Junior Eurovision Song Contest 2017 DĚTSKÁ EUROVIZE

Reprezentanti Dětské Eurovize 2017


Dnes uzavíráme představování šestnácti účastníků soutěže Junior Eurovision Song Contest 2017 neboli Dětské Eurovize. Postupně jsme se seznámili se všemi interprety, kteří se 26. listopadu utkají v gruzínském Tbilisi v boji o první místo. Dnes se představují zástupci Gruzie, Ukrajiny, Portugalska a Irska.

Gruzie – Grigol Kipšidze

Grigol Kipšidze

Hostitelskou zemi letošního ročníku Dětské Eurovize reprezentuje dvanáctiletý Grigol Kipšidze, který se narodil ve Tbilisi. Navštěvoval hned několik uměleckých škol, kde se učil hře na klavír a kytaru, zpěvu a tanci. Pochlubit se může úspěchy z mnoha domácích i zahraničních soutěží. Ceny si odvezl jako zpěvák i pianista. Velmi si cení svého vítězství ze Star’s Voices Grand Prix ve Švýcarsku a především letošního triumfu ve třetí sezóně talentové show X Factor Gruzie, během které si jej zamilovala celá země. Gruzínská verze projektu se od ostatních liší speciální kategorií pro děti, které měří své síly se staršími kolegy. Mezi nejmladšími účastníky byl Grigol nejúspěšnější a v soutěži se dostal až do velkého finále. Během Dětské Eurovize se pokusí navázat na své úspěchy s písní „Voice Of The Heart“.

Ukrajina – Anastasija Bahinska

Anastasija Bahinska

Hostitelskou zemi letošní Eurovize zastupuje dvanáctiletá Anastasija Bahinska z města Bila Cerkva. V pěti letech začala navštěvovat hudební školu a k dnešnímu dni je přihlášena snad do všech oborů – studuje zpěv, herectví, tanec a další druhy umění. Už v té době poprvé veřejně vystupovala a hned si domů přivezla cenu za druhé místo. V roce 2014 ovládla jako první Ukrajinka dětskou kategorii na prestižním festivalu Slavjanskij bazar, za což byla ukrajinskou vládou oceněna titulem Budoucnost národa. Krátce na to se zúčastnila druhé sezóny místní verze talentové show The Voice Kids, kde skončila na druhém místě. Anastasija si díky svým úspěchům mohla zazpívat na koncertu vítězky Eurovize 2016 Jamaly a stala se dokonce hlavní tváří propagačního videa letošního ročníku Eurovision Song Contest v Kyjevě. Na dětské verzi soutěže zazpívá skladbu „Ně zupyňaj“.

Portugalsko – Mariana Venâncio

Mariana Venâncio

Hostitelskou zemi nadcházejícího ročníku Eurovize bude reprezentovat zpěvačka Mariana Venâncio. Ta se narodila v roce 2006 v Lisabonu a už o tři roky později se stala členkou dětského sboru. Stejně jako její kolegové si později zamilovala i ostatní druhy umění. Baví ji především klasický tanec a herectví. V osmi letech začala navštěvovat divadelní školu se zaměřením na muzikály a od letošního roku je členkou spolku dětských herců Companhia de Jovens Atores. Kromě Dětské Eurovize ji na konci roku čeká další velká zkušenost. V prosinci se poprvé objeví v muzikálovém představení na prknech lisabonského divadla Turim. Ve svém volném čase se ráda věnuje studiu jazyků, cestování a sportu. Ve Tbilisi uslyšíme v jejím podání píseň „Youtuber“.

Irsko – Muireann McDonnell

Muireann McDonnell

Jako poslední zvolilo svého reprezentanta pro Dětskou Eurovizi Irsko. To bude zastupovat jedenáctiletá Muireann McDonnell z města Skerries. Zatímco většina dětských reprezentantů rozjíždí svou kariéru pod vedením dospělých, Muireann je umělkyní každým coulem a svou cestu ke slávě si chce vybudovat sama. Zpívá, hraje na kytaru a klavír, skládá vlastní písně a především se schází se zkušenými muzikanty a autory, od kterých čerpá inspiraci pro svou tvorbu. Se svou kytarou pravidelně vyráží na hudební akce a festivaly jako například Arts Festival, kde nejen vystupuje, ale zároveň si vychutnává hudbu svých kolegů. Vidět ji můžeme hrát i na dublinských ulicích, v proslulých irských barech a na charitativních akcích jako World Suicide Prevention Day. Evropu se Muireann pokusí oslovit s písní „Súile Glasa“.

2 komentářů ke článku “Reprezentanti Dětské Eurovize 2017

  1. Myscho

    Grigol Kipshidze z Gruzínska je niečo ako M. Carrey, alebo W. Houston v chlapčenskom prevedení! Ukrajina má veľmi zaujímavý background skladby, ale inak neviem prečo a kto tie deti tlačí do dospeláckeho spievania! Skutočne detskú pesničku na tohtoročnej JESC má len Macedónsko. Akoby sa z roka na rok viac a viac stierali rozdiely medzi JESC & ESC(mimo veku súťažiacich), čím sa dehonestuje jedinečnosť projektu!

  2. Lucasso

    Tady z toho určitě zaujme Gruzie a Irsko odišností. Zbytek netřeba komentovat. Velmi slabý ročník. Vyhraje Holandsko.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>