Carmen Manet EUROVIZNÍ SOUTĚŽ SBORŮ

Sborem roku jsou Carmen Manet ze Slovinska


SlovinskoSlovinsko se stalo vítězem prvního ročníku soutěže Eurovision Choir of the Year, ve kterém mezi sebou soupeřily pěvecké sbory z devíti zemí. Na druhém místě skončil Wales, třetí je Lotyšsko.

První ročník projektu Eurovision Choir of the Year se uskutečnil v lotyšské Rize. Jedná se o soutěž pěveckých sborů z jednotlivých zemí, které si připravily šestiminutové vystoupení bez ohledu na žánr.

Vítěze zvolila tříčlenná mezinárodní porota. Té se nejvíce zalíbil sbor Carmen Manet ze Slovinska s pásmem tří písní „Ta na Solbici“, „Adrca“ a „Aj, zelena je vsa gora“.

Dívčí sbor Carmen Manet tvoří studentky gymnázia z města Kranj. Založen byl v roce 2011 a za sebou má mezinárodní úspěchy ze soutěží v Itálii, Švýcarsku a Číně. Pyšnit se může také debutovým albem „The Song of the Northern Wind“, které vyšlo v roce 2013.

Na druhém místě skončili Côr Merched Sir Gâr z Walesu a bronz si odvážejí lotyšští Spīgo.


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>