Německo

MICHAEL SCHULTE / YOU LET ME WALK ALONE

LEDEN 0%
ÚNOR 62%
BŘEZEN 64%
DUBEN 65%
KVĚTEN 67%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: -

Finále: 4. místo | 340 bodů

Hodnocení čtenářů 64%

Reprezentant Německa 2018


Michael SchulteMICHAEL SCHULTE
You Let Me Walk Alone

Biografie

Zpěvák a skladatel Michael Schulte se narodil 30. dubna 1990 v malé vesnici Dollerup na severu Německa u hranic s Dánskem. Vystudoval dánské gymnázium a první fanoušky si získával přes svůj kanál na portálu YouTube. Zde za doprovodu kytary nahrával cover verze známých hitů a v momentě, kdy jeho videa překročila miliónovou sledovanost, obdržel nabídku na kontrakt s nahrávací společností. Pro ni natočil celkem pět EP, přičemž ve třech případech šlo o akustické covery písní, se kterými se proslavil na internetu. Opravdový zlom v jeho životě přišel v roce 2012, kdy se zúčastnil první série talentové show Hlas Německa. V ní zabodoval především s předělávkou skladby „Creep“ od skupiny Radiohead, se kterou se dokonce dostal na 62. místo německé single chart. V soutěži obsadil třetí místo, vítězkou se stala jeho konkurentka z letošního národního kola Ivy Quanioo. V létě Michael vyrazil na turné se svým koučem z Hlasu Reou Garveyem a na podzim vydal svou debutovou desku „Wide Awake“, která se v prodeji dostala na 54. pozici. Nejúspěšnějším singlem z alba se stala píseň „Carry Me Home“, bodující v německém singlovém žebříčku na osmé příčce a mezi třicítkou nejprodávanějších i v Rakousku a Švýcarsku. Po ní následovala skladba „You Said You’d Grow Old With Me“ a na konci roku akustické EP „Grow Old With Me“, na které zpěvák navázal velkým akustickým turné. Rok 2013 obohatil jeho kariéru o vánoční album „My Christmas Classics“, po kterém o rok později následovalo EP „Thoughts“ a deska „The Arising“, která v německém albovém žebříčku obsadila 81. místo. Zpěvák se v tu dobu stal předskokanem úspěšného boybandu a zároveň britských reprezentantů z Eurovize 2011 Blue na jejich turné po Německu a posléze vyrazil na další vlastní koncertní šňůru. Zmínit musíme i jeho singly ve spolupráci s dalšími německými hvězdami. V roce 2015 šlo o počin „Indigo“ s kapelou Fewjar a o rok později o singl „Remember Yesterday“ ve spolupráci s DJem Alle Farben. Loňský rok byl u Michaela ve znamení první herecké zkušenosti, objevil se v trojdílné televizní sérii neoManiacs. Loni také vydal svou zatím poslední desku „Hold The Rhythm“. Eurosong „You Let Me Walk Alone“ věnuje svému otci, který před třinácti lety zemřel.

Michael Schulte / You Let Me Walk Alone (národní kolo)

Michael Schulte / You Let Me Walk Alone (videoklip)

Michael Schulte / You Let Me Walk Alone (finále Eurovize)

Text písně

I’m a dreamer, a make believer
I was told that you were too
I love the silence and a clear horizon
And I got that all from you

Every now and then I’m drawn to places
Where I hear your voice or see your face and
Every little thought will lead me right back to you

I was born from one love of two hearts
We were three kids and a loving mom
You made this place a home
A shelter from the storm

You said I had one life and a true heart
I tried my best and I came so far
But you will never now
‘Cause you let me walk this road alone

My childhood hero will always be you
And no one else comes close
I thought you’d lead me when m life’s misleading
That’s when I miss you most

Every now and then I’m drawn to places
Where I hear your voice or see your face and
Every little thought will lead me right back to you

I was born from one love of two hearts
We were three kids and a loving mom
You made this place a home
A shelter from the storm

You said I had one life and a true heart
I tried my best and I came so far
But you will never now
‘Cause you let me walk this road alone

Whoa, oh oh
Whoa, oh oh
Whoa, oh oh

I was born from one love of two hearts
We were three kids and a loving mom
You made this place a home
A shelter from the storm

You said I had one life and a true heart
I tried my best and I came so far
But you will never now
‘Cause you let me walk this road alone

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB NĚMECKÉ EUROVIZE

30 komentářů ke článku “Reprezentant Německa 2018

 1. Esgalnor

  Tohle mělo bejt německy, abych tomu nerozuměl. Ten text to u mě sráží na 6,5/10, hroznej kýč. Ale pěkně se to poslouchá.

 2. Opravdu skvělý dojemný moderní song. Taková balada na Eurovizi má šanci uspět a dostat Německo ode dna. Díky za to.

 3. HonzaCZE

  Dan: Nazývat německý národ „skopčáky“ mi přijde jako skutečný antigermanismus. A tahle písničky je za poslední tři roky konečně nadějí na lepší výsledek. A je to rozhodně současná hudba, nevím jak někdo může napsat že to zní jak ze 70. let. :D

 4. Dan

  George: Jaký antigermanismus? Já jen tvrdím, že Němci nemají vkus.
  Tohle je pro mé uši jen pod tónem ukňouraná nuda. Někomu to třeba uhranulo, mě ne.

 5. George

  Dan: Myslím si, že takový antigermanismus sem opravdu nepatří.. je to zbytečné. Navíc co si tak asi Němci myslí o nás? Řekl bych, že by se tvůj „kvalitní“ komentář dal použít zcela oboustranně.

 6. Esgalnor

  6/10 Taková odrhovačková slaďárna, chvilku to funguje, pak to vyžírá už jen samo sebe. Pěkná, ale nevýrazná písnička, která strašně otravně hraje na city.

 7. Dan

  Maxx: Gertrudy a Helmuti nikdy vkus neměli. Slyšel si někdy, jaký odrhovačky skopčáci poslouchají a pak vyřvávají na ulici? Ona už ta němčina je nevkusná sama o sobě.

 8. Karolína

  Čistý průměr. Je to sice ok písnička i zpěvák, ale takových slaďáren jsem už slyšela stovky.

 9. Myscho

  Mohlo to dopádnúť aj lepšie! Nemci z toho asi nikdy nevyrastú! Samí sladký chlapci spievajúci od srdca, či skôr len chytajúci sa za srdce… Očakávam podobný výsledok ako v Azerbajdžane(2012). Viem si to však predstaviť na ÓČKO príp. v SK rádio etéri!

 10. plutoniumman

  Po zlepšení intonace a sykavek použitelné jako podklad závěrečných titulků amerického sitcomu ze 70. let. Víc ne.

 11. George

  Tak že by se v Německu konečně svítalo na lepší časy? Text je skvělý, hudba jednoduchá, ale nenudí – je taková hřejivá, hlas je průměrný, ale má pěknou barvu. Jsem velice spokojený a určitě se mi zrodil favorit.
  9/10

 12. Sandra

  Tak tahle srdceryvná balada mě nechává zcela chladnou. Není vyloženě špatná – neurazí, nenadchne. Přesto mám dojem, že se Německu bude dařit ještě lépe než loni

 13. Dan

  Od 80timiliónové země bych čekal úplně něco jiného…něco originálního, nadčasového, chytlavého. Němci prostě vkus nikdy neměli, ani mít nebudou. Tohle je nevýrazná přeslazená nuda.

 14. Morrighan

  Skvely vyber! Krasna skladba, chlapec ma uplne hebky, cisty hlas. Za me stoprocentni spokojenost. :3

 15. HonzaCZE

  Tak a máme tu mou letošní první plnou 10. Světová úroveň, lehce dopilovat výšky a je to dokonalé. A ta poslední půl minutka? Ach….

 16. Standa

  Michael zpívá moc hezky, má příjemný hlas, též se mi líbí text písně, písnička je procítěná. Co se týče melodie, tak je škoda, že to graduje až ve finále, kdy by člověk čekal, že to bude pokračovat dále a ono to najednou skončí. V těch prvních 2 minutách ta melodie mohla být výraznější, což by přispělo ještě k většímu prožitku. Jako celek se mi to ale rozhodně líbí, dávám 8/10.

 17. Sisska

  Bože to je zas nuda..nech si majú zas posledné miesto vo finále rok čo rok…

 18. Lucasso

  Na to co Německo v poslední době předvádělo dobrý, ale na to, že to je pořád Německo, tak nic moc. Lepší průměr.

 19. Doodle

  Veľká škoda Xaviera. Tá pesnička je iná, má náboj, je proste skvelá. Toto je ďalší typický slaďák, síce kvalitný, ale milión krát počutý. Jediné pozitívum je, že je to spevák a že má fakt kvalitný hlas aj pesničku, avšak žiaľ ničím originálnu. :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>