúčastnila národního kola Eurovize. V Kyjevě zazpívá jako sólová interpretka, avšak po jejím skončení bude nadále pokračovat se Steed Lord, se kterými právě připravuje své čtvrté CD.

Svala / Paper (národní kolo)

Svala / Paper (videoklip)

Svala / Paper (semifinále Eurovize)

Text písně

You’re under the water
Trying to pull me under
I reach for you
I reach for you

You can throw it all at me, I won’t give you up
I can handle all your pain, take it as it comes
I love you right, but you make me feel like

Paper, you cut right through
I’m stuck like glue to you
Paper, your darkness pulls
I lose control again

Drawing every bit of my truth
Colour me in with your blue
Paper, you cut right through
A thousand words for you

I know I wasn’t a part of you plan
I know you think that you’re being a man
Tell me to leave you alone
Tell me I would be so better off
But you don’t understand

I canʼt leave you, baby
I can’t leave you
But you make me feel like

Paper, you cut right through
I’m stuck like glue to you
Paper, your darkness pulls
I lose control again

Drawing every bit of my truth
Colour me in with your blue
Paper, you cut right through
A thousand words for you

Paper, you cut right through
I’m stuck like glue to you
Paper, your darkness pulls
I lose control again

Drawing every bit of my truth
Colour me in with your blue
Paper, you cut right through
A thousand words for you

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB STEED LORD
FACEBOOK STEED LORD
YOUTUBE STEED LORD
INSTAGRAM STEED LORD
OFICIÁLNÍ WEB ISLANDSKÉ EUROVIZE

16 komentářů ke článku “Reprezentant Islandu 2017

 1. Esgalnor

  6/10 Hodně se mi líbí refrén, ale potom to začíná být docela utahané a opakující se… Ale je to fajn, ve finále by to asi mělo být.

 2. Morrighan

  Další průměr do počtu, ovšem vzhledem k letošní bídné konkurenci je to vlastně dobré. :D

 3. maxx

  Ta holka ma styl, jeji skupina je fakt dobra. Ale na ESC to vsechno slo nekam, krome podkresovy hudby to je zase klasickej esc slagr. Proc si nedrzej svuj styl i pro Eurovizi vsichni, nechapu. Refren zahodit a udelat novej.

 4. Djkob

  “Parádná laser show“? :D podle mě nic moc, ale celý ročník je podprůměrný a to hodně

 5. Myscho

  Parádna laser show. Prosím zachovať. A už som sa bál, že si na tohtoročnej ESC výberovke(2-CD), nič nenájdem.

 6. George

  Je to krásný, zpěvačka i song jsou kvalitní, jen mi tam trochu chyběl nějaký wow efekt.. Každopádně tohle mi si finále určitě zasloužilo. 8/10

 7. Anonymní

  Duet by bol sice lepši podla mna ale aj ona patrila medzi mojich favoritov, dufam že neskončí ako vlani Greta :D inak až na Litvu, my dnes vyšlo všetko :)

 8. Lucasso

  Ale vždyť to je zas mnohokrát slyšené. Lituju lidi co uslyší všechno v prvním semifinále poprvý. Já bych se v tom nevyznal kdo je kdo :D

 9. Miňo

  tak keď to už teraz nevyjde Islandu…to je snáď najviac podhodnotená krajina, ktorá od 2008 posiela rok čo rok dobré piesne a v rebríčkoch je stále horšie a horšie

 10. Standa

  Výborná volba, písnička jede ve stopách Robyn – With Every Heartbeat, je catchy, líbí se mi ta práce se světly na pódiu, za mě 8/10.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>