Izrael

DANA INTERNATIONAL / DING DONG

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 15. místo | 38 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 62%

Reprezentant Izraele 2011


Dana InternationalDANA INTERNATIONAL
Ding Dong

Biografie

Původním jménem Sharon Cohen se narodil 2. února 1972 v Tel Avivu. Pochází z chudé rodiny, kde vyrůstal společně se svými dvěma staršími sourozenci. Vždy si ale víc rozuměl se svojí sestrou, v dětství se přátelil především s dívkami a jeho nejoblíbenější hračkou byly panenky. Od svých deseti let zpíval ve sboru a o čtyři roky později dostává dětskou roli v muzikálu Josef. Ve svých šestnácti letech začíná vystupovat jako travestita po nočních barech a ačkoliv se mu výrazně zhoršil prospěch ve škole, jeho rodina ho plně podporovala. Krátce na to přijímá nabídku na vystoupení v rámci revue Li La Lo, díky kterému se jako Whitney Houston podíval po celém Izraeli. Jeho číslo mělo u publika vždy největší ohlas a pod tíhou popularity vzniká umělecký pseudonym Dana. Zaujal nejen jako komik a tanečník, ale i jako zpěvák, díky čemuž obdržel nabídku na nazpívání singlu „Dana International“. Ten se stal překvapivě velkým hitem nejen v Izraeli, ale i za hranicemi této země. S úspěchem přicházejí i peníze a Sharon v roce 1993 odjíždí do Velké Británie, kde uskutečnil své nejdůležitější rozhodnutí v celém životě – změnu pohlaví. Od této chvíle se Sharon Cohen, známá především pod svým pseudonymem Dana International, stává ikonou pro všechny transsexuály a také zarputilou bojovnicí za práva sexuálních menšin.

Ještě tentýž rok vychází deska „Dana International“, která se v Izraeli stává zlatou, následující „Umpatampa“ dokonce platinovou. Dana je v roce 1994 zvolena Zpěvačkou roku Izraele a začíná si získávat početné publikum v Egyptě. O rok později se poprvé účastní izraelského národního kola Eurovize, avšak končí na druhém místě. Díky albu „Maganuna“ přichází první úspěchy v Evropě a v roce 1998 po vítězství v izraelském finále letenka do Birminghamu na Eurovision Song Contest. Dana International nakonec k velkému překvapení a nelibosti ortodoxních Židů vyhrává celou soutěž. Tento fakt nezměnil jen její život, ale stal se podle novinářů celosvětovým prolomením sexuálních tabu. Novopočená vítězka se především díky své minulosti stává pravidelným hostem na stanicích jako je BBC, CNN či MTV, o interview žádají média po celém světě. Daří se jí ale i na hudebním poli, alba „Diva – The Hits“ se prodalo celkem přes 400.000 kusů. V roce 2000 vychází deska „Free“, která v Evropě příliš nezabodovala, avšak její lokální verze přinesly mimořádná čísla prodeje v Izraeli a Japonsku.

V tom samém roce také vzniká dokumentární snímek „Lady D“, který je věnován Daně. Léta 2006-2007 přináší velké turné po Spojených státech, po němž se zpěvačka vrhá na natáčení desky „Hakol Ze Letova“. Ta přináší mimořádně úspěšný singl „Love Boy“, který se stal nejhranější písní v izraelských rádiích za posledních deset let. Dana International se v roce 2008 znovu vrátila na pódia Eurovize a to jako autorka skladby „Keilo Kan“ izraelského reprezentanta Boaze Maudy. V tomto roce se také uskutečnil první ročník mezinárodního transsexuálního festivalu v ruském Petrohradu Dana-Fest. Kromě zpěvu a boje za práva sexuálních menšin zabodovala i jako oblíbená porotkyně izraelské SuperStar. Na rok 2011 je přichystáno její další album, které by mělo vyjít po skončení letošního ročníku Eurovize.

Dana International / Ding Dong (národní kolo)

Dana International / Ding Dong (videoklip)

Dana International / Ding Dong (semifinále Eurovize)

Text písně

Ve’ulai hayamim hatovim
Higi’u hem kan, rak od rega katan
Vehakol yishtane me’achshavAnd everything will change from now on
Venohav, nohav

And if you have a dream of your own
Don’t be afraid to go on with your heart
Close your eyes and hear the bells of your soul

Ding dong, say no more
I hear silent prayers
And it’s making me high and fly
I know where to go and I’m coming now

Ve’ulai ze kim’at, ze karov
Achshav ba toro shel harega hatov
Hake’ev shebalev mistovev veholech, ozev

Ding dong, say no more
I hear silent prayers
And it’s making me high and fly
I know where to go and I’m coming now

Haleli et hayom shemevi lach et halaila
Haleli et hazman sheya’ir otach
Hu yavi lach ge’ula

Haleli et hayom shemevi lach et halaila
Haleli et hazman sheya’ir otach
Veyavi lach ge’ula

Ding dong, say no more
I hear silent prayers
And it’s making me high and fly
I know where to go and I’m coming

Ding dong, say no more
I hear silent prayers
And it’s making me high and fly
I know where to go and I’m coming now

Hodnocení čtenářů

SUPER – 29%
DOBRÉ – 27%
PRŮMĚR – 11%
NIC MOC – 17%
HRŮZA – 16%

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
OFICIÁLNÍ WEB IZRAELSKÉ EUROVIZE

25 komentářů ke článku “Reprezentant Izraele 2011

 1. radan

  Tak ta nová verze je naprosto příšerná!!! Ta původní byla mnohem lepší a myslím si, že měla i větší šanci na úspěch… Škoda.

 2. Timoteij

  Ta to keď sa vrátila Dana.. Tak o rok by sa mohla vrátiť Shiri Maimon :)

 3. tomas

  Izrael v minulých ročnících patřil vždy mezi mé favority, mé letošní čekání na něco, co jsme byli zvyklí poslouchat -hudební prvky typické pro tuto krajinu-tak nebylo vyslyšeno a je to pro mě zklamání, navíc mi není příjemná barva hlasu…

 4. ÁJA

  já nevím od izraele se dalo čekat i víc zdá se mi to trochu nevýrazné – průměr

 5. ZIGGY

  Dana me nezklamala. Svizne, eurovizni, takove pohodove. Jen opet ten nazev!!! Proc to ty lidi delaji? Aby tomu rozumel i blbec? Kvuli temhle ruznym boom boom a ding dongum si spousta lidi rika, ze ESC je pro retardy. Ach jo.

 6. Zdenda

  כן, הידד גדול,, סוף סוף משהו הולם:) גם אם השמעת טוב:)

  Ano, super, hurá, konečně něco pořádného :) i když playback je lepší :)

 7. Satelit.cz

  ISRAEL – KDAM EUROVISION 2011

  … VIVA LA … Dana International / DING DONG … ( S U P E R )

 8. FilCroft

  Pravda, po třech letech čirého zlata a krásné tradiční hudby je to pro mě krok zpátky, těžko říct, jak dopadne, píseň je chytlavá (ač postrádá originalitu), ale pochybuju, že by mohla vyhrát. Předpokládám však, že se do finále dostane. A to mi nevadí. Po třech letech však Izrael do mé top10 nemíří..

 9. EuroIan

  Jelikož jsem tuhle píseň už slyšel tak pětkrát a stále mě po minutě přestává bavit, dávám NIC MOC. Izraele, od roku 2008 první zklamání !!!

 10. Kiko

  Ding Dong, jáááj a kolekcie nezoženiem už ani vo výpredaji :-( Slabé … na energickú a diabolskú Divu to rozhodne nemá. Pôsobí to na mňa dosť stupidne a kolotočársky = výsledok „nic moc“

 11. Papalasz

  Tak to jsem na tuto kontroverzní vítězku zvědavý… osobně si nemyslím, že by mohla letos vyhrát, když už jednou vyhrála… Některé její písničky jsou hodně dobré, sám je poslouchám.. ale mám pochybnosti… ale přeju štěstí, to každopádně…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>