Junior Eurovision Song Contest 2017 DĚTSKÁ EUROVIZE

Reprezentanti Dětské Eurovize 2017


Dnes pokračujeme v představování šestnácti účastníků soutěže Junior Eurovision Song Contest 2017 neboli Dětské Eurovize. Postupně se seznámíme se všemi interprety, kteří se 26. listopadu utkají v gruzínském Tbilisi v boji o první místo. Dnes se představují zástupci Nizozemska, Polska, Makedonie a Ruska.

Nizozemsko – Fource

Fource

Fource je boyband, který se skládá ze čtyř členů. Dohromady se dal po castingu k letošnímu národnímu kolu Nizozemska, kam se všichni pánové přihlásili jako sólisté. Čtrnáctiletý Max Mies (první zleva) má za sebou účast v dětském projektu Kinderen voor Kinderen, hlavní roli v představení Pinokkio a také účinkování v šesté řadě talentové show The Voice Kids. Také stejně starý Jannes Heuvelmans (druhý zleva) hrál v muzikálu Pinokkio a zúčastnil se i televizní show Flikken Maastricht. Kromě zpěvu se věnuje hokeji. Dvanáctiletý Niels Schlimback (druhý zprava) má s Maxem pro změnu společné účinkování ve sboru Kinderen voor Kinderen. Jeho snem je stát se režisérem. Třináctiletý Ian Kuyper (první zprava) je náhradníkem za původního člena, který z projektu odstoupil. Zpěvu se věnuje od osmi let, mnoho zkušeností s veřejným vystupováním zatím nemá a kromě hudby miluje skateboarding. Pánové ve Tbilisi zazpívají píseň „Love Me“.

Polsko – Alicja Rega

Alicja Rega

Polská reprezentantka Alicja Rega se narodila v roce 2003 ve městě Łysa Góra. Od roku 2010 je aktivní členkou pěveckého centra v Rzeszówě, kde také navštěvuje hodiny klavíru a kytary. Rozhodně se nejedná o žádného nováčka na hudební scéně. Proslavila se v první sezóně talentové soutěže Mali Giganci, kde se stala nejúspěšnější zpěvačkou. Na svém kontě má mnoho dětských muzikálových rolí, které představila publiku nejen v rodném Polsku, ale i za jeho hranicemi. Nahrála už také několik singlů ve spolupráci s populárními umělci. Většinou se jednalo o písně, které podporovaly nejrůznější charitativní organizace. Na Dětské Eurovizi od Alicji uslyšíme skladbu „Mój dom“.

Makedonie – Mina Blažev

Mina Blažev

Čtrnáctiletá Mina Blažev se narodila v roce 2003 ve Skopje. Rodiče o ní tvrdí, že se zpěvem začala ještě dříve, než se naučila mluvit. Navštěvuje hudební akademii a pochlubit se může už sedmi prvními místy z domácích i zahraničních hudebních soutěží. Velmi úspěšný pro ni byl především letošní rok, kdy obdržela speciální cenu na prestižním mezinárodním festivalu Ezerski Biseri. Kromě toho se na jaře zúčastnila populární talentové show Pinkove zvezdice, díky které její talent objevili diváci z celé jihovýchodní Evropy. Ve volném čase se ráda věnuje tanci, cestování a poznávání odlišných kultur. Mina během letošní Junior Eurovision Song Contest zazpívá soutěžní singl „Dancing Through Life“.

Rusko – Polina Bogusevič

Polina Bogusevič

Také ruská zástupkyně Polina Bogusevič se narodila v roce 2003. Jejím rodištěm i domovem je Moskva, kde její pěvecký talent objevili pedagogové z hudebních škol už v raném věku. Polina se proslavila v roce 2014, kdy se zúčastnila první sezóny ruské verze soutěže The Voice Kids. V projektu skončila v týmu vítěze Eurovision Song Contest 2008 Dimy Bilana, ve kterém se jejím konkurentem stal například letošní bulharský reprezentant z Eurovize v Kyjevě Kristian Kostov. Pro Polinu Hlas skončil v duelových soubojích, avšak náladu si tato talentovaná zpěvačka spravila o pár měsíců později, kdy skončila druhá na mezinárodní soutěži New Wave Junior. O ještě lepší umístění bude ve Tbilisi bojovat s písní „Krylja“.

7 komentářů ke článku “Reprezentanti Dětské Eurovize 2017

 1. Pingback: Dnes: Finále Dětské Eurovize 2017 | ESCPORTAL

 2. Ria van de Velde - NL

  This is my top 4 from this video ‚s:

  1. Poland – A very beautiful song !! My big favorite this year !!! Go Alicja !! Go Poland !!!
  2. Russia – a great entry from Russia, as always !!
  3. Macedonia – I love this song
  4. The Netherlands – A nice song

 3. Sandra

  Z těchto čtyř se mi líbí jedině Makedonie – moje druhá nejoblíbenější píseň z celé soutěže hned po Kypru.

 4. Anonymní

  Nizozemsko jediné fresh a jiné. Ostatní klasická nuda. Vítěz je letos jasný.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>