Salvador Sobral PORTUGALSKO

Salvador Sobral nebyl favoritem portugalských diváků


PortugalskoV Evropě očaroval poroty i diváky. Doma v Portugalsku ale uspěl pouze u členů jury. Publikum jej za favorita nemělo a do Kyjeva chtělo poslat někoho úplně jiného. Připomeňte si průběh letošního portugalského kola Festival da Canção.

První semifinálový večer portugalského kola Festival da Canção se konalo 19. února. Zúčastnilo se jej osm soutěžících a do finále postupovali čtyři. Salvador Sobral s písní „Amar Pelos Dois“ sice vyhrál hlasování porot, ale u diváků byl až třetí. Ti nejvíce fandili opernímu triu Viva la Diva. Druhý u nich skončil Fernando Daniel se skladbou „Poema A Dois“. V součtu všech bodů postoupil Salvador do finále jako druhý v pořadí.

Do finále soutěže, které se konalo 5. března postoupilo osm interpretů. Hlasování porot opět vyhrál Salvador Sobral, avšak ani tentokrát nebyl favoritem diváků. Skončil u nich druhý za projektem Viva la Diva, který bojoval o účast v Kyjevě s písní „Nova Glória“. Tu jury ocenily až čtvrtou příčkou, což se zdá, že byl skvělý krok. Salvadorovi to zajistilo účast na letošní Eurovizi a Portugalsku první možnost uspořádat největší hudební show světa na své půdě.

5 komentářů ke článku “Salvador Sobral nebyl favoritem portugalských diváků

  1. Perunka

    Hm, ešte raz som si pustila Fernanda a tá melódia mi je povedomá, už som niečo podobné poćula.

  2. Perunka

    Fernandova pieseň je veľmi pekná, ale nie víťazná. Ani on nemá charizmu víťaza. Opera na ESC má strhla len raz v podaní Talianov, im opera svedčí. V tomto prípade mala portugalská porota dobrý nos.

  3. Cipela

    Fernando nebyl špatný…Viva la Diva je však otřesná. Tohle by nepostoupilo ani do finále :-)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>