Portugalsko

SALVADOR SOBRAL / AMAR PELOS DOIS

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 45%
DUBEN 50%
KVĚTEN 56%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 1. místo | 370 bodů

Finále: 1. místo | 758 bodů

Hodnocení čtenářů 50%

Reprezentant Portugalska 2017


Salvador SobralSALVADOR SOBRAL
Amar Pelos Dois

Biografie

Salvador Vilar Braamcamp Sobral se narodil 28. prosince 1989 v Lisabonu. Po vzoru své sestry Luisy, která je bronzovou finalistkou první řady portugalské SuperStar, se ve svých devatenácti letech přihlásil do třetí sezóny stejné soutěže. V ní zaujal svým netradičním projevem a také hudebním vkusem. Vsázel na hitovky od hudebních legend jako jsou Stevie Wonder nebo Ray Charles. Publikum si jej zamilovalo, avšak on samotný projekt nikoliv. Nelíbilo se mu, jak soutěž formovala a stylizovala interprety do určitých rolí, a to ve věku, kdy sám pořádně nevěděl, kým chce být a čeho chce dosáhnout. V SuperStar nakonec skončil sedmý a poté se vydal vlastní cestou. Začal studovat psychologii, avšak během zahraniční stáže na Mallorce zjistil, že více než vzdělávání se věnuje vystupování po barech. Následně odcestoval na čtyři roky do USA a poté v Barceloně začal studovat jazz. Během této doby založil několik hudebních projektů, ve kterých se nechal inspirovat svým idolem Chetem Bakerem a oblíbenými žánry – indie a bossa novou. Se svými kapelami vydal dvě desky a po svém návratu do Portugalska v roce 2014 se pustil do sólové tvorby. V ní vsadil především na kombinaci jazzu a latinskoamerických rytmů. Debutové album „Excuse Me“ natočil v roce 2016 a se svými singly uspěl na mnoha hudebních festivalech. Svou unikátní fúzí uměleckých stylů je považován za jeden z největších objevů portugalské scény posledních let. O soutěžní eurosong „Amar Pelos Dois“ se postarala jeho sestra, se kterou si píseň už zazpíval i ve společném duetu.

Salvador Sobral / Amar Pelos Dois (národní kolo)

Salvador Sobral / Amar Pelos Dois (semifinále Eurovize)

Salvador Sobral / Amar Pelos Dois (finále Eurovize)

Salvador Sobral / Amar Pelos Dois (vystoupení vítěze)

Text písně

Se um dia alguém perguntar por mim
Diz que vivi p’ra te amar
Antes de ti, só existi
Cansado e sem nada p’ra dar
Meu bem, ouve as minhas preces
Peço que regresses, que me voltes a querer
Eu sei que não se ama sozinho
Talves devagarinho possas voltar a aprender

Meu bem, ouve as minhas preces
Peço que regresses, que me voltes a querer
Eu sei que não se ama sozinho
Talves devagarinho possas voltar a aprender

Se o teu coração não quiser ceder
Não sentir paixão, não quiser sofrer
Sem fazer planos do que virá depois
O meu coração pode amar pelos dois

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
YOUTUBE
OFICIÁLNÍ WEB PORTUGALSKÉ EUROVIZE

26 komentářů ke článku “Reprezentant Portugalska 2017

 1. Pingback: Vítězem Eurovize 2018 je NETTA!!! | ESCPORTAL

 2. Pingback: Vítězem Eurovize 2017 je SALVADOR SOBRAL!!! | ESCPORTAL

 3. Mireli

  Ač na ostatní působí rozporuplně, aspoň má svůj osobitý styl i ta hudba je úplně odlišná od ostatních. Už jenom za to by měl postoupit do finále.

 4. Morrighan

  Mně se to líbí. Dost moc. Není to nic nového, ale je to příjemné na poslech a jeho hlas je krásně sametový.

 5. Rick

  Welcome back in 1960s Portugal. Ako terza vážne, robili veľké haló okolo národného kola a nebolo to nič moc v konečnej miere. Neviem ako toto dopadne, keď máte depku dopre sa to počúva, je to iné ale vytiahnut to môže asi len nejaký príbeh na pódiu.

 6. Lucasso

  Ten chlap je postiženej. Přitom jako mladej byl hezkej, ale teď se u něho něco projevuje. No a nelíbí se mi to. To už radši portugalská parodie na Il Volo byla zajímavější :D

 7. Luke

  Je to super. Konečně kvalitní věc. Eurovize zase začíná být jako v minulosti, jde zase o kvalitu písně. A věřte, tohle se jen tak nějakému primitivovi líbit nebude, ale je to pro skutečně odborníky a lidi, kteří rozumí hudbě, nádherný kousek. Veliká umělecká hodnota!!!!!!!

 8. ikarista

  Navodzuje to u mňa taký príjemný pocit, vidím seba niekde v Portugalsku pri mori s pohárom portského po dobrej večeri, pohľad na zapadajúce slnko :D a vychutnávam si túto krásnu pesničku, ale súhlasím že sa to možno na eurovíziu nehodí, aj keď z tohtoročných nezáživných otrepaných balád je práve tento skvost pre mňa najkrajší.Ale uvidíme, nechajme sa prekvapiť.

 9. ikarista

  8/10 mňa to baví, ale som si vedomá toho, že pre eurovízneho fanušíka sa to javí ako hrozná voľba a nebude to pochopené.

 10. Sisska

  Celé zle..zaklínanie hadov..Fernando by bol lepšia voľba ten je aspoň fešák :D 1/10 za portugalčinu

 11. Myscho

  Táto pesnička je z kategórie Spoznáš to, ale neporozumieš tomu(…a možno nielen jazyku, ale aj konkrétnemu výberu). myslím, že tak sa k tomu postaví aj Európa.

 12. HonzaCZE

  Nádherná, čistá melodie, dokonale zazpívaná. Ano, Salvador je trochu zvláštní, ale myslím si, že tahle píseň může dojít velmi daleko. Nechme se překvapit, za mě 9/10.

 13. Cipela

  Na Eurovizi naprosto nevhodné. Skladbu si umím představit leda tak někde ve filmu. Ovšem na vystoupení se vůbec nedá koukat. Tohle je tak nesympatický člověk..až to normálně bolí. 1/10

 14. Rayxim

  Je to hezká melodie. Ale to chování na jevišti… To snad chtějí všichni bojovat o poslední místo?

 15. bergeron55

  Co to má být kde ho vyhrabali ? :D Tohle snad nemůže dostat ani jeden bod.

 16. Miňo

  Pekná pieseň, ale (pirchádza to, s čím sa niektorí ľudia nevedia zmieriť, že niečo na ESC prepadne, aj keď to je zdanlivo dokonalá pieseň) na ESC to môže mať problém.

 17. George

  On je postižený nebo co to dělá?
  Možná jako pozadí do nějakého filmu docela dobrý, ale na Eurovision? Fakt mě to nebaví… 3/10

 18. Standa

  Bohužel mně se to vůbec nelíbí, on se hrozně snaží, ale ta písnička není dobrá, trochu mi připomíná melodie z Jamese Bonda, za mě 0/10.

 19. Za mě je to 8/10, je to moc milá věc, trošku nostalgická, styl francouzských šansonů z poloviny minulého století, ale potěší to a pohladí vnitřně… Jsem zvědav, jak si povede na Eurovizi. Snad alespoň změní to chování na jevišti, ty pohyby mě dost rozesmívají a je mi ho líto… :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>