Kypr

ELENI FOUREIRA / FUEGO

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů 0%

Reprezentant Kypru 2018


Eleni FoureiraKypr znovu vsadil na interní výběr reprezentanta, kterým se tentokrát stává řecká zpěvačka albánského původu Eleni Foureira. V Lisabonu od ní uslyšíme píseň „Fuego“. Prezentace singlu by se měla uskutečnit v březnu.

Biografie

Eleni Foureira se narodila jako Entela Fureraj 7. března 1987 v albánském městě Fier. Z důvodu občanské války se v dětství společně s rodiči přestěhovala do Řecka, kde žije do dnes. Po otci i matce je Albánka, avšak svůj původ dlouho před řeckou veřejností tajila. Prohlašovala se za Brazilku a později za Mexičanku a rodilou Řekyni. Její skutečné kořeny odhalila místní média až v roce 2013. Zpěvačka posléze přiznala, že se vzhledem k řecké xenofobii vůči Albáncům obávala o svou kariéru a svůj původ nechtěla nikomu sdělovat. Eleni se během školní docházky učila hrát na kytaru, účinkovala v divadle, věnovala se návrhářství a přivydělávala si jako modelka. Její srdce ale vždy patřilo zpěvu. Štěstí se na ni usmálo v roce 2007, kdy společně s Alkmini Chatzigianni a Mariou Makri obdržela nabídku na účinkování v girl bandu Mystique, jehož singly a deska „Mazi“ se staly v Řecku velkým hitem. Skupina se rozpadla v roce 2009 a už o rok později Eleni vstoupila na hudební scénu jako sólová zpěvačka. V tu dobu se také poprvé pokusila dostat na Eurovizi. Bylo to v duetu se zpěvákem Manosem Pyrovolakisem, jejichž společná píseň „Kivotos tou Noe“ skončila druhá. S Danem Balanem z projektu O-Zone nazpívala řeckou verzi i v Česku úspěšného singlu „Chica Bomb“, po kterém následovaly její první sólovky „To cho (Pom Pom)“ a „Ase me“. Debutová deska „Eleni Foureira“ z roku 2010 spolehlivě ovládla řecký prodej a už po dvou týdnech se stala platinovou. Velmi úspěšný rok završila vítězstvím v televizní soutěži duetů nazvané Just the 2 of us.

Není divu, že se Eleni ráda věnovala duetům i v dalších letech. V roce 2011 to byla například úspěšná skladba „Mia nychta mono“ s Thiriem a o rok později píseň „To party de stamata“ s Midenistisem. Obě skončily v singlové hitparádě v top desítce. V tu dobu vydala druhé album „Ti poniro mou zitas“, které v prodejním žebříčku skončilo sedmé, a o dva roky později CD „Anemos agapis“, které bylo bronzové. Od roku 2015 pravidelně projednávala s řeckou televizí možnost reprezentace země na Eurovision Song Contest. Všechna jednání, ať už šlo o účast v národním kole nebo o přímou nominaci, ovšem vždy ztroskotala. Také její další singly jako „Pio erotas pethaineis“ nebo „Sto theo me paei (Golden Boy)“ se pravidelně umisťovaly mezi desítkou nejprodávanějších, nicméně od roku 2015 se Eleni rozhodla zaměřit na divadelní herectví. Celkem dvě sezóny účinkovala v muzikálu Barbarella, kde ztvárnila roli Sofie. Návrat ke kořenům přišel loni. Po úspěšných skladbách „To kati pou echeis“„Send for Me“ ve spolupráci s A.M. SNiPER a Afro B natočila svou čtvrtou desku „Vasilissa“, která v albové hitparádě obsadila patnáctou příčku. K vidění také byla ve třetí sezóně řecké verze zábavné show Tvoje tvář má známý hlas, kde usedla za porotcovský stůl. Je držitelkou celkem deseti cen MAD Video Music Awards v kategoriích jako například Objev roku, Videoklip roku, Nejlepší taneční videoklip roku či Módní ikona ve videoklipu. Od roku 2016 je ve vztahu se španělským fotbalistou Albertem Botíou.

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB KYPERSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

7 komentářů ke článku “Reprezentant Kypru 2018

  1. Anonymní

    To že má rád niekto pop song neznamená že je.hneď teply !!! Nevravím že treba počúvať len pop ale aj tak rock a.heavy metal už moc nefrcia

  2. George

    Za klávesnicí je každý za drsňáka… no nic, tvorbu Eleni neznám, ale vypadá zajímavě, těším se na song.

  3. Morrighan

    maxx, nechtěl bys navštívit odborníka? Třeba by ti s tvými latentními problémy pomohl… -_-

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>