Salvador Sobral PORTUGALSKO

Salvadora Sobrala přivítali v Lisabonu jako hrdinu


PortugalskoTisíce fanoušků se vměstnaly do útrob letištní haly v Lisabonu, kam v 16 hodin místního času dorazil jejich nový hrdina. Portugalci od těch nejmenších po nejstarší přivítali nového vítěze Eurovize Salvadora Sobrala skandováním, vlajkami a transparenty. Samotný interpret takové ovace neočekával.

Fanoušci na lisabonském letišti Salvadora Sobrala natolik překvapili, že jim pouze zamával a omluvil se, že nebyl na takové přivítání připraven. Prohlásil, že se jako národní hrdina necítí, přítomným poděkoval a zároveň je požádal, aby v následujících dnech respektovali jeho soukromí.

S místními novináři, kteří jej na letišti očekávali, příliš dlouho nehovořil. Zmínil, že je z reakcí zaskočený a přiznal se, že zatím netuší, jestli všechen tlak, který jej čeká, zvládne. Média poté odkázal na tiskovou konferenci, která se uskutečnila ihned po jeho příletu.

Na ní hovořil především o síle portugalské hudby, kterou si v Portugalsku sami příliš nepřipouštějí. Před Evropou zpíval v jazyce, kterému nikdo nerozuměl. Přesto byl pochopen, neboť podstatný není jazyk, ale cit.

„Nechci znít příliš namyšleně, ale věřím, že toto vítězství je dobrým krokem pro budoucnost naší hudby,“ řekl Salvador na tiskové konferenci.

Zdroj: Correio da Manhã, Público, Jornal de Notícias

6 komentářů ke článku “Salvadora Sobrala přivítali v Lisabonu jako hrdinu

 1. Amwa

  Miluju Portugalsko a jsem šťastná, že se lidem líbí styl a duše, kterou zde Salvador představil. Blahopřeju a přeju mu, aby mohl ten pocit štěstí, klidu a něhy šířit po celém světě. Je vidět, že lidé ho pochopili a je to to co se dotklo tisíců srdcí.

 2. Miroslav

  Najsuchsia eurovizia aj s najsuchsim vitazom,vitazstvo patri krasnej pesnicke z Bulharska :)

 3. Lucasso

  Kdyby si vítěz vzal hokejovej dres a předstíral, že je hokejista, tak jo.

 4. Rick

  Predstavte si situáciu ze by vyhralo Česko, takéto uvítanie by asi nezazil nikto v Prahe :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>