San Marino

VALENTINA MONETTA A JIMMIE WILSON / SPIRIT OF THE NIGHT

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 52%
DUBEN 48%
KVĚTEN 47%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 18. místo | 1 bod

Finále: -

Hodnocení čtenářů 49%

Reprezentant San Marina 2017


Valentina Monetta a Jimmie WilsonVALENTINA MONETTA A JIMMIE WILSON
Spirit Of The Night

Biografie

Zpěvačka Valentina Monetta se narodila 1. března 1976 v San Marinu. K muzice ji už v dětství přivedli rodiče, kteří ji zapsali na soukromou hudební školu, kde navštěvovala hodiny klavíru a zpěvu. Ačkoliv se studiu hudby věnovala stále, stala se zároveň absolventkou oboru farmacie na univerzitě v Urbinu. Valentina má za sebou několik úspěšných vystoupení na hudebních festivalech v San Marinu a Itálii, včetně prvního místa ze soutěže pro začínající interprety. Byla členkou skupin Tiberius, Parafunky, Sharp, 2Black a My Valentine, díky kterým se její hudební tvorba rozrostla o žánry jako je r’n’b, soul, funk, hip hop či reggae. Ona sama ale nejvíce fandí jazzu, kterému se chce věnovat v rámci své sólové kariéry. V roce 2008 přihlásila svoji píseň „Se non ci sei tu“ do historicky první volby sanmarinského reprezentanta pro Eurovision Song Contest. Vítězem se tehdy stala skupina Miodio. V roce 2011 Valentině vyšlo debutové album „Il mio gioco preferito“.

Valentina se v roce 2012 zúčastnila Eurovize v Baku s kontroverzní písní „The Social Network Song“ od skladatele Ralpha Siegela. Skladba původně nesla název „Facebook Uh Oh Oh“, avšak z důvodu přítomnosti názvu značky v textu musela být na popud EBU nahrazena novými slovy. Facebook tak vystřídaly všeobecně sociální sítě a v tomto duchu se nesla i celá prezentace na pódiu, která se ovšem nesetkala s nejpříznivějšími reakcemi publika. San Marino na soutěži obsadilo čtrnácté semifinálové místo, což ale paradoxně byl do té doby nejúspěšnější výsledek země. Valentina se objevila i na Eurovision Song Contest 2013 ve švédském Malmö. Od léta vybírala společně s Ralphem Siegelem počiny, které by lépe odpovídaly jejím hlasovým schopnostem i osobnímu vkusu. Vítězem se nakonec stal singl „Crisalide“, který byl mezi fanoušky silně favorizován. Ani tentokrát se ovšem San Marinu nepodařilo uspět, ačkoliv od kvalifikace do finále jej dělilo pouze jedno postupové místo. Zlom nastal v roce 2014, kdy byla Valentina potřetí povolána k reprezentaci země. Se skladbou „Maybe“ v Kodani poprvé v historii dovedla San Marino do finále soutěže, kde skončila na 24. místě. Během eurovizní kariéry vydala další dvě alba, v roce 2013 šlo o desku „La storia di Valentina Monetta“ a o rok později o CD s názvem „Sensibilità (Sensibility)“. Ačkoliv prohlašovala, že se už na soutěž nechce vrátit, letos bude svou vlast zastupovat počtvrté.

Jejím kolegou bude americký zpěvák a herec Jimmie Wilson z Detroitu. Ten s hudbou začal už jako malý v gospelovém sboru. Ačkoliv se později rozhodl studovat herectví v Hollywoodu, svou kariéru odstartoval jako zpěvák. Díky svému hlasu doplňoval jako vokalista velká jména světové hudební scény. Jmenujme například Seala, Lionela Richieho nebo švýcarského reprezentanta z Eurovize 2007 DJ Boba. Sám sebe ale našel až na divadelních prknech. První velkou roli obdržel v muzikálu produkovaném Michaelem Jacksonem Sisterella. V roce 2010 se přestěhoval do Německa, kde hraje bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu v představení Hope! – Das Obama Musical. Na svém kontě má několik sólových singlů. Jmenujme například písně „So Damn Beautiful“, „The Color Red“ nebo „Summer Time“, kterou nahrál ve spolupráci s tureckým DJem Burakem Yeterem.

Valentina Monetta a Jimmie Wilson / Spirit Of The Night (videoklip)

Valentina Monetta a Jimmie Wilson / Spirit Of The Night (semifinále Eurovize)

Text písně

Hey, are you the one I dream about?
Baby, I am
I really feel the night can take away my doubt
I’ll try and do what I can

Every time I see you smile there is a sadness in your eyes
Well I’ve been hurt before
I know it’s nothing new and time will make you realise
We always wish for more

We find we’re searching high and low
And always looking for the right time
Together we can make it through the night

It’s the spirit of the night, spirit of the night
Burning like St. Elmo’s fire
Spirit of the night, takes our feelings so much higher

It’s the spirit of the night
(Spirit of the night, spirit of the night)
We can live our fantasy
Spirit of the night, burning in our ecstasy
(Spirit of the night)

Hey, are you the one to take my pain?
Just take my hand
I’ve been so hurt before, it’s hard to trust again (Trust again)
You know I understand

You’ve got me feeling right (Feeling right)
And I can see the future is bright
I’ll take your blues away

So no more searching high and low
And always looking for the right time (Right time)
Together we (We) can (can) make it through the night

It’s the spirit of the night, spirit of the night
Burning like St. Elmo’s fire
Spirit of the night, takes our feelings so much higher
Feed our deep desire

It’s the spirit of the night
(It’s a feeling, got me reeling)
We can live our fantasy

It’s the spirit of the night
(It’s a feeling, just a feeling)
Burning in our ecstasy

Time to celebrate our love
We’re caught in its ray of light
Calling to the world out loud
Just let our spirits fly (Spirits fly)

We can write another page
A golden age within our lifetime

It’s the spirit of the night (Spirit of the night)
It’s the spirit of the night
It’s the spirit of the night
Takes our feelings so much higher and higher

It’s the spirit of the night, spirit of the night
Burning in our ecstasy
Spirit of the night, we can live our fantasy

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB VALENTINY
FACEBOOK VALENTINY
YOUTUBE VALENTINY
OFICIÁLNÍ WEB JIMMIEHO
FACEBOOK JIMMIEHO
YOUTUBE JIMMIEHO
INSTAGRAM JIMMIEHO
OFICIÁLNÍ WEB SANMARINSKÉ EUROVIZE

18 komentářů ke článku “Reprezentant San Marina 2017

 1. Myscho

  Dám ruku do ohňa za to, že ak V. Monetta nedostane San Marino tento rok do finále bude to nadlho posledná účasť San Marína na ESC. Už vlani sa San Maríno sťažovalo, že nový systém absolutne znevýhodňuje malé krajinky.. Navyše zo San Marína môže rozdeliť body len porota, keďže je to mestský štátik. Takže z tohto hľadiska je to voľba istoty!
  Plusom piesne je, že je to chytľavé a duet v podstate. Čiže tu je rozdiel medzi duetom Estónskym, Rumunským a týmto. Budem im veľmi fandiť!

 2. George

  Dobrý den, zaspali jsme v čase… Tohle je fakt jen rychlá občejná nuda, která nic nepřináší, navíc si myslím, že její pěvecký počin je dost nahnutý. Tohle mě neoslovilo a ani neosloví 3/10

 3. Perunka

  Aspoň niečo potešilo, ona bude mať snáď standing ovation ešte pred prezentáciou. Keby dali niečo podobné v taliančine, bolo by ešte viac radosti. Dobre, už len kvôli Valentíne 6/10.

 4. tommmm

  Queeen je s5 už len z principu a zo solidarity jej držím !!! pesnička je u mna 5/10 je to skoro ako vlanajší Serhat :D toto je trošku lepšie :D

 5. Lukino15

  Neveril som že sa ešte môže vrátiť :D ale song celkom peknej,aj ked neviem či to bude na postup

 6. Lukáš

  Valentina je takový patron Eurovize, možná inventář už :D …. je super, že je zpět, i když s nic moc písničkou 6/10…u mě zatím 25. místo

 7. Lucasso

  Hele líbí se mi to a on je super, černošskej feeling potřebujeme, každá změna je dobrá. Jen škoda, že to zas je taneční. Ale i tak oživení celkem!

 8. Standa

  Za mě nic převratného, Valentina sice zpívá pěkně, ale Jimmie Wilson mi k tomu moc nesedí, je tam jakž takž pěkný ten hlavní refrén, i když se pořád opakuje dokola, myslím, že do finále to nepostoupí, za mě 3/10.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>