Rusko

JULIJA SAMOJLOVA / I WON'T BREAK

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 48%
DUBEN 47%
KVĚTEN 43%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 15. místo | 65 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 46%

Reprezentant Ruska 2018


Julija SamojlovaJULIJA SAMOJLOVA
I Won’t Break

Biografie

Julija Samojlova se narodila jako zdravé dítě 7. dubna 1989 ve městě Uchta. Jako malá ovšem po jedné vakcíně začala ztrácet sílu v nohou, na které se později nemohla postavit. Ve třinácti letech se dozvěděla krutou diagnózu – Julija trpí spinální svalovou atrofií, zvanou též jako nemoc Werdniga a Hoffmanna. Při ní dochází k postupnému ubývání svalstva, které postiženému později znemožní jakýkoliv pohyb. Postupně se zhoršují další schopnosti, jako je polykání nebo dýchání. Nemoc nepostihuje intelekt pacienta, avšak nedá se vyléčit. Zhoršující se stav lidí s touto diagnózou bohužel často končí předčasným úmrtím. Julija se ale se svým handicapem naučila žít, a i když je již trvale připoutána na invalidní vozík, své milované hudby se nehodlá vzdát. V dětství vystupovala na školních akcích a doma nejraději trávila čas zpíváním karaoke. Po diagnóze pokračovala dále a k vidění byla na mnoha soutěžích a festivalech v Rusku i zahraničí, kde posbírala několik prestižních cen. Později se rozhodla založit skupinu TeeraNova, která se věnovala hardcorové alternativní tvorbě. Projekt na scéně vydržel dva roky. Julija se znovu vrátila k sólové kariéře a v roce 2013 se přihlásila do třetí sezóny ruského X Factoru. Všechny porotce zaujala svým uměním a pod vedením kouče Romana Jemeljanova se dostala až do finále, kde nakonec obsadila druhé místo. Zpěvačku si zamilovala ruská reprezentantka z Eurovize 1997, předsedkyně poroty a především velká legenda ruské hudební scény Alla Pugačova, která Julii udělila mimořádné ocenění Allina Zlatá hvězda. V roce 2014 byla k vidění i na českých obrazovkách, když se stala součástí zahajovacího ceremoniálu Zimních paralympijských her v Soči. Na svém kontě má singly „Lajt“, „Novyj děň“ a „Kometa“.

Julija Samojlova měla Rusko původně reprezentovat s písní „Flame Is Burning“ už v roce 2017, kdy soutěž hostil Kyjev. Ukrajinská vláda nicméně zpěvačce zakázala krátce po jejím zvolení v březnu 2017 vstup na území země po dobu tří let, jelikož v roce 2015 koncertovala bez povolení na hudební akci na poloostrově Krym. Dlouhá vyjednávání o udělení výjimky mezi EBU a prezidentem a premiérem Ukrajiny nepřinesla řešení. Rusko zároveň odmítlo dvě záložní varianty – zpěvačka se soutěže mohla zúčastnit přes živé satelitní vysílání z Moskvy, popřípadě byla Rusům nabídnuta možnost volby nového interpreta. Země se nakonec v dubnu z 62. ročníku Eurovize odhlásila a obvinila ukrajinské pořadatele z porušení pravidel a politizace soutěže. Na stranu Ruska se postavila EBU i většina vysílatelů unie, podle kterých nelze v rámci mezinárodní apolitické akce uplatňovat zákony hostitelské země, které brání v účasti druhé strany. Ukrajina oproti tomu tvrdí, že cílem Rusů bylo pošpinit jméno pořadatelů a vytvořit kolem ročníku v Kyjevě negativní atmosféru. Julija Samojlova už dříve prohlásila, že Eurovision Song Contest je jejím velkým životním snem. Z diskvalifikace si ovšem hlavu nelámala, jakýkoliv životní neúspěch vnímá jako impulz pro nové cíle. Tím bude účast na následujícím ročníku Eurovize, který se uskuteční letos. Reprezentace zpěvačky byla potvrzena ruským vysílatelem už na začátku dubna 2017 pro případ, že nedojde k vyřešení situace ohledně jejího zákazu vstupu na Ukrajinu. Definitivní nominace byla u EBU potvrzena v lednu 2018.

Julija Samojlova / I Won’t Break (videoklip)

Julija Samojlova / I Won’t Break (semifinále Eurovize)

Text písně

My heart is in command
No longer in the dark
My castle in the sand
Is now made of stone and rock

The memory and you
The things I’ve been through
And everything I do
We start believing by the minute
Now that I’m in it, now that I’m it

I won’t break, I won’t break, yeah
We’ve come through emotions
From the deepest of oceans
And straight from my heart
I won’t give into the motion

Those so-called broken wings
Are soaring through the sky, oh
I’ve flown against the winds
With freedom in their eyes

I won’t break, I won’t break
We’ve come through emotions
From the deepest of oceans
Coming straight from my heart
I won’t give into the motion

‘Cause even in the darkness
‘Cause even at the darkest night
‘Cause even in the darkness, I can see a light
‘Cause even in the darkness

(I won’t break)
‘Cause even in the darkness
‘Cause even at the darkest night
‘Cause even in the darkness, I can see a light

(I won’t break)
‘Cause even in the darkness
My heart is in command
No longer in the dark

(I won’t break)
‘Cause even in the darkness
‘Cause even at the darkest night
‘Cause even in the darkness

My heart is in command
No longer in the dark

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB RUSKÉ EUROVIZE

74 komentářů ke článku “Reprezentant Ruska 2018

 1. Kubelec

  ad Perunka: napsal… Perunka – Kubelec, nepřestřelil, pobavilo.Jakože mě psal, že (ty) nepřesltřelil… jinak by tam napsal nepřestřelila ne snad?

 2. Perunka

  Schotty: nikde som nepísala že Kubelec prestrelil, prečítaj si naše príspevky a čítaj s porozumením.

  Nuž, ďalšia do tucta. Minuloročná pieseň bola aspoň milá a Júlii sedela, táto sa mi k nej nezdá. Len taká zručná remeselná práca. Nebaví. 4/10.

 3. George

  Jako to se nedá doposlouchat… Hned na začátku mě vytáčí jak skrývají její postižení a dělají z ní sexy divu.. To je opravdu přešlap. Nízké polohy jdou, ale ten refrén je děs, navíc Julija prostě nemá tak dobrý hlas, aby to utáhla.. Klip taky dost bez nápadu… No úplně zbytečná účast, která bude těžit jen z lítosti.. 1/10

 4. Anonymní

  Tak v rustine by to bylo urcite lepsi a emotivnejsi, v pisnich zni luxusne, strasne libozvucnej jazyk.

 5. plutoniumman

  Mainstream na letošním ESC tímto získal další přítok. Technicky kvalitně zpracovaný kus, jen mi to v současném stadiu ESC připadá, jako by na stůl plný trumfů někdo přiložil károvou devítku. Jinak je to song nakonec i zábavný, díky některým místním diskutérům, kteří by ocenili provedení v rodném jazyce – nu považte: ja ně-zlá-maaá-juuúú…

 6. Sandra

  Rozhodně lepší než ta loňská – mě se docela líbí, jsem zvědavá, jaký té písni vymyslí staging.

 7. Pegeta

  Píseň je lepší než ta loňská, ale pořád je to takový klasický Eurovision song mířící do druhé desítky 6/10.

 8. Sisska

  Nič špeciálne..čistý priemer. Nechápem, prečo sa Rusi boja poslať niečo v svojej reči. Bolo by to stokrát zaujímavejšie. Ruština je krásny, spevavý jazyk. 5/10

 9. Lucasso

  Tak song samotnej lepší než loni, ale když chtěj udělat doják na lidi, tak to mohlo mít něco navíc, je to totiž vygenerované bez špetky originality.

 10. Anonymní

  Keby to bolo aspoň v rustine, za mňa je to akože pekné ale to je tak všetko, vo finále asi bude iba z ľútosti, dúfam že nie top 10 :D dávam 5/10

 11. Ixuxu

  Na fotce a ve videoklipu celkem rozdíl.
  Make-up dělá divy.

  Píseň samotnou hodnotím jako zcela průměrnou, která nijak nevyčnívá ani nepřekvapí. 5/10
  Celkově působí fajn, ve finále samozřejmě bude.

 12. Myscho

  I Won´t break je minimálne o tri triedy lepšia ako Flame is burning…

 13. Standa

  Julii už známe z loňského roku s písničkou Flame Is Burning. Divím se, že stále je tu dost lidí v tranzu, že vidí zpívat někoho na vozíku. Mě zajímá především písnička samotná a jak Julia zpívá, přičemž zcela naplnila moje očekávání. Silná, hodně emotivní písnička s výrazným refrénem, krásným textem a chytlavou melodií od začátku až do konce. Julia potvrdila, že je zkušená zpěvačka, její hlas je naprosto v pořádku, jak barvou, tak kvalitou zpěvu. Rusko opět letos zaválelo, pro mě je to hit. K písničce a jejímu provedení nemám žádné výhrady, zcela bez problémů dávám 10/10.

 14. Lord Cervus

  Proč, proč, proč? ? ?
  Nejhorší na tom je, že ona fakt v TOP 10 bude – protože Rusko. :(

 15. Morrighan

  Je mi jedno, s jakou skladbou bude soutezit, pochybuji o tom, ze jeji pevecky um se za ten rok nekam posunul. Nu vot, jestli vyhraje, alespon budu mit letos novou nejneoblibenejsi vyhru na ESC ever. :D

 16. Pegeta

  Kdyby soutěžila vloni s písní „Flame Is Burning“, tak by na by to byla skutečná hra na city, ale pro 2018 myslím, že musí mít jinou písničku, ale nevím to jistě.

 17. Perunka

  Kubelec: kľudne mi môžeš tykať, tu sa tak zvykne. Vôbec som sa neurazila, len som nepochopila tü narážku na čierny humor. Minulý rok sa po zäkaze z ukrajinskej strany Rusi vyjadrili, že v nasledujúcom roku pošlú opåť Júliu, bolo korektné to aj dodržať. Toť vsjo.

 18. Kubelec

  ne.to jsem přestřelil. prosím admina aby smazal muj předchozí příspěvek. díky

 19. Perunka

  Rusko sa tak minulý rok vyjadrilo, horšie by bolo, keby to nedodržali.
  Uvidíme s čím Júlia príde.

 20. Kubelec

  přesně tak. jde především o hudební soutěž, ne o soutěž zahrát co nejvíc na city – vyčůránci!:D

 21. Morrighan

  No potěš koště. Hra na city zase zde. Ještě to nakoenc celé vyhraje, ačkoliv neumí zpívat. To, že je invalidní, to mě nezajímá, je to ESC, mělo by tam jít o zpěv, ne o zdravotní stav.

 22. Myscho

  Držím silno, silno palce aby ej na budúci rok už vyšlo! No tých 43 účastníkov od Dusseldorfu(2011) nie a nie dosiahnuť. Vlani EBU stopla účasť Rumunsku tento rok sa z politických dôvodov odhlasuje Rusko.

 23. Anonymní

  Dúfam, že budúci rok jej povolia už vstup, aj keď sa vraví momentálne o vylúčení Ruska zo súťaže, čomu nechápem ale anyway :D dúfam, že ak.nakoniec ju uvidíme na ESC tak aspoň s ruskou skladbou ! Anglicky spieva hrozne ! :(

 24. Esgalnor

  4/10 – Má docela příjemnej hlas, ale to je všechno. Je to průměr ve všech ohledech, ale hodnocení dávám lehce podprůměrné kvůli mizerné výslovnosti. No nic, i Rusko muselo jednou šlápnout vedle.

 25. Asenad

  Rayxim
  Ty jeden ubožáku. Co kdyby jsi na youtube nahrál svojí anglicky zpívanou písničku a nám se tady s ní pochlubil.

 26. Rick

  Tam to máte už jej chcú zakázať vstup na Ukrajinu lebo v roku 2015 vystupovala na Kryme. :D

 27. Rayxim

  Tohle je od Ruska pěkná trapárna. Hrát na city jen proto že je na vozíku… Ani neumí pořádně zpívat… a ta anglická výslovnost je příšerná. To se mohli už dávno odhlásit z účasti.

 28. Peter

  Stando, však v pohodě, to nebylo proti tobě, jen že chlapi mimo LGBT komunitu na ženský vokály moc nejsou, že v hudbě prostě preferujou tvrdší chlapskou muziku, takže tady to o potrefené huse neplatí ;) Styl komentujících je už věc druhá.

 29. Standa

  @Peter – asi máš pravdu, nevím, neřídím se tím a nevyznám se v tom, každopádně s tebou souhlasím, že diskuse kolem Ruska je tu dost ubohá, řada lidí se tu může zbláznit z toho, že zpěvačka je na vozíku, jako když to viděli poprvé v životě, nechápu to. Svůj komentář už psal, za mě se jedná o poměrně kvalitní písničku a postup do finále si zaslouží.

 30. Peter

  Už se zapojuju minimálně a do téhle debaty se mi nechce vůbec, ale Stando, zpěvačky poslouchají LGBT mnohem více než heterosexuálové. Jejich ikony jsou Lady Gaga, Rihanna, Celine Dion… U heterosexuálů těžko. Proto tvůj komentář moc smysl nedává. Tak jako tak, tolerujte sexuální menšiny i Rusy, protože dnes jste na úrovni diskutujících z Novinek.

 31. Standa

  maxx tady o všech prohlašuje, že jsme homosexuálové, přitom sám tlačí jenom zpěváky a zpěvačky nemůže ani cítit, o čem to asi svědčí? Naprosto ubohé a trapné.

 32. Rick

  Ja som okrem jednoho dosť mimo komentu nepostrehol nič homofóbne. Netreba prehánať. Pár ľudí sa tu snažilo len poukázať na to, že ak má byť ESc tolerantná tak ku všetkým a bol oto smerované skôr na ľudí, ktorí dávali „z princípu“ 0 za to, že je na vozíku a je to Rusko a ktorí sa tu budú v máji biť do pŕs ako má byť ESC nezaujatá a nepolitická. ESC má byť o hudbe a áno hudbu robia aj LGBT, aj postihnutí a aj ľudia na vozíku. Takže je jedno kto je z akej krajiny a nakoniec Celebrate Diversity. A to že Lucasso napísal, že sú aj normálni fanúšikovia tak neviem potom ako sa majú nazývať fanúšikovia ktorí nepatria ani do jednej skupiny. Neviem ako z toho komentu som pochopil, že ak o sebe poviem že som normálny tak som urazil niekoho. Ako sa mám potom nazývať? Takže neviem zbytočne sa tu robí dráma okolo Ruska a išlo to fakt, že iným smerom akým to malo celé.

 33. Morrighan

  Vážně budou homofóbní kecy i tady?? „Rusko je fajn, bojuje s homosexuály“, „někteří nejsou LGBT, ale NORMÁLNÍ“??? Trošku přeháníte, vážení.
  Co se písničky týče, tak hrozná přeslazená patlanina. :/ A to, jak je na tom interpretka zdravotně či z jaké země pochází, na rozdíl od některých, nemám potřebu řešit. -_-

 34. Lucasso

  El Grosero: Ne všichni fanoušci jsou LGBT a rusofobní. Někteří jsou normální.

 35. Rick

  Podla mna viac na city hrala Jamala a Conchita. Neviem preco ked ludia vidia cloveka na voziku hned je to citove vydieranie. Je to spevacka ako kazda ina ktora by na ESC isla tak ci tak skoro. Ak tvrdite ze nevie spievat tak si pozrite ako dala Molitvu v X Factore. Je to od Ruska kalkul ale urcite nie najhnusnejsi co bol za posledne roky na ESC ale kedze je to Rusko kazdy si rad kopne. Poslat ju Svedsko tak su komenty ine.

 36. El Grosero

  Maxx, ty máš dost. Neuvěřitelné, že se rusofilní člověk najde i mezi fanoušky Eurovize. Tvůj komentář k LGBT no comment.

 37. maxx

  Ustraseny Cehuni budou radit velmoci jako je Rusko koho poslat na Ukrajinu. To uz je vrchol. Rusku fandim, bojuje s hysterickyma homosexualama v hledisti, ktery na rusky interprety piskaj protoze Putin nechce podporovat zvrhlost na ulicich a ted by se k tomu pridali Ukrajinci, ktery za dobu svy existence nemeli snad ani rok stabilni vladu. Nejvic jsou slyset ty, co vubec nevedi co se kde deje.

 38. majo

  Nechcem až tak vŕtať do nej, ale myslím si, že takéto hranie na city bolo vždy v esc vítané, lem mňa osobne veľmi mrzí, že práve Júlia je prostriedok na vyvolanie ľútosti.. ak by som mal objektívne hodnotiť pesničku (pričom jej angličtinu nechám tak), tak 7/10, je to koniec koncov pekná melodická skladba, ktorej by práve možno pomohol veľmi silný hlas, ktorý tomu tak trochu chýba .. lenže celkovo mám z toho zmiešané pocity, tak 6/10

 39. bastille

  to je sprostý, takhle ji využít… stejně není na 100 % jistý, jestli Rusáci odjedou do Kyjeva

 40. Myscho

  Ak už podporovať menšiny na ESC tak rôznorodé! Nielen LGBTI komunitu. Som plne za integráciu až inklúziu a rovnosť príležitosti v každom smere!

  Cipela: Poľsko 2015 bolo eešte horšia sračka ako toto. Tento slaďák je aspoň melodický, aj keď podľa mňa po hudobnej stránke patrí skôr do Kyjeva 2005, než do Kyjeva 2017.

 41. George

  Tak tohle je neskutečně promyšlený strategický tah od Ruska… je mi z toho zle. Písnička je totální sračka, ona ani neumí zpívat.. ale zabere postupové místo jen kvůli vozíku, stejně tak jako ta falešná polka ve Vídni… No děs, už jen z prinipu tomu dávám 0/10

 42. Renda

  add, El Grosero, Standa: ano,od Ruska je to jasný kalkul a nečistá hra na soucit s reprezentantkou, a tak Rusko 0/10.

 43. Perunka

  Svoj názor na takýto prípad som už vyjadrila pri poľskej reprezentantke a nič na ňom nemením, aj keď si myslím, že Rusi by to takto diplomaticky neriešili, keby nešlo o Ukrajinu. Predpokladám, že Júlia nie je na ukrajinskej čiernej listine a vystúpenie na ESC jej láskavo povolia.
  Pieseň nie je nič prelomové, ale je to pokojná a milá pieseň, taká, ako je aj Júliina charizma. 8/10.

 44. tommmm

  Pesnička nieje až tak zlá v porovnaní čo poslali v roku 2010 či 2011 :D ..je toto lepšie…problem je že nemá dobrú angličtinu …mohla to spievať po rusky aspon ale to by sa možno obecenstvu hale nepáčilo…samozrejme že to zahrali vyborne a poslali ženu na vozíčku …aj kvoli tomu že sa báli či nahodou daneho interpreta nezbijú …škoda že nešiel niekto iný reprezentovat rusko (nejaky ukrajinsky spevaák/speváčka) tak ako to bolo v 2009 pri Anastasii
  Ako som spominal postupit asi postupi… no tento rok by som to počital aj s prekvapením ..

 45. Standa

  Prosím vás, bojí se o bezpečnost ruského reprezentanta, tak poslali někoho na vozíku, aby jí tam někdo z Ukrajiny nemohl zmlátit, protože mlátit někoho na vozíku je opravdu zbabělost a ubohost. A pak se tam samozřejmě hraje na soucit. Každopádně by se měla hodnotit hlavně písnička a podle mě je opravdu dobrá, vám se nelíbí?

 46. El Grosero

  Rusko už nemůže víc klesnout, takhle využít Juliji pro svůj politický tah. Kéž by se odhlásili, jak s tím vyhrožovali…

 47. Lucasso

  add: Proč blbě? Na Eurovizi bučet na ruský repre kvůli politice? Trapnost. Tak se s tím vypořádali na jedničku. Chválím. Mě bylo líto těch dvojčat v Kodani, když na ně bezdůvodně to osazenstvo v hale bučelo.

 48. add

  RUSKO se opět předvedlo, obavy z “vybučení“ na Ukrajině, zákeřnĕ maskuje hrou na city a zneužívá k tomu neštěstí sympatické a důvĕřivé Julie…a mně se z toho dělá blbě…to je prostě Rusko!

 49. Lucasso

  Copak si někdo myslíte, že Rusku šlo letos o hudbu? Chtěli šokovat a to se jim povedlo. Na Ukrajině budou na tu chuděru všichni ťuťuňuňu a Ukrajince mrdne v gebuli. Kalkul, hudbu nehodnotím, dávám desítku.

 50. Sisska

  Teda sklamanie..toto je slabulinké oproti Sergeyovi alebo Poline..ja sa divim, že neposlali aspoň pesničku po rusky..som rozčarovaná žiadna diversity sa nekoná..

 51. Standa

  Písnička je moc hezká, zpívá to od srdce, je poměrně catchy, do finále rozhodně ano, ale na vítězství to stačit nebude. Myslím, že Blanche z Belgie to má letos jisté a Bulharsko ani Arménie už na tom nic nezmění.Rusko za mě 9/10.

 52. Rick

  Nie je to až tak zlé, od Ruska sa očakáva veľká kvalita ale tento rok to proste nebrali tak ako každý iný.

 53. JanK

  Takto ich na ukrajine aspon nevybučia, možno bol to zámer. Ale pieseň patrí k tým najhorším tento rok

 54. tommmm

  Podla mna postupi !! Ked v 2015 tá poliačka postupila čo bola na vozíku, tak aj táto, a myslím si že dívaci na Ukrajine alebo v arené nebudú bučať už len z princípu …na druhej strane 2 semi sa mi začína zdať silnejšie čo sa týka pesničiek — hoci 1 semi je silnejšie čo sa týka štátov …uvidime ako dopadne za mna 6/10

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>