Slovinsko

QUARTISSIMO FEAT. MARTINA MAJERLE / LOVE SYMPHONY

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 16. místo | 14 bodů

Finále: -

Hodnocení čtenářů 64%

Reprezentant Slovinska 2009


Quartissimo a Martina MajerleQUARTISSIMO FEAT. MARTINA MAJERLE
Love Symphony

Biografie

Quartissimo je slovinský smyčcový kvartet, který tvoří Žiga Cerar (první housle, nar. 1978), Matjaž Bogataj (druhé housle, nar. 1987), Luka Dukarić (viola, nar. 1986) a Samo Dervišić (cello, nar. 1981). Ačkoliv se jedná o mladé hudebníky, mají za sebou praxi v různých orchestrech, někteří z nich byli dokonce sólisty Slovinské filharmonie. Samotný projekt Quartissimo vznikl teprve nedávno, po skončení Eurovize je v plánu nahrávání debutové desky.

„Symfonie lásky“ byla původně napsána jako instrumentální skladba, poněvadž ale pravidla soutěže vyžadují zpěv, byla do projektu přizvána zpěvačka Martina Majerle. Ta se narodila 2. května 1980 v chorvatské Rijece a bezesporu patří mezi matadory Eurovize. První hudební zkušenosti nabrala jako vokalistka ve skupinách Putokazi a Atmospheric. Později začala doprovázet známé umělce ze zemí bývalé Jugoslávie, jako je například Zdravko Čolić nebo Severina. Martinu Majerle jsme mohli vidět a slyšet na Eurovizi v roce 2003, kdy se stala vokalistkou pro chorvatskou reprezentantku Claudiu Beni, v roce 2007 doprovázela Alenku Gotar ze Slovinska a loni černohorského reprezentanta Stefana Filipoviće. V současnosti studuje ekonomii na vysoké škole.

Soutěžní skladbu „Love Symphony“ napsal Andrej Babić, který se autorsky podílel i na dalších písních Eurovize (Chorvatsko 2003, Bosna a Hercegovina 2005, Slovinsko 2007 a Portugalsko 2008).

Quartissimo feat. Martina Majerle / Love Symphony (národní kolo)

Quartissimo feat. Martina Majerle / Love Symphony (semifinále Eurovize)

Text písně

Imagine you and me
We’re flying above the sea
Feeling free in this love symphony

Imagine you and me
We’re flying above the sea
Feeling free in this love symphony

Out of time, out of place
Somewhere inside my universe
Where you live your dreams

Imagine you and me
We’re flying above the sea
Feeling free eternally
Like in this love symphony

Hodnocení čtenářů

SUPER – 27%
DOBRÉ – 32%
PRŮMĚR – 16%
NIC MOC – 7%
HRŮZA – 18%

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
OFICIÁLNÍ WEB SLOVINSKÉ EUROVIZE

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>