Mikolas Josef ČESKO

Ruský umělec kopíruje píseň a styl Mikolase Josefa


Česká republikaMikolas Josef se stal hvězdou po celé Evropě a jeho styl inspiruje mnohé zahraniční umělce. Sláva s sebou ovšem přináší i stinné stránky. Ruský umělec UrKiss se v českém zpěvákovi také shlédl, avšak namísto inspirace se rozhodl pro prachobyčejnou kopii.

Ruského zpěváka vystupujícího pod pseudonymem UrKiss si v posledních dnech všímají ruská média i zahraniční weby Eurovize. Vlastním jménem Jurij Kisejlov se na hudební scéně pohybuje už nějakou dobu. Více než svou tvorbou se proslavil jako vykrádač cizích hitů, které vydává za své. Aktuálně si přivlastnil eurosong Mikolase Josefa „Lie To Me“.

Pod názvem „Liš ona“ poprvé vystoupil se svou rádoby novinkou letos v dubnu na svém koncertě. Později ji představil širšímu publiku v televizní show Hvězdy ruského rozhlasu a nedávno i na ostře sledovaném předávání hudebních cen televize MUZ-TV.

Singl je bez pochyb plagiátem české písně „Lie To Me“. Shodný je kompozičně i melodicky a nechybí v něm ani pasáž s trumpetami. A co víc, UrKiss nemá problém ani s kopírováním tanečních prvků Mikolase Josefa. To, že vystupuje v podobném kostýmu, už poté málokoho překvapí.

Ruský zpěvák neuvádí Mikolase jako autora své písně a tím se pochopitelně dopouští protiprávního jednání. Management českého reprezentanta z Liabonu už zmíněná vystoupení zhlédl a bude produkční tým UrKisse kontaktovat. Případný spor ovšem nebude snadný. Jak upozorňují ruská média, otcem zpěváka je mediální mág Vladimir Kiseljov se silnými konexemi.

V nejbližší době Mikolas Josef vydá k celé záležitosti oficiální prohlášení.


5 komentářů ke článku “Ruský umělec kopíruje píseň a styl Mikolase Josefa

 1. Dan

  Rusko je tak trochu another topic. Funguji tam jina pravidla nez na zapade a v EU. Pochybuju,ze se z toho neco vysoudi. Na druhou stranu,svet se asi nezbori. Tak si vzpomente,jak to jeste donedavna fungovala u nas…kazda radoby ceska hvezdicka popu si nezapomnela postavit repertoar na vykradackach s ceskym textem. Prumerny cesky obcan nechape neco jako dusevni vlastnictvi a originalitu. Souteze typu superstar nebo Tvar trhaji rekordy a divaci si placaji po ramenou a maji pocit,ze jsme snad stvorili neco vyjimecneho. Media dnes můžou snadno plagiaty identifikovat a pro autory je to minimalne dalsi popularita navic. Proc nikdo nevykrada Krystofa nebo Kabat? Tohle jen svedci o tom,jakou novou hvezdu v Cesku mame.

 2. Soikuma

  A vzhledem k tomu že mikolas podepsal smlouvu se SONY je teď skladba ve vlastnictví Sony nebo Mikolase protože by tam mohlo i SONY žalovat konexe nekonexe, ne?

 3. luks

  To je humus, na YouTube jsem tohle vystoupení vyděl už před časem. Úplně ho slyším „tati já tu písničku chci a chci a chci“

 4. Anonymní

  Sami v TV před vystoupením řekli, že to je cover na píseň Lie to me od Mikolase Josefa.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>