Makedonie

JANA BURČESKA / TBA

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Makedonie 2017


Jana BurčeskaMakedonii bude na Eurovision Song Contest v Kyjevě reprezentovat zpěvačka Jana Burčeska. Její skladba bude představena později.

Biografie

Zpěvačka Jana Burčeska se proslavila účastí v první a zatím jediné sezóně makedonské SuperStar. V soutěži bodovala s písněmi od Arethy Franklin, Shanii Twain, System Of A Down a bývalých účastníků Eurovize Olivii-Newton John, Toše Proeskiho a Tamary Todevské. Obsadila nakonec páté místo, čímž se stala nejúspěšnější finalistkou ženského pohlaví. Svoji hudební kariéru odstartovala na hudebním klání Skopje Fest, které několikrát sloužilo jako makedonské kolo Eurovize. Debutovala v roce 2012 s písní „Bi bila tvoja“, o rok později vsadila na duet s Mikim Sekulovským „Ljubovna“ a v roce 2015 se představila se skladbou „Jas i ti“. Zpěvačka na vydání své debutové desky teprve čeká. Aktuálně se věnuje především hudební spolupráci s dalšími makedonskými umělci, jako je například skupina Mizar.

Článek bude průběžně aktualizován.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>