Makedonie

JANA BURČESKA / DANCE ALONE

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Makedonie 2017


Jana BurčeskaMakedonii bude na Eurovision Song Contest v Kyjevě reprezentovat zpěvačka Jana Burčeska s písní „Dance Alone“.

Biografie

Zpěvačka Jana Burčeska se narodila 6. července ve Skopje. První hudební zkušenosti nasbírala v dětském sboru a ve školní dívčí skupině. Už v útlém věku se zúčastnila hudebního festivalu Najmilite tikvicki, avšak proslavila se až účastí v první a zatím jediné sezóně makedonské SuperStar, která se uskutečnila v roce 2011. V soutěži bodovala s písněmi od Arethy Franklin, Shanii Twain, System Of A Down a bývalých účastníků Eurovize Olivii-Newton John, Toše Proeskiho a Tamary Todevské. Obsadila nakonec páté místo, čímž se stala nejúspěšnější finalistkou ženského pohlaví. Hudbu ovšem brala pouze jako zálibu. Po skončení show se rozhodla pro studium práv a živila se jako modelka. Nakonec ale stejně u muziky zůstala. Svoji hudební kariéru odstartovala na hudebním klání Skopje Fest, které několikrát sloužilo jako makedonské kolo Eurovize. Debutovala v roce 2012 s písní „Bi bila tvoja“, o rok později vsadila na duet s Mikim Sekulovským „Ljubovna“ a v roce 2015 se představila se skladbou „Jas i ti“. Zpěvačka na vydání své debutové desky teprve čeká. Aktuálně se věnuje především hudební spolupráci s dalšími makedonskými umělci, jako je například skupina Mizar.

Jana Burčeska / Dance Alone (videoklip)

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK

Článek bude průběžně aktualizován.

15 komentářů ke článku “Reprezentant Makedonie 2017

 1. Myscho

  Malé krajiny a vo všeobecnosti väčšinou outsideri súťaže tento rok príjemne prekvapujú!

 2. George

  je to moc fajne, líbí se mi to a klip se fakt povedl, rozhodně potřebujeme nějakou vzpruhu ve finále mezi tunou balad :D 8/10

 3. Matěj

  Ten klip je hodně povedený.. Střih, ‚příběh‘,… Písnička taky super – 8/10

 4. Anonymní

  7/10 na Macedonsko je to celkom slušne, vidím to vo.Finále keďže 2 semi.je ľahšie …

 5. Standa

  Taky se mi to vcelku líbí, hlavní refrén je docela výrazný, trošku je to taky alternativa jako Blanche, dám zatím 6/10.

 6. Lucasso

  Letos diversity fakt nebude, máme buď balady nebo taneční popovky, ale nevadí. Tohle je aspoň catchy, kdo by to byl čekal, že Blanche a Burčeska tak překvapěj.

 7. Lukáš

  To je dobré, chytlavé, jiné než ostatní….žádná pecka, ale trochu osvěžení :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>