Nizozemsko

ANOUK / BIRDS

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 5. místo | 75 bodů

Finále: 9. místo | 114 bodů

Hodnocení čtenářů 75%

Reprezentant Nizozemska 2013


AnoukANOUK
Birds

Biografie

Anouk Teeuwe se narodila 8. dubna 1975 v Haagu. K hudbě tíhla již od dětství díky své matce, která se živila jako bluesová zpěvačka. Často vystupovala na svatbách a společenských akcích se skupinou Shotgun Wedding a po čase si jejího talentu všiml populární zpěvák indického původu Barry Hay. S ním napsala několik skladeb a později se seznámila s producentem Bartem van Veenem, díky jehož singlu „Nobody’s Wife“ se v roce 1997 dostala na vrchol nizozemské hitparády. Od té doby je Anouk považována za nejpopulárnější rockovou zpěvačku v zemi a o tento titul do dnešních dní nepřišla.

S velkým úspěchem se setkalo její debutové album „Together Alone“, které zabodovalo i v jižní, střední a severní Evropě, a již druhý rok své kariéry posbírala hned několik ocenění na hudebních cenách stanice TMF. V roce 1999 vydala desku „Urban Solitude“ a pokoušela se prorazit ve Spojených státech. Její cesta ovšem neskončila úspěchem a tak se po návratu do své vlasti začala připravovat na nizozemské turné a natáčení nového alba. Nizozemsku již zůstala věrná a k dnešnímu dni se může pochlubit celkem osmi deskami, z nichž se sedm dostalo na první příčku domácího prodeje. Šest jejích alb je minimálně dvojnásobně platinových, včetně zatím posledního počinu „To Get Her Together“, který vyšel v květnu roku 2011.

Na svém kontě má dále desítky úspěšných singlů, tři živá alba a hned několik ocenění za nejlepší zpěvačku či nejlepší desku. V roce 2006 byla zvolena za nejlepší počin Nizozemska na evropských cenách stanice MTV. Anouk má celkem čtyři děti, tři s frontmanem reggae skupiny Postmen Remonem Stotijnem a syna Jesiaha Doxe s raperem Robertem Coenenem. V současné době vyučuje na konzervatoři v Amsterdamu a je tváří reklam pro společnost ING.

Anouk / Birds (videoklip)

Anouk / Birds (semifinále Eurovize)

Anouk / Birds (finále Eurovize)

Text písně

Isolated from the outside
Clouds have taken all the light
I have no control it seems my
Thoughts wander off

Of the time when I tried to
Live life without you

Birds falling down the rooftops
Out of the sky like raindrops
No air, no pride

If being myself is what I do wrong
Then I would rather not be right
Hopes turn into fear and with my
One wing I can’t fly

With sunrise embrace my
Dreams tight and that’s why

Birds falling down the rooftops
Out of the sky like raindrops
No air, no pride
Birds

To a place without fear, with no moonlight
All I need are trees and flowers and some sunlight
Where memories are being made and where the old one dies
Where love ain’t lies

Birds falling down the rooftops
Out of the sky like raindrops

Birds falling down the rooftops
Out of the sky like raindrops
No air, no pride
That’s why birds don’t fly

Hodnocení čtenářů

SUPER 57%
DOBRÉ – 13%
PRŮMĚR – 13%
NIC MOC – 9%
HRŮZA – 9%

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
OFICIÁLNÍ WEB NIZOZEMSKÉ EUROVIZE

16 komentářů ke článku “Reprezentant Nizozemska 2013

 1. ÁJA

  Já jsem v šoku! Od Nizozemí už dlouho nečekám žádnou slávu, ale teď se vytáhlo! Úplně stačí audio verze, abychom zaregistrovali originální melodické vlny s trochou melancholie… je to fakt bezva, nejdřív jsem si to jen tak pustila do pozadí a pak jsme si uvědomila, že to co mi jde do ucha mě podivně upoutalo :D No postup jistý, teď záleží na co bude evropa v den finále naladěná, ale naděje vkládám velké !!! :)

 2. maxx

  mne to prijde jak z nejakyho pohadkovyho fantasy filmu, ale na vitezstvi to neni, jak si slecna Anouk mysli, ale samozrejme porad to je vysoko nad vsechny jejich Shalali Shalala a indiansky saskovani u ohne

 3. Lucasso

  Náhodou je to super, je to zvláštní a pěkný. Toto není nudná balada, ale velmi dobrá.

 4. brano

  veľmi, veľmi zaujímavé, úplne súhlasím s hanyman… dávam super a budem veľmi zvedavý ako zareagujú diváci/porota

 5. hanyman

  v spojení s prepracovanou pódiovou prezentáciou to môže byť najkrajší zážitok tohtoročnej ESC…v tej záplave elektro-dance-balastu a nezrozumiteľných počinov prišla táto pesnička vhod…spolu s Margaret Berger dávam na TOP pozície :)

 6. Lucasso

  To máš pravdu, třeba když Turci nominovali Bonoma, tak jsem si řekl, jo tak ten je super a rozjede to. A pak měl ten nic moc song a bylo to.

 7. Timoteij

  Leeeen aby.. lebo tieto obrovské hviezdy väčšinou vytvoria taký shit až je z neho do plaču … celú kariéru robia neskutočné pesničky a príde ESC alebo hocijaká iná súťaž a zrobia z toho neskutočnú hatlaninu …

 8. Lucasso

  Velká hvězda, která konečně může dostat Nizozemsko z těch šlágrovitých humusů. Jsem rád, že se takhle rozhodli.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>