Polsko

DONATAN A CLEO / MY SŁOWIANIE - WE ARE SLAVIC

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 8. místo | 70 bodů

Finále: 14. místo | 62 bodů

Hodnocení čtenářů 71%

Reprezentant Polska 2014


Donatan a CleoDONATAN A CLEO
My Słowianie – We Are Slavic

Biografie

Witold Czamara alias Donatan se narodil 2. září 1984 v Krakově, avšak osm let svého života strávil v ruském Taganrogu. Tento muzikant, producent a zvukař se profesionálně věnuje hudbě od roku 2002. Jeho prvním producentským počinem je deska „Brudne południe“ z roku 2007. Spolupracuje s nejznámnějšími polskými interprety jako jsou PIH, Pyskaty nebo WdoWa a společně s Tekou tvoří producentské duo RafPak. V roce 2012 je již zařazován do desítky nejlepších polských producentů v Polsku, avšak největší zlom v jeho životě přichází s vydáním debutové autorské desky „Równonoc. Słowiańska dusza“. Ta se okamžitě dostala na první místo polského žebříčku a s více jak 75.000 prodanými nosiči se může chlubit platinou. Hned první singl „Nie lubimy robić“ se probojoval na nejvyšší metu hitparády, avšak skutečným fenoménem se stala až píseň „My Słowianie“. Tu od listopadu zhlédlo na YouTube již téměř 40 miliónů uživatelů a díky svému ohlasu se dostala i do vysílání největších zahraničních stanic včetně BBC a britské MTV. Videoklip ke skladbě byl v cenách Onet.pl zvolen za nejlepší pro rok 2013 a název singlu se stal nejvyhledávanějším termínem na polském Googlu za uplynulých dvanáct měsíců. Jeho doménou je především hip hop, avšak nebrání se ani dalším žánrům, jako je například folk v kombinaci s taneční hudbou. Je tvrdým zastáncem slovanství a také Rudé armády, za což je médii často kritizován.

Joanna Klepko alias Cleo se narodila 25. června 1983 ve Varšavě. Tato zpěvačka a skladatelka začínala jako soulová zpěvačka v gospelovém sboru Soul Connection. Slávu si postupně budovala na YouTube, kam nahrávala cover verze známých hitů, a také účastmi v hudebních soutěží, jako je například Studio Garaż, kde v kategorii r’n’b vybojovala první místo. Po vystudování oboru architektury na Varšavské univerzitě pracovala jako designérka zahrad a grafička. V hudbě se nyní plně věnuje hip hopu a r’n’b. S Donatanem spolupracuje od roku 2013, dále má za sebou spolupráci s polskými rapery jako jsou například WSRH, Pezet či Onar.

Donatan a Cleo / My Słowianie (videoklip)

Donatan a Cleo / My Słowianie – We Are Slavic (semifinále Eurovize)

Donatan a Cleo / My Słowianie – We Are Slavic (finále Eurovize)

Text písně

Cleo! Donatan!

My Słowianie wiemy jak nasze na nas działa
Lubimy jak poruszasz tym co mama w genach dała
To jest ta gorąca krew, to jest nasz słowiański zew
My Słowianki wiemy jak użyć mowy ciała
Wiemy jak poruszać tym co mama w genach dała
To jest ta słowiańska krew, to jest ta uroda i wdzięk

Mamy to czego nie ma nikt inny
Cenimy ten naturalny kształt
Wódeczka lepsza niż whisky i jiny
Najlepsze u nas cokolwiek byś chciał
Tu na swojskiej śmietanie chowane
Delikatne, rumiane jak chleb
Nie ma lepszych od naszych słowianek
Ten kto widział i próbował ten wie

My Słowianie wiemy jak nasze na nas działa
Lubimy jak poruszasz tym co mama w genach dała
To jest ta gorąca krew, to jest nasz słowiański zew
My Słowianki wiemy jak użyć mowy ciała
Wiemy jak poruszać tym co mama w genach dała
To jest ta słowiańska krew, to jest ta uroda i wdzięk

This special thing we have in our genes
Makes us proud of our natural shapes
On Our lands you have everything you need
So pour the Vodka straight, no need to mix.
Cream and butter taste so good
We will prepare for you delicious food
Our beauty is famous all over the world
You gotta see it for yourself and then You will know

We’re Slavic girls, we know how to use our charming beauty
Now shake what your mama gave ya!
Clap your hands to this music
This is our nature, This is our call
This is our hot Slavic blood

Hodnocení čtenářů

1. týden: N/A |
2. týden: N/A |
3. týden: 76% |
4. týden: 73% |
5. týden: 74% |
6. týden: 74% |
7. týden: 73% |
8. týden: 73% |
9. týden: 70% |
10. týden: 70% |
11. týden: 71% |
12. týden: 71% |

Další informace

FACEBOOK DONATANA
FACEBOOK CLEO
OFICIÁLNÍ WEB POLSKÉ EUROVIZE

20 komentářů ke článku “Reprezentant Polska 2014

 1. AnnieLynn

  Paráda, můj favorit! Konečně něco jiného než profláknutý popík a balady!

 2. Miro

  Já pořád říkám, že slovanský národy maj krásný holky, hlavně holky krev a mlíko… pokoukání krásné i na poslech to docela jde a hlavně je tomu i v polště rozmět, o čem to vlastně je… dobře tam zpívaj že naše holky nemaj komplexi… protože já říkám, že nemaj z čeho… :D dávám vysoké hodnocení 9/10

 3. hanyman

  dôležité bude, či bude môcť hlasovať za Poľsko v semifinále GB, Ger, Spa a Sui…ak áno, finále isté :)

 4. Tom

  Igranka mě taky moc neoslovila, ale toto je prostě bomba! Konečně něco moderního a zároveň tradičního na Eurovision, protože se mi zatím kromě této písničky nelíbí žádná z tohoto roku.

 5. Lukáš°

  Pro mě je to jedna z těch lepších, Igranka se mi nelíbila na první poslech a tohle mě hned okouzlilo :D ale kozama to nebylo :D 10/10

 6. TamTen

  na kozy a vystrihy maj lidi porno takze neboj melo by to vic jak desetinu

 7. Honza

  4/10 jsou tak akorát.. oceňuji nápad a podání, každopádně si tohle určitě dobrovolně pouštět nebudu. nebýt těch koz a výstřihů, nemá to ani desetinu zhlédnutí, řekl bych.

 8. TamTen

  ikarista a ted tu jde o to ze enco je spatne tim padem v porote kdyz tam sedi sama babicka a dedecek co pamatuji kleopatru a hlsyjdou samym uchylnnym baladam . nejsme si jisti ze to u poroty zaboduje ale u lidi urcite , spis by si meli uvedomit pro koho ta soutez je jestli pro porortu nebo pro lidi …. za me 10/10 a klidne se z toho poserte baladofilové !

 9. ikarista

  Lucasso no a o tom to je, keď porota nepochopila Igranku minulý rok, prečo ste si taký istý že pochopí Poľsko toho roku? Od poroty sa jej nedostane uznania, veď v podstate väčšina stredoeuropskych krajín je nedocenená a má veľký problem sa vôbec do finále prebojovať nieto ešte vyhrať.

 10. Lucasso

  Na eurovision.tv vidím samý pozitiva a 12 bodů. A Igranka nebýt poroty a úchylnýho vkusu na prehistorický balady, tak je ve finále úplně lehce, u lidí byla tuším třetí.

 11. ikarista

  Kiko úplne s tebou súhlasim. Stačí si pozrieť komentáre na facebookevskej stranke eurovision.tv. Väčšinou ESC fans sa veľmi táto voľba nepozdáva, dokonca ju porovnávaju z minuloročnou „Igrankou“ a tá vieme ako dopadla, takže ja Poliakom držím palce, ale na výhru to určite nie je.

 12. Timoteij

  Poľsko sa postarovalo o úplne najtop comeback ever:3
  s čistým srdcomdávam 10/10
  Top, a tým pádom aj moje prvé miesto zatiaľ patrí Maďarsku (nikdy by som nebola povedala :D)

 13. Kiko

  Očakávania majú veľké, ale milióny zhliadnutí väčšinou Poliakov neznamená, že zvyšok ESC fans z toho padne na zadok. Podľa mňa bude dôležité, ako to podajú live, pretože bez klipu si už nebudú mať na čom oči vyočiť … ibaže by na pódiu švárne dievčiny taktiež mútili maslo, keď ruské babky mohli piecť koláče, tak prečo nie? Zatiaľ dávam 5/10 :-)

 14. ikarista

  nie je to zlé a môžu dostať dosť bodov od slovanských národov, ale neviem ako to pochopí západ :-) v každom prípade myslím, že do finále postúpia

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>