Řecko

YIANNA TERZI / ONEIRO MOU

LEDEN 0%
ÚNOR 60%
BŘEZEN 68%
DUBEN 69%
KVĚTEN 67%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 14. místo | 81 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 66%

Reprezentant Řecka 2018


Gianna TerziYIANNA TERZI
Oneiro Mou

Biografie

Zpěvačka Yianna Terzi, někdy také transliterováno jako Gianna Terzi, se narodila 7. května 1980 v Soluni do rodiny úspěšného zpěváka klasického řeckého žánru laikó Paschalise Terzise. Ve dvaceti letech se přestěhovala do Atén a začala pracovat na své sólové kariéře, kterou oficiálně odstartovala vydáním prvních singlů v roce 2005. O rok později ji vyšla debutová deska „Gyrna to kleidi“, ze které pocházejí písně jako “Tetoia gynaika” nebo v rádiích úspěšný hit “Pou kai pou”. Druhé album Yianny bylo natočeno v roce 2008, jmenuje se „Ase me na taxidepso“ a nalezneme na něm například skladby „An girnousa piso ton chrono“ nebo „Pes mou ti na kano“. V Řecku závratné popularity nedosáhla, více se jí dařilo na Kypru, kde byla nominována na Objev roku. To jí ovšem nestačilo, v roce 2010 se rozhodla odcestovat do USA a prosadit se tam. Svůj první singl v angličtině pod pseudonymem Yianna vydala v roce 2012 a pojmenovala jej „Love is your name“. Ačkoliv se jí dařilo domluvit kontrakty na vystupování po známých newyorských klubech, na oslnivou kariéru to ani tak nevypadalo. Se zpíváním proto na čas přestala a po dobu pěti let se v Americe živila hledáním nových talentů pro nahrávací společnosti Universal Music a Interscope. Do Řecka se vrátila loni a hodlá to se svou pěveckou kariérou zkusit ještě jednou. Svůj comeback zahajuje soutěžním eurosongem „Oneiro Mou“. 

Yianna Terzi / Oneiro Mou (videoklip)

Yianna Terzi / Oneiro Mou (semifinále Eurovize)

Text písně

An tha psáxeis to vythó mou
Zontanéveis t’ óneiro mou
Ki an koitáxeis tin kardiá mou
Tha se páro ankaliá mou
Pós thes na sou to po
Pos gia séna egó tha péthaina
Ti zoí mou tha stin édina
Télos kai archí, óla eísai esý

Óso ki an ponó
Ap΄to chárti den tha s’ ésvina
Ti zoí mou tha stin édina
Télos kai archí, óla eísai esý

Giatí théleis na m’ alláxeis
Kai to ble mou na xevápseis
An milíseis ta vouná mou
Tha s’ akoúsei i monaxiá mou

Pós thes na sou to po
Pos gia séna egó tha péthaina
Ti zoí mou tha stin édina
Télos kai archí, óla eísai esý

Óso ki an ponó
Ap΄to chárti den tha s’ ésvina
Ti zoí mou tha stin édina
Télos kai archí, óla eísai esý

Pós thes na sou to po
Pos gia séna egó tha péthaina
Ti zoí mou tha stin édina
Télos kai archí, óla eísai esý

Óso ki an ponó
Ap΄to chárti den tha s’ ésvina
Ti zoí mou tha stin édina
Télos kai archí, óla eísai esý

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB ŘECKÉ EUROVIZE

18 komentářů ke článku “Reprezentant Řecka 2018

 1. plutoniumman

  Toto je precizně vypilovaná studiová nahrávka – je prakticky nemožné přednést ji ve stejné verzi naživo. Jsem zvědavý, co z toho na pódiu zbyde.

 2. Papalasz

  Konečně, na tento okamžik jsem se těšil, opravdu řecká píseň na ESC… je tam slyšet to, co od ní čekám, μπουζουκι, jejich rytmy a krásnou řečtinu, tajemný podkres… no prostě všechno, co miluju a neříkám to jen proto, že jsem v řecku chvilku žil… :) za mě 10/10 a určitě pošlu hlas… :)

 3. George

  Ať se stalo v Řecku co stalo, tak ať už to hlavně nemění – je to velmi dobré! Poutavé se zajímavou specifickou hudbou, snad je její hlas živě také tak dobrý. Hlavně ať to nepředělávají do angličtiny, takhle je to kompletní a dostačující song. Jsem spokojený. 8/10

 4. Perunka

  Pridlho sa to tiahne v jednej rovine, aj keď je to pekné. Gréčtina pieseň dvíha, no niečo mi tam chýba, aby som bola nadšená. 8/10.

 5. Karolína

  Osobně se mi píseň líbí. Má to takovou svou magii a ta řečtina je k tomu skvělý výběr. Ale není tak výrazná, nevím jestli to zaujme diváky.

 6. Dan

  Řekové k tomu letos přistoupili tak trochu komunisticky. Nicméně jsem rád, že uslyším řečtinu, nevidím důvod proč všude protlačovat angličtinu. Písnička má krásnou atmosféru, moc se těšim na její živé představení.

 7. mano139

  Znie to ako soundtrack ku gréckemu veľkofilmu, má to celé dobrú atmosféru, aj keď temnú. Dávam 7/10.. no budú to mať ale dosť ťažké k postupu, myslím, že porota bude viac nadšená, keďže táto skladba neosloví každého.

 8. Anonymní

  Neviem, je to divné :D palec hore za grectinu ale inak nič moc aj keď si myslím že živé vystúpenie bude dobré :D …greci už nemajú peniaze …mohli by už odhlásiť sa z esc :D
  Dávam 6/10 zatiaľ

 9. Myscho

  Od prvých mpomentov cítiť, že táto pieseň má reflektovať aktuálnu situáciu vo svete(sýrsky utečenci pred brámi EÚ), pieseň znie na prvé počutie veľmi, veľmi dobré. Vôbec nevadí, že sa opakuje určitá časť textu, keďže je to zrejme len refrén a audio nie je celou skladbou len akousi ochutnávkou. Pri hodnotení som zatiaľ mimoriadne opatrný!

 10. Standa

  Konečně začínají národní výběry. Písnička samotná se mi líbí, melodie je tajemná, s balkánsko-orientálními prvky, zpěvačka se mi zdá dobrá, slabší je už text, tam je poznat, že jde o pár slov, které se dokola opakují. Myslím si, že písnička bude znít o hodně lépe v živém provedení i v kombinaci s pódiovou prezentací, která jistě bude povedená. Dávám 7/10.

 11. Michaela

  Upřímně, nechápu, proč je teďka u Esc fanoušků tolik oblíbená.

 12. Lucasso

  Zač nás trestáš za další zpěvačkový shit! Pochybuju, že by vyhrála národní kolo.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>