Portugalsko

CLÁUDIA PASCOAL / O JARDIM

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 65%
DUBEN 66%
KVĚTEN 67%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: -

Finále: 26. místo | 39 bodů

Hodnocení čtenářů 66%

Reprezentant Portugalska 2018


Cláudia PascoalCLÁUDIA PASCOAL
O Jardim

Biografie

Třiadvacetiletá Cláudia Pascoal se narodila ve městě Gondomar. Hudbě se začala věnovat poměrně pozdě, až v patnácti letech se rozhodla pro hodiny kytary a krátce na to si už přivydělávala vystupováním po klubech. Aktivní je ve dvou projektech, jako sólistka se věnuje především zpívání balad, zatímco se svou skupinou M O R H U A těší publikum v klubech s jazzovou a bluesovou tvorbou. Cláudia se také věnuje skládání, připraveny má už písně pro celou desku, nicméně finance na její realizaci zatím k dispozici nemá. V roce 2015 se poprvé představila širšímu publiku v šesté sezóně portugalské verze SuperStar. Příliš se jí ovšem nedařilo, její cesta soutěží skončila před semifinálovými koly. Mnohem úspěšnější byla loni v páté řadě show Hlas Portugalska. Po castingovém dílu se dostala do týmu zpěvačky Aurey a s písněmi ze zlatého fondu portugalské tvorby, ale i s počiny od Britney Spears nebo Elvise Presleyho, se dokázala kvalifikovat až mezi osmičku nejlepších. Díky soutěži mohla fanouškům představit svůj první oficiální singl „Ocasionalidade“, který nahrála společně s Pedrem Gonçalvesem. O soutěžní píseň pro Eurovizi se postarala velmi úspěšná elektropopová zpěvačka Isaura, která ji napsala během vzpomínek na svou babičku. Isaura je navíc se svou přítomností a zpěvem velmi výraznou součástí vystoupení, čímž mnozí skladbu považují za duet. Oficiálně je ovšem prezentována jako sólové vystoupení Cláudii, zatímco Isaura plní pouze roli vokalistky bez uvedení jejího jména v popisku.

Cláudia Pascoal / O Jardim (národní kolo)

Cláudia Pascoal / O Jardim (videoklip)

Cláudia Pascoal / O Jardim (finále Eurovize)

Text písně

Eu nunca te quiz
Menos do que todo
Sempre, meu amor

Se no céu também és feliz
Leva-me eu cuido
Sempre, ao teu redor, oh

São as flores o meu lugar
Agora que não estás
Rego eu o teu jardim

São as flores o meu lugar
Agora que não estás
Rego eu o teu jardim

Eu já prometi
Que un dia mudo
Ou tento, ser maior

Se do céu também és feliz
Leva-me eu juro
Sempre, pelo teu valor

São as flores o meu lugar
Agora que não estás
Rego eu o teu jardim

São as flores o meu lugar
Agora que não estás
Rego eu o teu jardim

Agora que não estás, rego eu o teu jardim
Agora que não estás, rego eu o teu jardim
Agora que não estás
Agora que não estás, rego eu o teu jardim

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB PORTUGALSKÉ EUROVIZE

13 komentářů ke článku “Reprezentant Portugalska 2018

 1. Esgalnor

  Ta holka má strašně zajímavej hlas, společně s Irskem nejlepší cajdák. Asi 7/10?

 2. Perunka

  Nevtiera sa a predsa zaujme. Že by originál? Ale to čudo na stoličke by som zrušila. 8/10.

 3. Lord Cervus

  Páni, tohle je snad ještě lepší než loňské Portugalsko, moc dobréééé.. :)

 4. Karolína

  Písnička a zpěvačka jsou super, jen mi chybí té energie více která tam je jen krátkou dobu. 9/10

 5. Majo

  Niečo na tejto skladbe je príťažlivé a neprinútilo ma to vypnúť po minúte. Je to precítené, ale bohužiaľ chcelo by to viac. Tam, kde akože prišla gradácia na mi prišla backvokalistka absolútne ako rušivý element, tá jej jemný hlas prekričala a celé to pokazilo umelecký dojem ..pritom naozaj pekná melodická skladba, len nešťastne vystavaná. Zaujalo a zároveň nenadchlo 6/10.

 6. Standa

  Koukal jsem včera na finálový přenos a je to perfektní volba, hodně emotivní písnička s příjemnou melodií, která začne nenápadně, potom graduje a ke konci se vrací ke svému nenápadnému začátku. Líbí se mi též gestikulace Cláudie, navíc i dobře zpívá, písnička jako celek má spád a kompozice na pódiu je též promyšlená. Portugalsko mě letos mile překvapilo, nemám k písničce žádné připomínky, dávám plný počet 10/10.

 7. Opice

  Připomíná mi to moji oblíbenou skupinu London Grammar, takže za mě fajn. Rozhodně zatím nejlepší kousek ze skpiny „napodobujeme Salvadora Sobrala“.

 8. plutoniumman

  Tohle viditelně nebaví ani samotnou zpěvačku, ještě že to netrvá celé tři minuty. Nezúčastněná kolegyně ve svěrací kazajce bojuje o nomiaci na Barbara Dex award.

 9. George

  Tak nějak mi přijde, že Portugalci sázejí na podobnou kartu jako loni, ale už to tolik nefunguje. Je to krásná, procítěná píseň. Zpěvačka je rozkošná s melodickým hlasem, ale myslím si, že tohle bude bud vysoko a nebo to naprosto propadne.. 7/10

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>