Ukrajina

ALJOŠA / SWEET PEOPLE

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 7. místo | 77 bodů

Finále: 10. místo | 108 bodů

Hodnocení čtenářů 71%

Reprezentant Ukrajiny 2010


AljošaALJOŠA
Sweet People

Biografie

Zpěvačka Aljoša, vlastním jménem Jelena Kučer, se narodila 14. května 1986 v Záporoží. V dětství zpívala ve sborech a učila se zpěvu v hudební škole. Vystudovala estrádní zpěv na Kyjevské národní univerzitě kultury a umění. Je vítězkou několika mezinárodních festivalů a to především proto, že její pěvecký rozsah obsahuje čtyři oktávy. Díky vítězství na festivalu Píseň moře 2008 v Sevastopolu byla oslovena producentským centrem Catapult Music, které jí umožnilo natočit debutovou desku. Ta byla vydána v Americe a singly jako „Sněg“ nebo „Ty Ujďoš“ se dodnes drží mezi nejhranějšími skladbami na Ukrajině. Aljoša si píše sama hudbu i texty ke svým písním, kromě toho je autorkou skladeb pro další ukrajinské umělce. V současné době pracuje na svém druhém albu.

Aljoša / Sweet People (prezentace písně)

Aljoša / Sweet People (videoklip)

Aljoša / Sweet People (semifinále Eurovize)

Aljoša / Sweet People (finále Eurovize)

Text písně

Oh, sweet people
What have we done?
Tell me what is happening?
For all that we’ve built
Tumbles and is gone

Oh, sweet people
Have you no love for mankind?
Must you go on killing
Just to pass the time?

The message is so true
The end is really near
All these feelings take me down
It steals the things so dear

Yes, the message is so real
Don’t turn all the earth to stone
Because, because, because
This is your home

Oh, sweet people
What about our children?
In theatres and video games
They watch what we send to ruin

Oh, sweet people
What senseless game
Have we all been playing?
No one but you to blame?

The message is so true
The end is really near
All these feelings take me down
It steals the things so dear

Yes, the message is so real
Don’t turn all the earth to stone
Because, because, because
This is your home

This is our home

Hodnocení čtenářů

SUPER – 57%
DOBRÉ – 9%
PRŮMĚR – 5%
NIC MOC – 14%
HRŮZA – 14%

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB UKRAJINSKÉ EUROVIZE

24 komentářů ke článku “Reprezentant Ukrajiny 2010

 1. admin

  Timoteij: Nevím, jak je to ve slovenštině, ale čeština musí při přepisu z jiných písem než je latinka nahrazovat jednotlivá písmena českou abecedou. Proč psát věci s anglickou transkripcí, když naše jazyky jsou bohatší o písmena s háčky apod. a zvláště v případě slovanských jazyků by anglická transkripce vypadala směšně. V novinách si taky přečteš přepis např. ruských jmen podle pravidel daných jazyků (Gorbačov u nás, Gorbachov v angličtině, Gorbaczow v polštině, Gorbatschow v němčině apod.) Aljoša má svůj pseudonym v azbuce a podle pravidel je její jméno přetvořeno do české podoby. Samozřejmě, že poté při vyhledávání většina lidí narazí na anglickou transkripci Alyosha, ale jelikož je její pseudonym primárně v azbuce, musíme se řídit pravidly našeho jazyka. Takže to není jen nějaký náš výmysl ;-)

 2. Timoteij

  Keď počujem pesničku Sweet people .. tak ma až mrazí má neskutočný hlas .. Alyosha bola určite lepšia ako tá šťetka z minulého rou .. U mna sú najlepšie Ukrajinské reprezentantky jednoznačne Alyosha, Ani Lorak , Tina Karol a Ruslana ..
  Admin a to sa mi len zdá alebo vážne píšeš niektoré mená tak ako sa čítajú??

 3. FilCroft

  Nechci rýpat, ale mám pocit, že tu zase zavládl lobbing ve stylu loňských let..nedokážu si představit, jak by jinak Aljoša vystoupala ve všech anketách na tomto webu takovou rychlostí.

 4. Prochor

  Nelíbí se mi barva hlasu. S nostalgií vzpomínám na fantastickou Ani Lorak. Jinak letos se mi docela líbí švédská reprezenantka.

 5. Zack

  Skladba Sweet People podle mě ze všech „ex“ zvolených pro letošní ročník nejlepší skladba.

 6. Perunka

  Skladba ako taká sa mi celkom páči, ale aby mala šancu ma viac zaujať, musel by ju spievať niekto iného kalibru ako je Aľoša. Ona síce má silný hlas, ale nepríjemný a nezaujímavý (aspoň pre mňa). V spodných polohách počúvateľné, všetko ostatné mi pripomína mňaučanie mačky.

 7. Rodriguez

  Inu, marný pokus o umění. Snaha zavděčit se vysokou přidanou hudební hodnotou a arteficiálností. Za to všechno, co jsi Ukrajino provedla, si tu čtyřku zasloužíš.

 8. FilCroft

  Takže napotřetí máme morální poselství…tady byl letos někdo levý jak šavle. Ale nepředpokládám, že je to jejich letošní poslední song, takže…

 9. Ukrajinka

  Yes!!! Zpěvačku sice neznám, ale je skvělá. píseň fantastická. Super, super, super!!! Teď už jen EBU. :-)

 10. Maruska

  Toho kdo měl letos na starosti zvuk nakopat do … zadku – ať jsem slušná!!!

 11. radim

  No ked Ukrajina robila cely ten cirkus s novou volbou piesne, len aby poslali do Osla tuto hrozu, tak si zbytocne urobili hanbu a zosmiesnili sa. Spevacka pripomina vyzorovo aj oblecenim (tricko s napisom AIDS) Kelly Bundovu zo serialu „Zenaty so zavazkami“ a ako bola ta serialova postava blba, tak aj piesen je blba, uvrieskana nuda. Ukrajina sorry, ale Lazarovic bol o nicom, ale bolo to aspon solidne, ale toto urcite NIE!

 12. FilCroft

  To si tedy pomohli. Původně jsme to viděl pozitivněji, ale jak jsem to doposlechl, musel jsem si namouduši jít spravit chuť u Srbska. To už bych byl raději snad za Vasila, nová verze jeho písně byla přece jen lepší. Nic moc až Hrůza, ode mě..

 13. admin

  Původní anketa pro Ukrajinu byla anulována, avšak stále trvá týdenní lhůta pro odevzdání hlasu. To znamená, že pokud někomu nepůjde hlasovat, tak je to z tohoto důvodu a hlas pro ukrajinskou píseň bude moci odevzdat po uplynutí 7 dní od posledního hlasování (když se ještě v anketě hlasovalo pro Vasyla Lazaroviče).

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>