Nizozemsko

THE COMMON LINNETS / CALM AFTER THE STORM

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 1. místo | 150 bodů

Finále: 2. místo | 238 bodů

Hodnocení čtenářů 66%

Reprezentant Nizozemska 2014


The Common LinnetsTHE COMMON LINNETS
Calm After The Storm

Biografie

Projekt The Common Linnets vznikl letos, kdy se dva na sobě nezávislí a v Nizozemsku nesmírně populární interpreti rozhodli natočit v USA společně desku. Nový projekt odstartují právě na Eurovision Song Contest v Kodani.

Vlastním jménem Ilse Annoeska de Lange se narodila 13. května 1977 ve městě Almelo. Hudbě se věnuje od svých osmi let a již krátce na to se začala prosazovat při nahrávání pěveckých synchronů do filmů. Větší pozornost si získala s živým vystupováním v talentových show, díky kterým se seznámila s kytaristou Joopem Lieflandem, s nímž vytvořila country duo. Rok 1994 přináší vystoupení na Nizozemských cenách country hudby a o dva roky později se stává členkou brzy zanikající skupiny Wij. Velká slává přichází až v roce 1998, kdy Ilse přijíždí do Nashvillu natočit své debutové album „World Of Hurt“ pod záštitou Barryho Becketta. Deska se v Nizozemsku okamžitě dostává na první příčku a celkem se ji prodává přes 450.000 kusů. V následujícím roce přichází tradiční nizozemské hudební ocenění Edison, vítězství v kategorii Objev roku na TMF Awards a první živák „Dear John“, který se stal platinovým. Zpěvačka velmi stála o slávu v USA, avšak té se jí nedostalo ani s další deskou „Livin‘ On Love“. K ní byla připravena velká reklamní kampaň a turné, avšak Amerika vydání odmítla a album se navíc stalo v její kariéře tím jediným, které nedokázalo v Nizozemsku obsadit první příčku v prodeji. V roce 2003 odjíždí na několik měsíců do USA natočit další počin, který se tentokrát nesl v pop-rockovém duchu a to navíc i s autorskými skladbami. „Clean Up“ obsazuje nejvyšší umístění v hitparádě alb a brzy je doplněno o první kompilaci nejúspěšnějších písní. Po vyprodaném turné v roce 2005 přichází album „The Great Escape“, které se stalo již po týdnu zlatým. Následující deska „Incredible“, na které spolupracovala s autory debutového počinu Jamese Morrisona, se může dokonce chlubit pětinásobným platinovým oceněním. Na začátek roku 2012 chystala desku „DoLuv2LuvU„, avšak v té době ji nečekaně zemřel otec. Jeho smrt ji velmi zasáhla a následnou reakcí se stalo kompletní zrušení všech nahrávacích příprav a stáhnutí do ústraní. Náhrada přišla až v září a to díky studiovce „Eye Of The Hurricane“. K dnešnímu dni má Ilse na svém kontě sedm studiových alb, z nichž se šest dostalo na nejvyšší metu v prodeji, pět živých desek, z nichž se na první příčku dostaly dvě, a jednu výběrovku největších hitů. Ačkoliv v zemích Beneluxu slaví nebývalé úspěchy, její sen o dobytí Ameriky se jí zatím stále nevyplnil.

Vlastním jménem Willem Bijkerk se narodil 20. dubna 1980 v Apeldoornu. Svoji hudební kariéru započal v roce 1995 vystupováním v dětském televizním pořadu. Od mládí miloval country hudbu, ke které se profesionálně poprvé dostal jako bubeník ve skupině West Virginian Railroad. V roce 1997 podepsal smlouvu s nahrávací společností a vydal se do Spojených států natočit své debutové album, k jehož realizaci ovšem nakonec nedošlo. Svůj pseudonym Waylon si zvolil podle svého oblíbeného amerického muzikanta Waylona Jenningse. Tomu poslal na začátku milénia svoji tvorbu a v roce 2001 jej mohl doprovodit na jeho turné. Po Jenningsově smrti se vrátil zpět do Nizozemska, kde si velmi mladý založil rodinu. Brzy ovšem zjistil, že jeho hlavním smyslem života je hudba a po rozvodu se vrhl do nových projektů. Jedním z nich bylo i duo Rachel & Waylon, se kterým se v roce 2005 zúčastnil národního kola Nizozemska pro Eurovizi v Kyjevě. Ve své rodné zemi se proslavil v roce 2008 díky účasti v soutěži Nizozemsko má talent, kde skončil druhý. Po skončení show obdržel nabídku od nahrávací společnosti a natočil velmi úspěšný debut „Wicked Ways“, který v prodeji skončil na třetím místě a stal se platinovým. Jeho druhé album „After All“ vyšlo v roce 2011 s umístěním na osmé příčce. Jeho hudební umění bylo již několikrát oceněno na 3FM Awards a to v kategoriích Objev roku a Nejlepší zpěvák.

The Common Linnets / Calm After The Storm (prezentace písně)

The Common Linnets / Calm After The Storm (videoklip)

The Common Linnets / Calm After The Storm (semifinále Eurovize)

The Common Linnets / Calm After The Storm (finále Eurovize)

Text písně

Driving in a fast lane
Counting boundary marker signs

The empty seat beside me
Keeps you on my mind

Living in a heartache
There is something I pursue

I can keep on chasing
What I can be for you

Oooo skies are black and blue
Thinking about you
Here in the calm after the storm

Tears on a highway
Water in my eyes
This rain ain’t gonna change us
So I used to cry

I can say I’m sorry
But I don’t wanna lie
I just wanna know if staying
Is better than goodbye

Oooo skies are black and blue
Thinking about you
Here in the calm after the story

Oooo after all that we’ve been through
There ain’t nothin‘ new
Here in the calm after the storm

Baby I can find you
Down this broken line
Maybe you can find me
I guess we’ll know in time

Oooo skies are black and blue
Thinking about you
Here in the calm after the storm

There ain’t nothing new
Here in the calm after the storm

Hodnocení čtenářů

1. týden: N/A |
2. týden: N/A |
3. týden: N/A |
4. týden: N/A |
5. týden: 62% |
6. týden: 61% |
7. týden: 63% |
8. týden: 64% |
9. týden: 63% |
10. týden: 62% |
11. týden: 63% |
12. týden: 66% |

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
OFICIÁLNÍ WEB ILSE DELANGE

FACEBOOK ILSE DELANGE
OFICIÁLNÍ WEB WAYLONA
FACEBOOK WAYLONA
OFICIÁLNÍ WEB NIZOZEMSKÉ EUROVIZE

11 komentářů ke článku “Reprezentant Nizozemska 2014

  1. Nějak mě to neoslovilo, ale dávám neutrálních 5/10 protože tam zase není nic co by mě štvalo, jako mají jiní songy. :) Navíc je tam prostor pro růst. :D

  2. Kiko

    To je tak nezáživné a monotónne, dobré tak akurát na uspávanie hadov.

  3. Jirka

    no, to ani jako nevim, kdy ta písnička začla a kdy skončila, jen kolem mě proplula a nic mi nedala :) 3/10 ať nežeru :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>