Junior Eurovision Song Contest 2017 DĚTSKÁ EUROVIZE

Reprezentanti Dětské Eurovize 2017


Dnes zahajujeme představování šestnácti účastníků soutěže Junior Eurovision Song Contest 2017 neboli Dětské Eurovize. Postupně se seznámíme se všemi interprety, kteří se 26. listopadu utkají v gruzínském Tbilisi v boji o první místo. Dnes se představují zástupci Itálie, Arménie, Běloruska a Kypru.

Itálie – Maria Iside Fiore

Maria Iside Fiore

Italská reprezentantka Maria Iside Fiore se narodila v roce 2004 v Carraře. Navštěvuje hudební sekci střední školy a svůj volný čas tráví zpěvem v dětském sboru, tancem ve skupině Danzabilmente a hrou na klarinet. Zpívání se profesionálně začala věnovat v roce 2015. Za sebou má účast na mnoha hudebních soutěžích, přičemž největších úspěchů dosáhla na festivalu Cantagiro, kde se loni dostala do finále a letos do semifinále. Aby toho nebylo na třináctiletou talentovanou dívku málo, od letošního roku ji také můžeme vídat jako divadelní herečku. Na Junior Eurovision Song Contest od ní uslyšíme skladbu „Scelgo (My Choice)“.

Arménie – Misha

Misha

Michael Grigorjan alias Misha se narodil v roce 2008 v malé vesnici v Náhorně-karabašské republice, která oficiálně spadá pod Arménii. Oba jeho rodiče jsou hudebníci a na jeho dosavadním životě je to znát. Už ve čtyřech letech se stal členem místní dětské skupiny, se kterou se zúčastnil mnoha zahraničních festivalů. V roce 2016 skončil s vlastní písní „Poqrik Karabakhtsi“ druhý na prestižní soutěži New Wave Junior. Zbožňuje rockovou skupinou System of a Down, jejíž covery nahrává na internet. Frontman kapely Serj Tankian si je dokonce natolik oblíbil, že je sdílí na svých sociálních sítích. Ve svém volném čase se Misha věnuje hře na klavír, housle a bicí, čtení a sledování animáků. Jeho soutěžní píseň nese název „Boomerang“.

Bělorusko – Chelena Meraai

Chelena Meraai

V roce 2003 se v Minsku narodila Chelena Meraai, jejíž matka pochází z Běloruska a otec ze Sýrie. Na pódiích se objevuje už od svých šesti let, avšak široké publikum ji poznalo až díky účasti v loňské sezóně ruské verze talentové show The Voice Kids. V ní se dostala do týmu vítěze Eurovize 2008 Dima Bilana a probojovala se do duelové fáze. Mnohem většího úspěchu ale dosáhla loni na soutěži New Wave Junior, kde se stala konkurentkou letošního arménského zástupce. Jako členka ruského reprezentačního tria EJ’VA celou soutěž vyhrála. Chelena se mimo zpěvu ráda věnuje hře na klavír a psaní písní. Ve Tbilisi zazpívá skladbu „Ja samaja“.

Kypr – Nicole Nicolau

Nicole Nicolau

Kyperská zástupkyně Nicole Nicolau se narodila v roce 2004 v Lemesosu. Hudbě se věnuje už od dětství, avšak až v poslední době s plným nasazením. Čtyři roky navštěvuje hodiny zpěvu a dva roky lekce hry na klavír. Velkého úspěchu dosáhla v loňském roce, kdy se stala vítězkou šesté výroční talentové show, kterou pořádá místní umělecká škola. Kromě hudby miluje tanec, malování, zvířata a především jazyky. Nicole se dohovoří řecky, anglicky, rusky a francouzsky. Jejím velkým snem je stát se mezinárodní pěveckou hvězdou, což potvrzuje i název jejího soutěžního eurosongu „I Wanna Be a Star“.

6 komentářů ke článku “Reprezentanti Dětské Eurovize 2017

  1. Pingback: Dnes: Finále Dětské Eurovize 2017 | ESCPORTAL

  2. Sandra

    Pro mě je jednoznačně nejlepší Kypr – a hned v závěsu Makedonie. Běloruská píseň je taky dobrá, ale živé vystoupení mě neohromilo – možná se do samotného finále zlepší, ale pokud předvede to, co v národním finále, tak moc šancí na vítězství nemá. Italská píseň mě nudí. Arménská je slibná a může překvapit stejně jako mnoho lidí (kromě mě) překvapila loni Gruzie.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>