Junior Eurovision Song Contest 2016 DĚTSKÁ EUROVIZE

Reprezentanti Dětské Eurovize 2016


Dnes zakončujeme představování sedmnácti účastníků soutěže Junior Eurovision Song Contest 2016 neboli Dětské Eurovize. Postupně jsme se seznámili se všemi interprety, kteří se 20. listopadu utkají ve Vallettě na Maltě v boji o první místo. Dnes se představují zástupci Malty, Irska, Izraele, Bulharska a Gruzie.

Malta – Christina Magrin

Christina Magrin

Třináctiletá Christina Magrin se učí zpěvu u své maminky, která se vokálními hodinami živí. Své první vystoupení měla už ve třech letech a od té doby posbírala hromadu cen z domácích i zahraničních festivalů. Dohromady už zpívala v deseti jazycích. Proslavila se předělávkou písně „Suus“, která reprezentovala Albánii na Eurovizi 2012. Video už má milióny zhlédnutí a díky němu začala zpěvačka s autorem skladby spolupracovat, což jí zajistilo vydání singlu v jihovýchodní Evropě. Kromě zpěvu se Christina věnuje hře na klavír a baletu, což jsou disciplíny, které studuje na akademiích ve Vallettě a Londýně. Za svůj největší úspěch považuje výhru v národním kole Junior Eurovision Song Contest. Díky tomu může reprezentovat s písní „Parachute“ Maltu, která letošní klání hostí.

Irsko – Zena Donnelly

Zena Donnelly

Čtrnáctiletá Zona Donnelly je v Irsku zavedenou hvězdou. V roce 2010 si zazpívala s Whitney Houston během jejího dublinského koncertu. Zena je velkou fanynkou bohužel už zesnulé zpěvačky, která si ji sama vybrala pro společné vystoupení na základě zaslaného dopisu. Je vítězkou televizní talentové show Show Off or Get Off a soutěže mladých zpěváků Soloist. Za sebou má také slibnou hereckou kariéru. Zahrála si v muzikálu, divadelním představení, seriálu a pěti filmech. Kromě toho se podílela na soundtracku ke snímku We Can Shine. Irského národního kola se zúčastnila už loni, tehdy to stačilo na druhé místo. Ve volném čase se ráda věnuje skládání hudby, sportu, módě a sledování fotbalu. Ve Vallettě od ní uslyšíme píseň „Bríce Ar Bhríce“.

Izrael – Shir a Tim

Shir a Tim

Třináctiletá Shira Frieman se proslavila loňskou účastí v dětské televizní soutěži Music School. Zpívala na několika izraelských festivalech a je úspěšnou dabérkou. Slyšet ji můžeme například v hebrejských verzích filmů od Walta Disneye. Kromě zpěvu se ráda věnuje jazzovým tancům. Timoti Sannikov je třináctiletý zpěvák, který se hudbě věnuje od svých sedmi let. Zpívá, skládá písně, hraje na klavír a varhany a zabývá se klasickými i moderními tanci. Aktuálně je soutěžícím ve třetí sezóně ukrajinské verze show The Voice Kids a hraje v izraelské verzi muzikálu Billy Elliot. Tim se zúčastnil mnoha zahraničních soutěží a festivalů jako je Slovanský bazar nebo New Wave, vidět jsme jej mohli i v České republice. Hudbu miluje, avšak svůj volný čas věnuje i sportování. Společná skladba izraelského dua nese název „Follow My Heart“.

Bulharsko – Lidia Ganeva

Lidia Ganeva

Lidia Ganeva se narodila 2. února 2006 v Plovdivu a do hudby se zamilovala díky svým rodičům. Ti jsou totiž muzikanty v populární folkové skupině Trakija, se kterou i Lidia několikrát vystoupila. Svou první hudební soutěž vyhrála už ve čtyřech letech, o dva roky později začala navštěvovat hudební školu. Díky hodinám zpěvu u své učitelky se natolik zdokonalila, že se nyní může pyšnit dvaadvaceti prvními místy z hudebních festivalů doma i v zahraničí. Veškerý svůj čas tráví hudbou, nejen zpěvem, ale i poslechem svých oblíbených interpretů. Ráda také čte a miluje zvířata. Evropu se pokusí oslovit s písní „Magical Day (Valšeben Den)“.

Gruzie – Mariam Mamadašvili

Mariam Mamadašvili

Zpěvačce Mariam Mamadašvili je deset let a také ona se muzice věnuje už od dětství. Zpívat začala ve čtyřech letech a krátce na to se stala členkou populárního hudebního studia Bzikebi, které vzniklo na popud stejnojmenné vítězné skupiny z Junior Eurovision Song Contest 2008. Mnohokrát vystupovala na akcích po své zemi, k vidění byla i v oblíbených pořadech na gruzínské televizi. Od loňského roku žije s rodinou v americkém New Yorku, kde na Broadwayi navštěvuje hudební akademii. Její soutěžní skladba se jmenuje „Mzeo“.

2 komentářů ke článku “Reprezentanti Dětské Eurovize 2016

  1. Joe Black

    Z těchhle všichni. :) Fakt super. Kvalita jde v posledních letech nahoru…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>