Saara Aalto FINSKO

Saara Aalto zpívá v češtině


FinskoAčkoliv o cizojazyčných verzích eurosongů v hlavních článcích obvykle nepíšeme, tentokrát musíme udělat výjimku. Zatímco někteří interpreti přezpívají své písně do několika stěžejních evropských jazyků, jako je němčina, španělština, ruština nebo francouzština, Saara Aalto z Finska se rozhodla pro unikát. Svou skladbu „Monsters“ totiž otextovala v jazycích všech zemí, které se letošní Eurovize účastní.

Celkem jich v písni „Monsters“ zazní 34 a nechybí mezi nimi ani čeština. Ta se tak konečně dostává do cizojazyčné verze některého ze singlů Eurovision Song Contest.

Český text naleznete od 2. minuty a 44. sekundy. Rozluštit ho je ovšem trochu oříšek. Přeci jen nelze příliš předpokládat, že by čeština finské zpěvačky byla dokonalá. Napište nám do diskuze, co Saara Aalto v češtině zpívá!

Tak jako tak si Saara zaslouží za svůj nápad a jazykový um rozhodně respekt!

11 komentářů ke článku “Saara Aalto zpívá v češtině

 1. Dan

  Skvělá zpěvačka. Jednoduchá pianová verze (klidně i jen v AJ) by vynikla mnohem víc než bezduchý originál v popovém kabátě. Na postup do finále to moc nevidím.

 2. Souhlasím se vším co tu padlo… Akustická pianová vícejazyčná verze je lepší, škoda že nebude soutěžit s ní. Ona je zlatá… právem mé šesté místo…

 3. Opice

  Taky se mi akustická verze líbí mnohem víc!
  A teda, klobouk dolů, zapamatovat si takovej text a pak ho dát na jeden zátah v „one-take“ videu, to je fakt úctyhodnej výkon!

 4. Sandra

  Myslím, že tahle akustická verze zní mnohem lépe než původní – už jen tím, že tolik netlačí na pilu dostává její hlas mnohem zajímavější výraz a píseň je hned barvitější a dynamičtější.

 5. Myscho

  Moja úcta! Vždy je veľmi milé a domácimi fanúšikmi cenené, keď zahraničná hviezda napr. pozdraví fanúšikov cez rádio, či TV, alebo len tak na úvod koncertu v krajine, ktorú navštívi…

 6. Anonymní

  Tahle klavírová verze je lepší než ta smíchanina se kterou soutěží.

 7. Johny

  Tak toto je bomba. Vôbec by mi nevadilo keby to v tejto verzii dala aj na živáku, ba naopak :) Myslím, že by tým získala omnoho hlasov naviac. Každopádne si myslím, že portugalský part tam tak či tak bude, tak ako to urobila v národnom kole Litvy. Saara to zaspievala fenomenálne, mal som zimomriavky od začiatku až dokonca a ten záver, kde vystrúhala vysoké tóny tak to som zomrel :) Wau wau wau

 8. George

  Je božííí :) ten její hlas, rozsah, talent.. doufám, že v Lisabonu předvede skvělý výkon a zaslouženě bude v top 10!

 9. Tomáš

  Ty zdi rozmetam a světlem naplní se svět :-))
  Je to vážně děsně rozkošný! :-))

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>