Rakousko

TRACKSHITTAZ / WOKI MIT DEIM POPO

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 18. místo | 8 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 56%

Reprezentant Rakouska 2012


TrackshittazTRACKSHITTAZ
Woki Mit Deim Popo

Biografie

Populární hip hopové duo Trackshittaz tvoří Lukas Plöchl (G-Neila) a Manuel Hoffelner (Manix). Projekt oficiálně vznikl v roce 2010, kdy se na YouTube objevila jejich parodie na singl „Alors On Dance“ od belgického rappera Stromae. Klip vidělo během několika dnů více jak 100.000 uživatelů. Lukas se poté na podzim téhož roku zúčastnil castingové show stanice ORF Helden von morgen, díky které obdržel společně s Manuelem možnost natočit desku u Sony Music. Jejich debutový singl „Oida Taunz“ jim změnil život, stal se první domácí skladbou hip hopové skupiny v dějínách rakouského prodeje, která se dokázala probojovat na první pozici žebříčku. Píseň se stala na přelomu roku také nejstahovanější skladbou na internetu a na začátku roku 2011 s ní Trackshittaz bojovali o účast na Eurovizi v Düsseldorfu. V národním kole tehdy obsadili druhé místo. Krátce na to vydávají své debutové album „Oidaah pumpn muas’s“, které se okamžitě dostalo na první místo prodeje, stejně jako druhá deska „Prolettn feian längaah“, která vyšla o půl roku později. Letos Trackshittaz vydali další počin „Zruck zu de Ruabm“, který se po prvním týdnu prodeje dostal na čtvrtou pozici hitparády. K dnešnímu dni mají pánové na svém kontě tři zlaté desky a jednu platinovou.

Trackshittaz / Woki Mit Deim Popo (národní kolo)

Trackshittaz / Woki Mit Deim Popo (videoklip)

Trackshittaz / Woki Mit Deim Popo (semifinále Eurovize)

Text písně

Wia san am Start, Klunker 24 Karat, unser Bier hot 1, 2 Grad
Mundort yeah wir zwa san Stars, plündern Bars, wia san am Start
Und olle Leit schrein, “Heya heya hey”

Wia san Party Indiana, Trogn de Federn auf de Kepf
Und jetzt aussa mit de Depf, jetzt kummt de Nudlsuppn Gang
Fruttn yay, Scho laung kan soichen Jubel Trubel gseng
Und sie taunzn und sie shaken, an de stangen an de deckn
Bin verzaubert fruttn schau wie sa sie Regeln, uh huh

Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, yeah yeah, so gfoit ma des
Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, wei wos i wü bist du

Und i geh nei in Club, de Ladies hom an Feinen Schmuck
Oba er is duat duat, wo man ned glei vamut
I schau nur sie au, sie taunzt auf da Strip Staung
Bin am start oida zig Fraun bei mir brennt nix au

Nudlsuppn Gang wos geht und olle schrein, ho ho
Und de Weiba san am taunzn, sie gengan nur low low
Sie wicklt mi uman Finger, sie wü an winner winner
Und dann kanns Springa Springa, Bootyshake, schlimma finger

Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, yeah yeah, so gfoit ma des
Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, wei wos i wü bist du

Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, yeah yeah, so gfoit ma des
Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, wei wos i wü bist du

Dei Popo hot gefühle, dei Popo is a teil von dia
Setz erm ned auf de Stühle, dei Popo hot a meinung yeah
Dei Popo wü bewegung, drum Woki Woki Woki
Dei Popo wü begegnung, geht scho gib erm wos a braucht

Dei Popo wird ned Müde, dei Popo sogt wos aus von dia
Kum shake erm er wüs wüd he, so das des gaunze haus vibriert
Dei Popo muas am start sei, drum Woki Woki Woki
Dei Popo muas am start sei, geht scho gib erm wos er braucht

Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, yeah yeah, so gfoit ma des
Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, wei wos i wü bist du

Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, yeah yeah, so gfoit ma des
Geht scho Woki mit deim Popo, Woki mit deim (ooh ooh)
Woki mit deim Popo, wei wos i wü bist du

Hodnocení čtenářů

SUPER – 41%
DOBRÉ – 7%
PRŮMĚR – 6%
NIC MOC – 10%
HRŮZA – 37%

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
OFICIÁLNÍ WEB RAKOUSKÉ EUROVIZE

48 komentářů ke článku “Reprezentant Rakouska 2012

 1. Jimi

  On sám se považoval mimojiné za rappera, tím pádem bych zůstal u toho, že i on se dá zařadit do hip hopu…samozřejmě že kombinoval i pop, rock, latinu a podobně, ale v každé písni byly hip hopové prvky

 2. ZIGGY

  Ono je to s tím určením žánrů dost těžký. Jasně, Falco kombinoval žánry a měl vždycky jakoby popovej refrén a pak zase povídal. Pamatuju si, že před lety byla určitě za jako hip-hopovej hit považovaná písnička Gangsta´s paradise a tam je taky velmi zpěvnej refrén. Ať si každý vybere.

 3. admin

  Jo, to je dobrá připomínka, podíval jsem se na to a fakt to tak je. Takže to je opraveno. Mrknul jsem i na Falca a jeho zařazení do žánrů: rock, pop, hip pop :D Takže ten se tam fakt neřadí, ale zase je určitě první hip poper na čísle 1 :P

 4. PETR

  Tak FALCO není hiphop ani náhodou, to pak jsou už hiphop i Eldrine, když tam je rep. Spíš jestli Trackshittaz nejsou jediní rakouští hopeři co to dokázali, protože se tam už třeba mohl dostat 50 Cent ze zahraničí a tak.

 5. admin

  Tak ono ani není o čem, myslím, že Rakušani mají svoji single chart dobře ošéfovanou, aby věděli, kdy se jim poprvé hip hop dostal na #1 ;-)

 6. Jimi

  Falco je můj idol a vím o něm, že sám sebe považoval za kmotra rapu, celkově se považuje za jednoho z prvních bílých rapperů. S písní Rock Me Amadeus vyhrál americkou hitparádou, čímž se stal prvním německy zpívajícím interpretem, který ji vyhrál.

 7. ÁJA

  Vzhledem k tomu, že nejsem zrovna fanouškem rapu a ani svítících zadků dávám HRŮZA … :(

 8. ZIGGY

  Ajajaj. Je známo, že rap na ESC nemá šnaci, navíc v nějakej lokální němčině. Jediné plus – je to místy legrační(to kroucení zadkama). A k té informaci, že byli první hiphopaři na vrcholku hitparády – nerapoval taky náhodou Falco a nebyl Der Kommisar a Rock me Amadeus první? To bych se divil, protože to bylo první (Amadeus) všude po světě včetně USA.

 9. Lucasso

  Tohle byli moji favoriti, názory ostatních mě nezajímaj, já dávám SUPER a jsem fakt rád, že vyhráli!

 10. Jimi

  Dávám průměr, ale jenom proto, že mě to trošku připomíná Falca, jinak nic moc. Jinak – všimli jste si, kolik šíleností bude letos na eurovizi? Aspoň bude zábava – Rakousko, Gruzie, Černá Hora… můžete na ty songy nadávat, ale stejně se nudit nebudete :D

 11. peter

  no bez ohledu na sympatie k tomuto duu nechtete mi snad tvrdit ze je to kvalitni … protoze ja z ty prezentace vazne nevim jestli se berou jako skutecni hiphoperi nebo jestli to ma bejt parodie

 12. Jirka

  jo, je to super, esli tyhle nepostoupěj do finále, taxe potvrdí to, že v Eurovizi může zaodovat jenom lacinej pop :)

 13. Lukáš°

  Papalasz: jsem rád, že mám s někym podobný vkus (můj žebříček vypadá podobně)Švýcarsko jsem nikdy nemusel, ale letos je to pecka :)

 14. Papalasz

  Tuto je strašný… Rakousko bylo loni krásné s kvalitní písní, ale tuto je fakt děs… Ten kdo má něco proti Oro,tak ať si mi nepřeje… Jelena ji fakt dobře zazpívala… :D Nicméně, loni těch kvalitních písní opravdu bylo více, ale předloni to bylo asi jako letos, moc kvalit tu opravdu není… pro mě:
  1. Island
  2. Švýcarsko
  3. Francie
  4. Kypr
  5. Ukraina
  Ale hrozně se těším na song od Joksimoviče, u něj jsem si stopro jist, že mi zahýbá s top 5… :D

 15. Lukáš°

  Můj názor je ten, že letos budou papaláši z ČT akorát naštvaný, že jsme tam nikoho neposlali, protože tam je tak hodně špatnejch songů, že ať bysme tam poslali za ČR kohokoliv finále by bylo jistý :D (Nadsázka)

 16. admin

  Myslím Mirasi, že to jsou normální rappeři, který jen dělají to, co jejich styl vyžaduje. Samozřejmě je jasné, že mají hodně odpůrců, ale věř, že slovo kreatura k nim fakt nesedí jen proto, že se třeba tobě jejich styl nelíbí ;-)

 17. Miras

  spíš když tohle čt uslyší, tak si řekne, že se nemusí stydět za to, koho tam poslali :D

 18. admin

  LaVoix má pravdu. Jestli se tu má Eurovize zase u papalášů v ČT uchytit, tak spíš díky scoučasnému rapu typu Trackshittaz, než s vousatým transsexuálem, který by akorát podtrhl to, co tu panuje, že je Eurovize plná zastaralého popu s šílenými kreaturami. Mějte rozum, prosím vás ;-)

 19. brano

  LaVoix: a ty si myslis ze za ceskymi hranicami niekoho zaujima co sa paci ceskemu divakovi ? :D a nepouzivaj slovo „ubohi“ lebo potom tak sam vyznievas :)

 20. Miras

  Jakože ono to bylo úplně jedno, co pošlou, protože všechno bylo hrozné…Conchita měla asi nejlepší píseň, ale tu příšeru bych na Eurovizi stejně nechtěl…zatím jsem dal nic moc, ale je to taková blbost, že hrůza tomu sedí více… :( a zpěváci jsou fakt strašně nesympatičtí…

 21. Red-Gnome

  Zato Trakshittaz je přímo přitáhnou jako magnet…. a stejně byla Valerie skvělá.

 22. LaVoix

  :D Jestli jste chtěli CONCHITU do BAKU tak jste fakt ubozí :D Protože ta by české diváky spíš odradila, není-liž pravda? :D_:D

 23. Lukáš°

  Začínám přemýšlet nad tím, že Gruzie není až tak špatná :D :D Další katastrofa do seznamu. Letos těch hroznejch songů je až moc :D

 24. Rodriguez

  Upřímně řečeno, jediná píseň alspoň zdaleka k poslechnutí a sázící na kvalitu je Per Sempre, a to ještě nemá jisté, zdali v Baku zazní. Island neurazí, Kypr je letní odrhovačka, která má dost sebeúcty na to, aby si ani na nic jiného nehrála, Francie je novátorská, a proto odsouzená k neúspěchu a Švýcarsko tuctové. Zbytek nestojí ani za tu zmínku, jak jsou příšerní. Ale co můžete chtít od člověka, kterému se líbí písně typu Rändajad, Oro nebo Et S’il Fallait Le Faire.

 25. Timoteij

  Paťko ďakujem za súhlas.. zabudla som dodAť.. čím viac strelený song, tým viac sa to ĺu´dom vidí, toto chcú dnes ľudia vidieť.. Extravaganciu a nejakých exotov.. Minule som vysvetľovala.. Je rozdiel medzi zlou pesničkou a nejakou kravinou.. zlá pesnička je jednoducho zlá (I’m a Jocker), s tou neurobíte nič.. Ale tá kravina (napríklad toto) ešte zabodovať može .. 100 ĺudí 100 chutí .. vždyť víte :P

 26. Kiko

  Hip-hoperi sa vytešujú … a tí, čo tento štýl nemajú radi a nepočúvajú ho, nemá ich to ako osloviť, lebo je to stále o tom istom, rap-rap-rapotanie :(

 27. peter

  no nevim co vite vy ale ja vim ze tohle je STRASNY … a boze kez by to slo tak tu moznost budu klikat celou noc

 28. Timoteij

  Nikdy neviete.. prosím vás.. ke´d mohlo postúpiť minulý rok Moldavsko…

 29. peter

  no hned bych to takhle nebral … CT se v tom vymachala sama a dost … na durhou stranu je vazne zatim jedno ze strasnych cisel … a stacil kousek a mohla to bejt conchita ale co nadelame porad mame takove perly jako Italie, Kypr, Island, …. (:

 30. brano

  strelene to je ale na tomto svete nie je sila, ktora by umoznila aby toto postupilo, to uz aj Lotysi maju vacsiu sancu postupu ..k eby poslali Conchitu tak finale maju takmer iste ..

 31. EuroIan

  No comment, Rakousko si postup do finále nezopakuje.. Letos první HRŮZA!!

 32. LaVoix

  Joooooooooooo :) Nejlepší! Konečně vyhrál někdo komu jsem fandil :D Thanks Austria :)

 33. peter

  zklamani … velky … uplne kdyz ty jejich obliceje vidim tak mam takovou chut jim jednu vrazit xD … a taky nevim jestli jsem to dobre pochopil ale behem ty reklami pred superfinale … byla tam reklama na 3punkt5 a tyhlety radoby umelce?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>