Itálie

IL VOLO / GRANDE AMORE

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: -

Finále: 3. místo | 292 bodů

Hodnocení čtenářů 78%

Reprezentant Itálie 2015


Il VoloIL VOLO
Grande Amore

Biografie

Populární italské popoperní trio Il Volo tvoří Piero Barone (tenor, nar. 24. června 1993), Ignazio Boschetto (tenor, nar. 4. října 1994) a Gianluca Ginoble (baryton, nar. 11. února 1995). Pánové se seznámili během druhé sezóny italské talentové show Ti lascio una canzone, kterou vyhrál Gianluca s písní od Andrey Bocelliho. Během jednoho z dílů vystoupili na žádost organizátorů společně ve trojici s písní „O sole mio“, a vzhledem k příznivé odezvě fanoušků se nakonec rozhodli ve spolupráci pokračovat i po skončení soutěže. Název projektu měnili celkem čtyřikrát, až v roce 2010 jej ustálili na Il Volo. Tehdy nahráli společně se světovými hvězdami hudební scény charitativní singl „We Are The World 25 for Haiti“ a zazpívali jordánské královně. Jako nováčci zabodovali na italském festivalu Sanremo a ke konci roku vydali své debutové album „Il Volo“, které se dostalo na šesté místo italského prodeje a bylo oceněna zlatou deskou. Skupina následně odjela odprezentovat svůj počin do USA, kde si pánové zazpívali během jednoho z přenosů desáté řady americké SuperStar. Tím odstartovala jejich hvězdná zámořská kariéra. Album se vyšvihlo na desátou pozici místního žebříčku a prvním se stalo v hitparádě klasické hudby. Do top desítky se dále dostalo v Rakousku, Francii, Německu, Belgii, Nizozemsku a na Novém Zélandu. Obrovský úspěch donutil trio natočit španělskou verzi desky, která byla šestou nejprodávanější v Mexiku a zajistila jim dvě nominace na latinskoamerických Grammy.

Il Volo vyrazili v roce 2011 na první turné, jehož součástí byly evropské, severoamerické a jihoamerické země. Kromě toho se pravidelně účastnili charitativních akcí, jejichž výtěžek vždy putoval na pomoc potřebným. V budově opery v Detroitu natočili své první koncertní DVD „Il Volo… Takes Flight: Live from the Detroit Opera House“, které se dostalo ve čtyřech zemích, včetně USA, mezi sto nejprodávanějších. Záznam z vystoupení odvysílala americká PBS a skupina se také stala hostem v prestižní americké talk show Jaye Lena. Na konci roku 2011 vydali EP „Christmas Favorites“ a reedici svého debutu. Rok 2012 jim přinesl společný koncert s Barbrou Streisand a především druhé album „We Are Love“. To se dostalo do top stovky amerického žebříčku a následná španělská verze ovládla latinskoamerickou Billboard Chart, přičemž v Mexiku a Argentině byli pánové oceněni další zlatou deskou. Úspěšný rok zakončili vystoupením během udělování Nobelových cen v Oslu a pro své fanoušky pomalu začali chystat další překvapení. Tím se stalo CD vánočních koled „Buon Natale: The Christmas Album“, se kterým ovládli americký prázdninový žebříček a také prodejní hitparádu alb klasické hudby. V Itálii to tentokrát stačilo na 32. pozici. Po dalším, tentokrát pouze americkém turné, se jim dostalo dalšího ocenění, když záběry z jejich vystoupení zveřejnil na svých stránkách prestižní hudební časopis Rolling Stone. V roce 2014 Il Volo vyhráli kategorii Nejlepší popová skupina roku na Latin Billboard Music Awards a oceněni byli i v kategorii El Pulso Social. V tu dobu začali s přípravami na novou desku, která by měla vyjít v roce 2015 a to v 53 státech. Jejich turné tentokrát kromě amerických zemí poprvé zahrnovalo i rodnou Itálii. Po vítězství v kategorii Skupina roku na cenách Premios Tu Mundo trio zazpívalo na tradičním vánočním koncertu v budově italského parlamentu a začalo se chystat na svoji účast na festivalu Sanremo 2015. Ten pánové vyhráli a díky tomu mohou odjet reprezentovat Itálii na Eurovision Song Contest ve Vídni.

Il Volo / Grande Amore (národní kolo)

Video si můžete přehrát zde.

Il Volo / Grande Amore (videoklip)

Il Volo / Grande Amore (finále Eurovize)

Text písně

Chiudo gli occhi e penso a lei
Il profumo dolce della pelle sua
E una voce dentro che mi sta portando dove nasce il sole
Sole sono le parole
Me se vanno scritte tutto può cambiare
Senza più timore te lo voglio urlare questo grande amore
Amore, solo amore è quello che sento

Dimmi perché quando penso, penso solo a te
Dimmi perché quando vedo, vedo solo a te
Dimmi perché quando credo, credo solo in te
Grande amore

Dimmi che mai
Che non lascerai mai
Dimmi che sei
Respiro dei giorni miei d’amore

Dimmi che sai
Che solo me sceglierai
Ora lo sai
Tu sei il mio unico grande amore

Passeranno primavere
Giorni freddi e stupidi da ricordare
Maledette notti perse a non dormire
Altre a far l’amore

Amore, sei il mio amore
Per sempre, per me

Dimmi perché quando penso, penso solo a te
Dimmi perché quando amo, amo solo a te
Dimmi perché quando vivo, vivo solo in te
Grande amore

Dimmi che mai
Che non lascerai mai
Dimmi che sei
Respiro dei giorni miei d’amore

Dimmi che sai
Che non mi sbaglierei mai
Dimmi chi sei
Che sei il mio unico grande amore
Che sei il mio unico grande amore

Hodnocení čtenářů

1. týden: N/A |
2. týden: N/A |
3. týden: 82% |
4. týden: 84% |
5. týden: 83% |
6. týden: 78% |
7. týden: 78% |
8. týden: 78% |
9. týden: 77% |
10. týden: 78% |
11. týden: 77% |
12. týden: 79% |
13. týden: 77% |
14. týden: 78% |
15. týden: 78% |

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
OFICIÁLNÍ WEB ITALSKÉ EUROVIZE

29 komentářů ke článku “Reprezentant Itálie 2015

 1. Pepák

  Jako, podle mě to zas tak moc dobrý není. Neříkám, že by to bylo špatné, ale nesedí mi to. :)

 2. Lukáš

  Ten model jako takový mi vadí :D… a když zpívaj všichni najednou, tak mě jeden ruší :D 8/10

 3. Miro

  Mooc pěkné…. dávám 9/10, jinak už to bylo prakticky nedávno v zemi z velké pětky a to v německu (Lena vyhrála), takže to může být klidně i zase v Norsku nebo Švédsku… :D Jinak videoklip mi to trošku pokazil s těmi scénami z filmu Spiderman, Návrat do budoucnosti a ten třetí nevím… :D

 4. Jirka

  příjemná balada a italština je krásnej jazyk, ale neni to nic objevnýho, co bysme eště nikdy neslyšeli :) takže za mě 6/10

 5. Myscho

  No už by sa patrilo aby súťaž hosťovala niektorá s krajín Veľkej 5-ky. Takž dovidenia o rok(pevne verím) v Ríme! priatelia!

 6. Lucasso

  Taky to mám jako Perunka, Gruzie a Itálie zatím jediné opravdu kvalitní věci, zbytek průměr. Ale takhle to mají všichni, co mají vkus.

 7. Perunka

  Tiež dávam 9/10 a dúfam, že sa ešte niečo lepšie objaví. Vďaka za taliančinu, krásnu pieseň, krásne hlasy, aj spievať vedia a ešte sa aj na nich dobre pozerá. Zatiaľ len Taliansko a Gruzínsko majú v mojom rebríčku, s pribúdajúcimi piesňami, šancu zostať na čele.

 8. Joe Black

  Song se podařil, ještě že nechali Grande Amore… Mia grande amore per Grande Amore! 10/10!

 9. George

  Hodnocení zatím neměním 7/10, ale když jsem tu skladbu slyšel 3x tak už mě docela značně nudila a uspávala… je to krásná píseň, ale co se týče vět typu „máme vítěze“ držel bych se při zemi…

 10. Myscho

  Podľa očakávania len nwm prečo otáľajú z Grande amore a chcú miesto toho niečo iné. Aby im to nakoniec vo výsledku nepoškodilo.

 11. George

  Mají úžasné hlasy a píseň je také dobrá, ale držel bych se spíše při zemi… Italská balada je sice krásná, ale žádný zázrak to také není. Doufám, že se najdou v jiných zemí ještě kvalitnější čísla. Pokud píseň zůstane, budu hodnotit 7/10

 12. Timoteij

  TamTen – počúvaš to 4 a pol hodiny, tak ver tomu, že aj ten najkrajší jazyk sa ti zhnusí. :D

 13. TamTen

  co je na talianstine odporneho timoteijko? bozi jazyk :P jinak grande amore neni zrovna muj styl :) ale spatne to neje :)

 14. Joe Black

  Předpokládám, že po úspěchu, jaký sklidilo Grande Amore na všech polích, měnit nebudou a nechají si ho i na ESC. A podle mého názoru jsou zatím horkými favority na celkové vítězství.

 15. Timoteij

  Takže tie 4 a pol hodiny sedenia tu a počúvania tej odpornej taliančiny sa fakt vyplatili.
  Ja odpadnem…. Neverím… Tento ročník zatiaľ vychádza úplne podľa mojich predstáv. Fakt sa mi z tých 9 alebo 10 pesničiek nepáči len Albánsko.
  Och, nikto si to nezaslúžil tak ako Il Volo. Taliansko je z 90% krajina ktorá ma absolútne nezaujíma, ich hudobné štýly mi nikdy príliš nerezali, ale Grande amore má proste také čaro a silu, že, že, odpadaaaaaja…. No a ak sa nič nezmení a vo Švédsku motyka nevystrelí, myslím si, že vo svojom osobnom víťazovi mám viac než jasno.
  FORZA ITALIA

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>