Nizozemsko

WAYLON / OUTLAW IN 'EM

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 69%
DUBEN 66%
KVĚTEN 66%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 7. místo | 174 bodů

Finále: 18. místo | 121 bodů

Hodnocení čtenářů 67%

Reprezentant Nizozemska 2018


WaylonWAYLON
Outlaw In ´Em

Biografie

Vlastním jménem Willem Bijkerk se narodil 20. dubna 1980 v Apeldoornu. Svoji hudební kariéru započal v roce 1995 vystupováním v dětském televizním pořadu. Od mládí miloval country hudbu, ke které se profesionálně poprvé dostal jako bubeník ve skupině West Virginian Railroad. V roce 1997 podepsal smlouvu s nahrávací společností a vydal se do Spojených států natočit své debutové album, k jehož realizaci ovšem nakonec nedošlo. Svůj pseudonym Waylon si zvolil podle svého oblíbeného amerického muzikanta Waylona Jenningse. Tomu poslal na začátku milénia svoji tvorbu a v roce 2001 jej mohl doprovodit na jeho turné. Po Jenningsově smrti se vrátil zpět do Nizozemska, kde si jako velmi mladý založil rodinu. Brzy ovšem zjistil, že jeho hlavním smyslem života je hudba a po rozvodu se vrhl do nových projektů. Jedním z nich bylo duo Rachel & Waylon, se kterým se v roce 2005 zúčastnil národního kola Nizozemska pro Eurovizi v Kyjevě. Ve své rodné zemi se proslavil v roce 2008 díky účasti v soutěži Nizozemsko má talent, kde skončil druhý. Po skončení show obdržel nabídku od nahrávací společnosti a natočil velmi úspěšný debut „Wicked Ways“, který v prodeji skončil na třetím místě a stal se platinovým. Jeho druhé album „After All“ vyšlo v roce 2011 s umístěním na osmé příčce. Jeho hudební umění bylo již několikrát oceněno na 3FM Awards a to v kategoriích Objev roku a Nejlepší zpěvák.

V roce 2013 založil společně s populární zpěvačkou Ilse de Lange country duo The Common Linnets, se kterým o rok později reprezentoval Nizozemsko na Eurovizi v Kodani. Jejich výsledkem bylo druhé místo, ze skupiny se stal fenomén po celé Evropě a soutěžní eurosong „Calm After The Storm“ se dostal mezi desítku nejprodávanějších singlů v patnácti zemích světa včetně prestižní britské single chart. V celoevropském prodeji skončil devátý, na Slovensku byl v rozhlasovém éteru pětadvacátý, celkově se umístil ve dvaadvaceti zahraničních hitparádách a slyšet jsme jej mohli i z českých rádií. Velmi úspěšné bylo i třikrát platinové debutové album „The Common Linnets“, které vyhrálo nizozemskou hitparádu a uspělo v dalších devíti státech. Skupinu čekala hvězdná budoucnost, velké mezinárodní turné a přípravy na natáčení druhé desky „II“, která v roce 2015 opět vyhrála nizozemský prodej. Waylon ovšem všechny šokoval, když se v červnu 2014 rozhodl spolupráci s Ilse ukončit. Duo vzniklo jako jednorázová záležitost při příležitosti účasti na Eurovizi a ani jeden z dvojice interpretů neočekával tak masivní úspěch. Zatímco jeho kolegyně chtěla v projektu pokračovat, Waylon se vrátil ke své sólové kariéře. V roce 2014 vydal desku „Heaven After Midnight“, která bez potíží ovládla domácí žebříček, a v roce 2016 zatím poslední album „Seeds“, které skončilo sedmé. Jeho nejúspěšnějšími počiny za poslední tři roky jsou písně „Love Drunk“ a „Mis je zo graag“. Na přelomu roku 2016 a 2017 si také vyzkoušel roli porotce v sedmé sezóně talentové show Hlas Nizozemska, kterou společně se svou svěřenkyní Pleun Bierbooms vyhrál.

Waylon / Outlaw In ´Em (prezentace písně)

Waylon / Outlaw In ´Em (videoklip)

Waylon / Outlaw In ´Em (semifinále Eurovize)

Waylon / Outlaw In ´Em (finále Eurovize)

Text písně

It’s a fine, fine line
Between whiskey
And water into wine

It’s a long way home
When you’re down and out
And out here on your own

But it don’t matter who you are
When it’s time to lock and load

Everybody’s got a little outlaw in ’em
Gold piece hiding in their blacked out denim
Heartbeat beating to a rock ‘n’ roll rhythm, yeah

Everybody got a couple scared up knuckles
Blood on their boots and their back up buckle
Diamond back rattle with the quick strike venom
Everybody’s got a little outlaw in ’em

When they knock you to the ground
You ain’t gonna let nobody keep you down
When your back’s against the wall
That’s when you gotta learn to stand up tall

Yeah, that rebel fights inside of you
That’s been there all along

Everybody’s got a little outlaw in ’em
Gold piece hiding in their blacked out denim
Heartbeat beating to a rock ‘n’ roll rhythm, yeah

Everybody got a couple scared up knuckles
Blood on their boots and their back up buckle
Diamond back rattle with the quick strike venom
Everybody’s got a little outlaw in ’em, oh, oh

Everybody’s got a little outlaw in ’em
Gold piece hiding in their blacked out denim
Heartbeat beating to a rock ‘n’ roll rhythm, yeah

Huh, everybody got little front man swagger
Stone cold rolling like a young Mick Jagger
A new tattoo that you can’t keep hidden
Everybody’s got a little outlaw in ’em, oh, ooh

I said, everybody’s got a little outlaw in ’em, aw

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB NIZOZEMSKÉ EUROVIZE

18 komentářů ke článku “Reprezentant Nizozemska 2018

 1. plutoniumman

  Takhle to funguje, když kvalitního zpěváka nachají v jeho žánru. Na Tennesseevision song contestu by to zapadlo, na ESC to funguje jako zpestření, a konečně se nejedná o zpestření formou laciného bizáru.

 2. Schotty

  Přesně takovýhle věci ráda poslouchám v autě. Žánr fajn, je to jiný, výkon taky dobrý, ale eee zůstalo by to na tom mixu do auta, doma bych si to už nepustila. Žádná nezapomenutelná pecka se bohužel nekoná. Ale palec nahoru.

 3. George

  Takové americké drsnější country.. je to jiné a určitě se to zatím odlišuje.
  Úplně nevím kam to zařadit, líbí se mi to, ale wow efekt to v sobě nemá. Finále by to však bylo zasloužené.
  7/10

 4. Perunka

  Ešte nech si dá klobúk na hlavu, károvanú košeľu a hurá za Atlantik na festival country piesne…. keby som mala chuť na tento štýl, pustím si niečo onakvejšie. Jednoducho, často chýba vlastný nápad a aj takto to môže dopadnúť… prezentovať sa na Eurovízii typickou americkou kultúrou.

 5. Karolína

  Super, tento výběr by mohl postoupit. Je to netradiční a originální a to se mi líbí. :D

 6. Sandra

  Z pěti nabízených je tohle rozhodně nejlepší – a rozhodně je to teď i jeden z mých favoritů celkově.

 7. Gábík

  Píseň pěkná, ale možná jako filmový soundtrack, na velkolepý vystoupení ve velké hale se to moc nehodí

 8. Anonymní

  Ďalšia skvelá skladba :D nech by vyhrala ktorákoľvek pieseň, spevák vie spievať a spieva famózne..krásna farba hlasu ..určite postup a možno top 10 :D

 9. Timoteij

  Tak toto áno :)
  Zo všetkých piatich počinov cezo mňa neprešlo iba „The World Can Wait“. Inak ostatné 4 boli bomba, a zrovna „Outlaw In ‚Em“ najviac.
  Waylon je skvelý spevák a konečne má možnosť ukázať čo v ňom je.
  Aj 11/10 by som dala.

 10. Myscho

  Veľký favorit na celkového víťaza! Dokonca si dovolím tvrdiť, že keby sa súťaž konala voVeľkej Británii, u protinožcov(Austrália), či v USA a výsledky hlasovania by záviseli len od ich obyvateľov WAYLON by s prehľadom vyhral!

 11. Sisska

  Spevák kvalitný, pieseň je dobrá ale môj osobný favorit bola pieseň That’s How She Goes.

 12. Majo

  Silný hlas a kvalitný song k tomu, aj napriek tomu, že to nie je žáner, ktorý zvyčajne počúvam …Holanďania posledné roky posielajú naozaj kvalitu, aj tento rok sa pozrú s určitosťou do finále. 9/10

 13. Standa

  Zní to dost dobře, docela výrazná country-rocková písnička, melodie i text jsou v pořádku. Waylon je dobrý zpěvák, akorát v některých částech do toho mikrofonu až zbytečně křičí, aby to ještě víc zvýraznil, stejně tak mi úplně nesedí jeho barva hlasu, ale jako celek je to příjemné oživení letošní Eurovize, písnička je určitě líbivá, dávám 8/10.

 14. Morrighan

  V roce 2014 mě jejich píseň nebavila, absolutně jsme nepochopila výsledek… Letos se nechám překvapit, ale z prozatím známých interpretů jsem z něj odvařená nejmíň teda. :/

 15. Coinin

  Ne, že bych proti této volbě něco měla, ale už jsem se těšila na Sharon den Adel, vzhledem k těm záhadným zprávám na WT facebooku…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>