Řecko

DEMY / THIS IS LOVE

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 62%
DUBEN 61%
KVĚTEN 59%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 10. místo | 115 bodů

Finále: 19. místo | 77 bodů

Hodnocení čtenářů 60%

Reprezentant Řecka 2017


DemyDEMY
This Is Love

Biografie

Zpěvačka Dimitra Papadea, která vystupuje pod pseudonymem Demy, se narodila 21. srpna 1991 v Aténách. Od pěti let navštěvovala hodiny klavíru a zpěvu a později se pustila do studia práv, které zatím nedokončila. Její otec vlastní advokátní kancelář a jak sama interpretka přiznává, pokud se jí přestane v hudbě dařit, budou její kroky směřovat právě tam. Její uměleckou kariéru odstartoval singl „Mia Zografia“ z roku 2011, ke kterému si ji přizval raper Midenistis. Skladba se stala obrovským hitem v Řecku a na Kypru a odnesla si dvě prvenství z řeckých hudebních cen MAD. Díky velkému úspěchu se o Demy rázem začali zajímat další umělci. S nimi natočila úspěšné písně „Mono Mprosta“ a „Falling“ a později v roce 2012 první sólový singl „Poses Xiliades Kalokairia“. Ten ovládal deset týdnů domácí žebříček, dočkal se platinového ocenění a klip k písni byl oceněn jako Nejlepší řecké popové video roku. Mimořádně úspěšné ale byly všechny zmíněné počiny a zpěvačka se díky tomu stala hvězdou číslo jedna. Krátce na to obdržela roli v muzikálu Fame, zvítězila v kategorii Objev roku 2012 na cenách MAD a vyrazila na velké turné po Řecku, Kypru a Rusku. V největší zemi světa se proslavila díky songu „Fallin'“, který nahrála s Playmanem. Následují další písně na prvních místech hitparád, které nalezneme na její debutové desce „#1″ z konce roku 2012. Název to byl příznačný, neboť album vyhrálo řecký prodej a stalo se platinovým.

V roce 2013 zpěvačka pokračuje jak v sólové tvorbě, tak ve spolupráci s místními rapery a zpěváky. Nejúspěšnější se v tomto období stal song „The Sun“, natočený společně s Alexem Leonem a Epsilonem. Ten byl v Řecku opět číslem jedna a z cen MAD si odvezl sošku za Píseň roku a Videoklip roku. Velkou radost jí tehdy udělaly i výsledky MTV EMA, neboť se zde díky hlasu lidu stala vítězkou kategorie Nejlepší řecký počin. Největším hitem za rok 2014 se stala spolupráce s raperem Mikem nazvaná „Oso O Kosmos Tha Exei Esena“. To, že vyhrála domácí single chart, už ani není potřeba připomínat, nicméně jde o její další úspěšnou pecku, která si odnesla hudební ocenění. Tentokrát v kategorii Duet roku. Zpěvačka se krátce na to objevuje v muzikálu Priscilla a připravuje se na natáčení druhého alba „Rodino Oneiro“. To vyšlo krátce před Vánoci, avšak ani přes velká očekávání tentokrát prodejní žebříček nevyhrálo. Deska se nejvýše umístila sedmá, což mnohé hudební odborníky překvapilo. Rok 2015 pro Demy znamenal další novou roli – stala se porotkyní v talentové show The Music School. Kromě toho se objevila v muzikálu The Sound Of Music, vydala další úspěšné singly, jako například „Proti Mou Fora“ nebo „Where Is The Love“, poprvé hudebně zabrousila do jazzu a funku a nakonec se stala Nejlepší zpěvačkou roku. A ani rok 2016 zatím nenasvědčoval tomu, že by se Demy měla živit jako advokátka. Obdržela nové role v muzikálech Addamsova rodina a Mamma Mia, představila nové úspěšné písně jako „Kati Pige Strava“ nebo „You Fooled Me“ a za singl „I Alitheia Moiazei Psema“ si odnesla další ocenění MAD. Neskutečně plodná kariéra bude nyní obohacena o mezinárodní zkušenost z Eurovision Song Contest v Kyjevě.

Demy / This Is Love (videoklip)

Demy / This Is Love (semifinále Eurovize)

Demy / This Is Love (finále Eurovize)

Text písně

Holding on to what we had can be
so complicated
Could be time to move along
And face it
No more debating
Watched the river running dry
Now it’s time to say goodbye

There’s an echo in my head
There’s a story still unread
And I need you here tonight
Walk away don’t turn around
I will never let you down
I won’t let you see me cry
There’s an echo in my head
There’s a crossroad up ahead
How I want you here
forever and ever
and ever and ever
I’m not giving up

This is love
reaching out for the stars
You and me as one
everywhere
This is love

Holding on to what we had can be
so self destroying
Remember how we laughed and played around
till night
met the morning
Watched the sunset in the sky
There would never be goodbye

There’s an echo in my head
There’s a story still unread
And I need you here tonight
Walk away don’t turn around
I will never let you down
How I want you here
forever and ever
and ever and ever
I’m not giving up

This is love
reaching out for the stars
You and me as one
everywhere
This is love

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB ŘECKÉ EUROVIZE

21 komentářů ke článku “Reprezentant Řecka 2017

 1. Esgalnor

  5/10 Ten refrén to zabíjí, písnička docela o ničem, hlavně text je srágora. Ale je to chytlavé.

 2. Myscho

  When the morning comes down by bola lepšia voľba! Ale určite tento rok Grécko & Cyprus ruka v ruke do finále!

 3. ikarista

  Neurazí nenadchne, za mňa 5/10 nie je to nič originálne ďalšia tuctova odrhovacka na ktorej melódiu zabudneš hneď ako dopocuvas

 4. Rayxim

  Ke zpěvačce se tento song vúbec nehodí. Sice je to už něco jiného než balady ale. Ta hudba je výraznější než samotná zpěvačka.

 5. George

  Dosti jednoduchá popina, ale pořád lepší jak hromada balad, uklidnilo mě, když se to rozjelo. Není to žádný zázrak, ale poslouchá se to fajn. 7/10

 6. Sabi

  Z těch tří písniček byla podle mě nejlepší, takže výběr chápu, jsem zvědavá, jaká bude naživo, ale zatím jen lepší průměr :)

 7. Lucasso

  Klasickej zabitej potenciál zpěvačky se svým vlastním stylem pomocí dalšího sračkovýho eurosongu :D Tehle pán měl Eurovizi opustit už před deseti lety, jeho unylost a nezajímavost možná zatím uspěli díky tomu, že psal pro nejúspěšnější země, ale letos už může narazit. Totálně o ničem a v roce 2017 to nemá na Eurovizi co dělat. Lacinej shit, kalinichta!

 8. Standa

  tak z těch 3 písniček byla This Is Love opravdu nejlepší, je to příjemně taneční, i když mi nepřipadá, že by to bylo úplně originál, každopádně za mě 7/10 a věřím, že to do finále postoupí.

 9. Joe Black

  Jelikož loni jejich song skončil u lidí první a celkově třetí a jejich songy na Eurovizi nikdy nebyly horší než sedmé (jestli dobře počítám), tak se bude rozhodně očekávat hodně. Jaký bude výsledek, to si zatím netroufám tvrdit, uvidíme, z čeho budou Řekové vybírat…

 10. maxx

  TOP 10? Nejak tam nevidim neco extra, takovych songu od tech Kontopoulosu a spol uz bylo. Vidim to zas tak na 17 misto pro Recko. Neurazi nenadchne. Ale uvidi se.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>