Junior Eurovision Song Contest 2016 DĚTSKÁ EUROVIZE

Reprezentanti Dětské Eurovize 2016


Dnes pokračujeme v představování sedmnácti účastníků soutěže Junior Eurovision Song Contest 2016 neboli Dětské Eurovize. Postupně se seznámíme se všemi interprety, kteří se 20. listopadu utkají ve Vallettě na Maltě v boji o první místo. Dnes se představují zástupci Makedonie, Běloruska, Albánie a Nizozemska.

Makedonie – Martija Stanojković

Martija Stanojković

Makedonská reprezentantka Martija Stanojković se narodila 7. dubna 2004. Pochází z hlavního města země Skopje a od čtyř let se věnovala převážně tanci. Navštěvovala taneční klub Ultra a tomuto umění propadla na sedm let. Život ji změnil letošní rok, kdy se zúčastnila populární talentové show Pinkove zvezdice, kde skončila na druhém místě. To jí nyní otevírá bránu do světa hudebního šoubyznysu. Je fanynkou Justina Biebera a věří, že pokud něco opravdu chcete, tak toho dosáhnete. Na Junior Eurovision Song Contest od Martiji uslyšíme píseň „Love Will Lead Our Way (Ljubovta ne vodi)“.

Bělorusko – Alexander Miňonok

Alexander Miňonok

Třináctiletý Alexander Miňonok zastupuje Bělorusko. Jeho matka pracovala jako organizátorka oblíbeného festivalu Slovanský bazar, díky kterému se Saša zamiloval do hudby a také Eurovize. Zpěvu se profesionálně věnuje od osmi let, v současné době navštěvuje hudební akademii a je členem taneční skupiny Sensation, která jej na pódiu ve Vallettě doplní. Za sebou má účast na mnoha běloruských soutěžích, zahrál si ve filmu a také moderoval dětský pořad. Kromě toho se věnuje hře na klavír a akordeon a plánuje se naučit hrát na bicí. Také on je fanouškem Justina Biebera a ve volném čase se nejraději věnuje sportu, především skateboardu a snowboardu. Jeho skladba se jmenuje „Muzyka mojich poběd“.

Albánie – Klesta Qehaja

Klesta Qehaja

Kosovská Albánka Klesta Qehaja se narodila v roce 2006. Zpěvu se věnuje od svých čtyř let a v současné době studuje hudbu na škole v Prištině. Zkušeností s hudebním jevištěm má i přes svůj nízký věk mnoho. Od roku 2010 byla členkou dětské skupiny Xixellonja Fireflies. Kromě toho se zúčastnila mnoha hudebních soutěží a festivalů doma i v zahraničí. První místa si přivezla například z akce Shining Star v Turecku nebo ze Zlatého mikrofonu ve Slovinsku. Svůj volný čas tráví nejraději se svými přáteli nebo se věnuje tanci. Její soutěžní píseň nese název „Besoj“.

Nizozemsko – Kisses

Kisses

Nizozemsko to tentokrát zkouší na dospělé i dětské Eurovizi s dívčími skupinami. Girl band Kisses tvoří děvčata Kymora, Stefania a Sterre, která vítězně vzešla z konkurzu na nové trio. Náhodou je, že se všechny tři znají díky dřívějšími společnému vystupování v dětském sboru Kinderen voor Kinderen. Kymoře je dvanáct, od pěti let se zabývá tancem a od devíti zpěvu. Za sebou už má herecké zkušenosti z několika muzikálů. Třináctiletá Stefania nasbírala první hudební zkušenosti ve sboru a proslavila se účastí v talentové show The Voice Kids. Stejně stará Sterre zpívá od sedmi let. Vystupovala už dokonce před královskou rodinou, kromě toho se věnuje tanci, zahrála si v divadle, moderovala dětský pořad a také se stala reklamní tváří. Na Dětské Eurovizi se Kisses pokusí uspět s písní „Kisses & Dancin'“.

5 komentářů ke článku “Reprezentanti Dětské Eurovize 2016

  1. Perunka

    Alexander je rozkošný, malá Albánka skvelá, len tá pieseň sa mi zdá pre také dievčatko príliš dospelácka.

  2. Lucasso

    Ježiši ten Bělorus je dokonalej – styl, tanec, hadry, hudba, zpěv, snakeboard. Můj favorit je jasnej. Makedonie taky dobrý, celkem dobrá je i Albánie. Holandsko spíš průměr.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>