Junior Eurovision Song Contest 2017 DĚTSKÁ EUROVIZE

Reprezentanti Dětské Eurovize 2017


Dnes pokračujeme v představování šestnácti účastníků soutěže Junior Eurovision Song Contest 2017 neboli Dětské Eurovize. Postupně se seznámíme se všemi interprety, kteří se 26. listopadu utkají v gruzínském Tbilisi v boji o první místo. Dnes se představují zástupci Austrálie, Malty, Srbska a Albánie.

Austrálie – Isabella Clarke

Isabella Clarke

Třináctiletá australská reprezentantka Isabella Clarke pochází ze státu Victoria. Zpěvu se začala věnovat oproti svým kolegům poměrně pozdě, a to v devíti letech, kdy jí rodiče zaplatili profesionální hodiny v hudební škole. Netrvalo dlouho a stala se hlavní zpěvačkou na show The Victorian State Schools Spectacular, během které v Melbourne ukázala svůj talent deseti tisícům návštěvníků. Úspěchy má také z dalších pěveckých soutěží a početnou základnu fanoušků už stihla nasbírat i na svém YouTube kanále. Ve svém volném čase ráda poslouchá Beyoncé, vaří a věnuje se přátelům a rodině. Mnohé překvapí, že mezi její záliby patří i škola. Na Junior Eurovision Song Contest ve Tbilisi Isabella zazpívá skladbu „Speak Up“.

Malta – Gianluca Cilia

Gianluca Cilia

Gianluca Cilia se narodil v roce 2007 v Naxxaru. Hudbu miluje už od dětství a od šesti let se jí věnuje profesionálně. Ačkoliv brzy oslaví teprve desáté narozeniny, na svém kontě má neuvěřitelné množství cen. V roce 2015 zvítězil na soutěži Oltroceano v Palermu, o rok později vybojoval pro Maltu bronz na mezinárodním hudebním festivalu v Rumunsku a krátce na to si domů odvezl další prvenství z prestižní mezinárodní soutěže Arpeggio. Jeho výhra v maltském národním kole Dětské Eurovize už proto mnohé ani nepřekvapí. Do Gruzie se nejvíce těší na setkání s novými přáteli. Jeho soutěžní skladba se jmenuje „Dawra Tond“.

Srbsko – Irina Brodić a Jana Paunović

Irina Brodić a Jana Paunović

Irině Brodić (na obrázku vlevo) je dvanáct let a pochází z města Šabac. V pěti letech začala zpívat ve sboru a od šesti let se věnuje hře na klavír. Je skvělou zpěvačkou i pianistkou, což dokazuje účast na třiceti mezinárodních soutěžích, na kterých dvacetkrát obdržela ocenění, z toho sedmkrát za první místo. Účinkuje také v muzikálu Annie a pochlubit se může vystoupením s Berlínskou filharmonií. Stejně stará Jana Paunović (na obrázku vpravo) se narodila v Bělehradě. Stejně jako její kolegyně není úspěšná pouze jako zpěvačka, neboť na svém kontě má mnoho cen i za hru na kontrabas. V Srbsku rozhodně není neznámou tváří. Po účasti v soutěži Pinkove zdvezdice v roce 2014 se pravidelně objevuje v televizních pořadech a reklamách. Věnuje se také dabingu a společně s Irinou účinkuje v muzikálu Annie. Obě mladé dámy ve Tbilisi zazpívají skladbu „Ceo svet je naš“.

Albánie – Ana Kodra

Ana Kodra

Desetiletá Ana Kodra se už od čtyř let věnuje zpěvu a hře na klavír. Ačkoliv je velmi mladá, soupiska jejích úspěchů je neuvěřitelně dlouhá. V osmi letech se jí podařilo dostat do finále italské soutěže Tu Si Que Vales, kde porazila prakticky všechny starší konkurenty. V devíti letech uspěla v albánské televizní show Gjeniu I Vogel a také na dětském festivalu ve městě Skadar, kde skončila druhá. Loňský rok završila třetí příčkou na dětském festivalu v kosovské Prištině a letos vybojovala první místo na mezinárodní soutěži Tra La La v Makedonii. Ana je už známá doslova jako magnet na ceny. Letos v létě se vrátila na festival do Skadaru, kde obdržela hned dvě prvenství v kategoriích Nejlepší zpěv a Nejlepší píseň. Na Dětské Eurovizi od ní uslyšíme skladbu „Mos Ma Prekni Pemën“.

2 komentářů ke článku “Reprezentanti Dětské Eurovize 2017

  1. Lucasso

    Z tohodle jenom Malta a trochu Albánie. Zbytek průměrná nuda co letošní JESC nabízí.

  2. Myscho

    Austrálčanka má pesničku vhodnú pre dospelú reprezentantku, ale už z klipu je vidieť, že to ťahá na min. TOP 3 ak nie na celkové víťazstvo. A zas Albánčanka sa do toho až moc hlasovo vkladá a znie to tak neprirodzene až drsne z úst malého dievčatka. Dievčatá zo Srbska to majú také najveselšie – najdetskejšie, takže ak sa aj divákom JESC zunuje angličtina. Môžu sa ocitnúť na vrchole! Gianluca je zlatíčko, ale skôr by som povedal, že v jeho prípade toho hrá Malta na detský idol á la Aaron Carter. Pesnička nič moc!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>