Polsko

GROMEE FEAT. LUKAS MEIJER / LIGHT ME UP

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 62%
DUBEN 63%
KVĚTEN 61%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 14. místo | 81 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 62%

Reprezentant Polska 2018


Gromee feat. Lukas MeijerGROMEE FEAT. LUKAS MEIJER
Light Me Up

Biografie

Andrzej Gromala, vystupující jako Gromee, je DJ, producent a skladatel z Krakova, kde se 14. prosince 1978 narodil. Ve své tvorbě se zaměřuje na klubovou scénu a žánrově mu je nejbližší electro house a deep house. Na hudební scénu vstoupil v roce 2002, kdy ve svém rodném městě založil úspěšné rádio Region. Do roku 2011 pravidelně vystupoval jako DJ po klubech, posléze se začal soustředit na svou vlastní tvorbu. První singl „Open Up Your Heart“ nahrál s Jaydenem Felderem, v roce 2012 spolupracoval na počinech jako „You Make Me Say“ nebo „Hurricane“ například s Terri B nebo Alim Tennantem. O rok později založil vlastní label Kingztown Music a představil skladby „Gravity“ a „All Night“. První velký úspěch přišel v roce 2015, kdy společně s WurlDem představil track „Follow You“, který se dostal na jedenácté místo polského singlového žebříčku. V prodeji se stal zlatým a dostal se do éteru i v dalších evropských státech včetně České republiky. Následující singl „Fearless“ ve spolupráci s May-Britt Scheffer a Razem Nitzanem už byl ohodnocený platinou a další počin „Spirit“ se zpěvačkou Mahan Moin pro změnu polskou hitparádu s přehledem vyhrál. Díky rostoucí popularitě se Gromee stal nedílnou součástí prestižnch polských festivalů jako Sunrise Festival nebo Life Festival a v roce 2016 přijal roli předskokana Mariah Carey na koncertě v Krakově. Do top desítky polské chart se dostal s ještě dvěma dalšími hity. Jde o „Runaway“ a „Without You“, který zahájil jeho spolupráci s Lukasem Meijerem. Letos v březnu Gromeemu vyjde debutová deska „Chapter One“.

O vokály polského vystoupení se postará Lukas Meijer. Jedná se o švédského muzikanta, zpěváka a skladatele, který se narodil 21. srpna 1988 ve Stockholmu. V dětství se více než hudbě věnoval sportu, dlouhé roky strávil hraním ledního hokeje. Po vystudování univerzity v Uppsale se stal zpěvákem v rockové skupině No Sleep For Lucy. Ta vznikla v roce 2013 a na svém kontě má úspěšné singly jako „Feel Alive“, „Closure“ nebo „Don’t Let Go“. Společně se svými kolegy se chystá na vydání debutové desky „Until The End“, která vejde do prodeje letos v březnu. Kromě zpěvu se živí i jako učitel ve stockholmském okrsku Blackeberg.

Gromee feat. Lukas Meijer / Light Me Up (národní kolo)

Gromee feat. Lukas Meijer / Light Me Up (videoklip)

Gromee feat. Lukas Meijer / Light Me Up (semifinále Eurovize)

Text písně

A part of me
Is feeling weak
I took a chance
But now it feels so hard to breathe

A lip of faith
Haunting me
What happen to the word
That’s only you and me

I wanna feel alive
When I’m running through my life
So help me to ignite
This spark I feel inside
So help me now

Light me up
Light me up, now baby
Light me up
Tell me where to go

Light me up
Light me up, now baby
Light me up
And tell me where to go

Oh oh, oh oh, oh oh
Tell me where to go
Oh oh, oh oh, oh oh
And tell me where to go

Tell me where to go
Tell me where to go

I am thinking now
Of real life
Misguided by the way
They say I have to live

So bring me back
Back to the place
Where my heart
Can finally reveal his face up

I wanna feel alive
When I’m running through my life
So help me to ignite
This spark I feel inside
So help me now

Light me up
Light me up, now baby
Light me up
Tell me where to go

Light me up
Light me up, now baby
Light me up
And tell me where to go

Oh oh, oh oh, oh oh
Tell me where to go
Oh oh, oh oh, oh oh
And tell me where to go

Tell me where to go
Tell me where to go

Light me up
Light me up, now baby
Light me up
Tell me where to go

Light me up
Light me up, now baby
Light me up
And tell me where to go

Oh oh, oh oh, oh oh

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB GROMEEHO
FACEBOOK GROMEEHO
YOUTUBE GROMEEHO
INSTAGRAM GROMEEHO
FACEBOOK LUKASE
INSTAGRAM LUKASE
OFICIÁLNÍ WEB POLSKÉ EUROVIZE

16 komentářů ke článku “Reprezentant Polska 2018

 1. janka

  klasicka tanecna piesen,ktora nevykuka medzi ostatnymi…inak admin by sem aj ku San Marinu mohol hodit fotky, ako maju ostatni sutaziaci… ;)

 2. plutoniumman

  Kvalita songu odpovídá pozdní fázi regionálních slavností organizovaných za účelem propagace v daném místě pančovaného alkoholického nápoje, kde měli ochutnávku zdarma. Spontánní úsměvy do kamer intonaci nenahradí.

 3. Opice

  Mně přijde, že vůbec neumí zpívat a maskují to roztleskáváním :-(…

 4. Sisska

  Tak toto je super pesnička..nie ako to zaklínanie hadov minulý rok :D Toto môže byť veľký rádiový hit aj na Slovensku a v Čechách, či? Eurovízia potrebuje tanečné veci ako soľ. Spokojnosť :)

 5. George

  Tak tohle je překombinovaná kolotočárna.. ještě k tomu živě dost podprůměrný. 3/10

 6. Dan

  Vcelku sympatickej radio friendly song na pomezí popu, electro a deep house.
  Bohužel živě to moc dobrý neni, na finále to letos asi nebude.

 7. Anonymní

  Som rád, že vyhrali, boli jednym z mojich favoritov ..avšak nebolo to čisté vystúpenie …a ako tu už odznelo ani príliš originálne …dám 9/10 lebo sa mi to ľúbi :D

 8. Thomas

  Současné to sice je, ale ten drop je naprosto neoriginální, nudnej a už milionkrát slyšenej v téměř každé druhé průměrné houseové písničce. Takže jo, na Eurovizi dobrý, ale jinak nuda.

 9. Standa

  Lucasso – Já tu současnou electro dance hudbu taky poslouchám a dal jsem vysoké hodnocení, ale cítíš z té písničky nějakou originalitu? Já tedy ne.

 10. Lucasso

  „Tu“ současnou taneční electro hudbu maj rádi všude bez ohledu na národy ty Stando jeden náš. Ne každej se vyžívá v diskotékách roku 2005 jako někdo.

 11. Standa

  Tak toto jsem tušil, Poláci mají hodně rádi tu současnou taneční electro hudbu, tak mi bylo jasné, že si to tam protlačí. Mně se ta písnička určitě líbí, stylem je mi celkem blízká, hodně chytlavá melodie s jednoduchým zapamatovatelným vokálem a textem. Písnička je ideální do rádii, do klubů, pro DJe i na remixy. Na druhou stranu je naprostá mainstreamová záležitost, originálního tam není v podstatě nic, natož něco, co by souviselo s tradiční polskou hudební tvorbou. V písničce se ani tolik nezpívá. Líbí se mi to hodně, ale nevím, jestli toto je ten správný materiál pro Eurovizi, takových písniček, co vám v Polsku připraví nějaký DJ, tak těch tam jsou stovky. Můžu dát maximálně 9/10.

 12. Lucasso

  Díky díky díky, na Donatana & Cleo to sice nemá, ale konečně zas můžu Polsku fandit!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>