Řecko

DEMY / TBA

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Řecka 2017


DemyDalší zpěvačka míří do Kyjeva. Řecko se rozhodlo interně zvolit populární interpretku Demy, jejíž soutěžní skladbu vyberou televizní diváci v národním kole. V nabídce budou tři písně od zkušených eurovizních autorů Dimitrise Kontopoulose a Fokase Evangelinose.

Biografie

Zpěvačka Dimitra Papadea, která vystupuje pod pseudonymem Demy, se narodila 21. srpna 1991 v Aténách. Od pěti let navštěvovala hodiny klavíru a zpěvu a později se pustila do studia práv, které zatím nedokončila. Její otec vlastní advokátní kancelář a jak sama interpretka přiznává, pokud se jí přestane v hudbě dařit, budou její kroky směřovat právě tam. Její uměleckou kariéru odstartoval singl „Mia Zografia“ z roku 2011, ke kterému si ji přizval raper Midenistis. Skladba se stala obrovským hitem v Řecku a na Kypru a odnesla si dvě prvenství z řeckých hudebních cen MAD. Díky velkému úspěchu se o Demy rázem začali zajímat další umělci. S nimi natočila úspěšné písně „Mono Mprosta“ a „Falling“ a později v roce 2012 první sólový singl „Poses Xiliades Kalokairia“. Ten ovládal deset týdnů domácí žebříček, dočkal se platinového ocenění a klip k písni byl oceněn jako Nejlepší řecké popové video roku. Mimořádně úspěšné ale byly všechny zmíněné počiny a zpěvačka se díky tomu stala hvězdou číslo jedna. Krátce na to obdržela roli v muzikálu Fame, zvítězila v kategorii Objev roku 2012 na cenách MAD a vyrazila na velké turné po Řecku, Kypru a Rusku. V největší zemi světa se proslavila díky songu „Fallin'“, který nahrála s Playmanem. Následují další písně na prvních místech hitparád, které nalezneme na její debutové desce „#1″ z konce roku 2012. Název to byl příznačný, neboť album vyhrálo řecký prodej a stalo se platinovým.

V roce 2013 zpěvačka pokračuje jak v sólové tvorbě, tak ve spolupráci s místními rapery a zpěváky. Nejúspěšnější se v tomto období stal song „The Sun“, natočený společně s Alexem Leonem a Epsilonem. Ten byl v Řecku opět číslem jedna a z cen MAD si odvezl sošku za Píseň roku a Videoklip roku. Velkou radost jí tehdy udělaly i výsledky MTV EMA, neboť se zde díky hlasu lidu stala vítězkou kategorie Nejlepší řecký počin. Největším hitem za rok 2014 se stala spolupráce s raperem Mikem nazvaná „Oso O Kosmos Tha Exei Esena“. To, že vyhrála domácí single chart, už ani není potřeba připomínat, nicméně jde o její další úspěšnou pecku, která si odnesla hudební ocenění. Tentokrát v kategorii Duet roku. Zpěvačka se krátce na to objevuje v muzikálu Priscilla a připravuje se na natáčení druhého alba „Rodino Oneiro“. To vyšlo krátce před Vánoci, avšak ani přes velká očekávání tentokrát prodejní žebříček nevyhrálo. Deska se nejvýše umístila sedmá, což mnohé hudební odborníky překvapilo. Rok 2015 pro Demy znamenal další novou roli – stala se porotkyní v talentové show The Music School. Kromě toho se objevila v muzikálu The Sound Of Music, vydala další úspěšné singly, jako například „Proti Mou Fora“ nebo „Where Is The Love“, poprvé hudebně zabrousila do jazzu a funku a nakonec se stala Nejlepší zpěvačkou roku. A ani rok 2016 zatím nenasvědčoval tomu, že by se Demy měla živit jako advokátka. Obdržela nové role v muzikálech Addamsova rodina a Mamma Mia, představila nové úspěšné písně jako „Kati Pige Strava“ nebo „You Fooled Me“ a za singl „I Alitheia Moiazei Psema“ si odnesla další ocenění MAD. Neskutečně plodná kariéra bude nyní obohacena o mezinárodní zkušenost z Eurovision Song Contest v Kyjevě.

Další informace

FACEBOOK
INSTAGRAM

Článek bude průběžně aktualizován.

6 komentářů ke článku “Reprezentant Řecka 2017

  1. Joe Black

    Jelikož loni jejich song skončil u lidí první a celkově třetí a jejich songy na Eurovizi nikdy nebyly horší než sedmé (jestli dobře počítám), tak se bude rozhodně očekávat hodně. Jaký bude výsledek, to si zatím netroufám tvrdit, uvidíme, z čeho budou Řekové vybírat…

  2. maxx

    TOP 10? Nejak tam nevidim neco extra, takovych songu od tech Kontopoulosu a spol uz bylo. Vidim to zas tak na 17 misto pro Recko. Neurazi nenadchne. Ale uvidi se.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>