Nizozemsko

O'G3NE / TBA

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Nizozemska 2017


O'G3NEPo měsících spekulací je potvrzeno, že Nizozemsko bude na Eurovizi v Kyjevě reprezentovat girl band O’G3NE. Jejich soutěžní skladba bude představena na začátku příštího roku.

Biografie

Nizozemský girl band O’G3NE tvoří tři sestry Volovy z města Dordrecht. Konkrétně jde o Lisu (nar. 21. června 1994) a dvojčata Amy a Shelley (nar. 18. října 1995). Společně zpívaly už od dětství a v roce 2007 se rozhodly své umění představit široké veřejnosti. Přihlásily se do národního kola Junior Eurovision Song Contest s písní „Adem in, adem uit“, která s maximálním počtem obdržených bodů vyhrála semifinálové i finálové klání. Dívky následně reprezentovaly na Dětské Eurovizi své rodné Nizozemsko, které evropští diváci a porotci ocenili jedenáctým místem. Ačkoliv zahraniční publikum příliš nenadchly, doma se jim dařilo. Krátce po soutěži vydaly své debutové album „300%“, které se v prodeji dostalo na 26. příčku, a kromě dětského eurosongu u posluchačů zabodoval i jejich následující singl „Zet ‚M Op!“. Rok 2011 přináší jejich druhou desku „Sweet 16″, která se v albové chart dostala na pozici 45. Poté děvčata ohlásila pauzu, aby se v roce 2014 vrátila ve velkém stylu. Společně se totiž zúčastnila páté sezóny talentové show Hlas Nizozemska, kde soutěžila jako trio. V soutěži zaujala s písněmi od Eda Sheerana, Justina Timberlaka nebo také s vlastní novinkou „Magic“, která je díky třetímu místu v prodeji jejich dosavadním nejúspěšnějším singlem. O’G3NE Hlas vyhrály a staly se historicky prvním triem, které kdy v tomto projektu na světě zvítězilo. Díky obnovené slávě mohly sestry vydat třetí CD pod názvem „We Got This“. To už nemělo konkurenta a stalo se v Nizozemsku tím nejžádanějším. S velkým ohlasem místní publikum přijalo i nové skladby „Wings To Fly“, „Clown“ nebo „Take The Money And Run“. V letošním roce se Lisa, Amy a Shelley zúčastnily televizní soutěže De beste zangers van Nederland a od léta vyjednávala s nizozemským vysílatelem svou účast na Eurovision Song Contest v Kyjevě.

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB NIZOZEMSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

Jeden komentář ke článku “Reprezentant Nizozemska 2017

  1. George

    Tato volba mě potěšila, myslím si, že Eurovision girl band potřebuje. Jejich tvorba se mi celkem líbí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>