Makedonie

EYE CUE / LOST AND FOUND

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů 0%

Reprezentant Makedonie 2018


Eye CueMakedonie se rozhodla pro interní výběr pop-rockové skupiny Eye Cue, která bude o přízeň Evropy bojovat se skladbou „Lost And Found“.

Biografie

Skupinu Eye Cue tvoří Marija Ivanovska (zpěv), Bojan Trajkovski (zpěv, kytara) a nestálý člen Ivo Mitkovski (bicí). Dohromady se tato formace dala v roce 2007. O rok později kapela vydala první singl „Magija“, který se stal v Makedonii velkým hitem. Stejně tak se dařilo i druhé písni „Superstar Wannabe“, po které byla zároveň pojmenována debutová deska. Mezinárodního úspěchu dosáhli Eye Clue v roce 2010 se čtvrtou skladbou „Not This Time“, která ovládla hitparádu stanice MTV Adria vysílající pro všechny země bývalé Jugoslávie, na které se zároveň dostala i mezi dvacítku nejpopulárnějších songů za uplynulých dvanáct měsíců. Díky rostoucí slávě obdržela trojice nabídku na odvysílání vlastní odnože show MTV Express, jejíž součástí byly akustické nahrávky všech dosavadních písní. Další slávy na MTV dosáhli Eye Cue v roce 2012 se singlem „Ista pateka“, který se stal jedenáctým nejúspěšnějším pro daný rok ve všech zemích bývalé Jugoslávie, po čtyři měsíce ovládal žebříček hranosti na makedonských rádiích a nakonec byl oceněn i jako Píseň roku. Podobného ohlasu dosáhly o rok později také písně „Son“ a „Bobi bas mi e gajle“. Eye Cue se v roce 2014 stali výherci festivalu Skopje fest s počinem „Ubava“. Tehdy ovšem vítěz soutěže neodjížděl reprezentovat Makedonii na Eurovizi, což mnoho fanoušků těžce neslo. Druhé album „Samo sakav“ vyšlo v roce 2015, kdy se trio zároveň stalo vítězem prestižních balkánských cen v kategorii Skupina roku. Od letošního roku se Eye Cue soustředí na angličtinu a hodlají dobýt hitparády i za hranicemi svého regionu. K tomu jim má dopomoci třetí deska „We Are Having Fun“, skladba „Million Times“ a eurosong „Lost And Found“.

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB MAKEDONSKÉ EUROVIZE

Článek budě průběžně aktualizován.

Jeden komentář ke článku “Reprezentant Makedonie 2018

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>