Salvador Sobral PORTUGALSKO

Seznamte se s interval acty velkého finále


PortugalskoPortugalsko prozradilo detaily velkého finále letošního ročníku Eurovision Song Contest. Těšit se můžeme na loňského vítěze Salvadora Sobrala, populární zpěvačky žánru fado a taneční zábavu v podání úspěšných DJů.

Finálový program bude zahájen tradiční vlajkovou ceremonií za doprovodu dua Beatbombers, které se věnuje elektronické tvorbě a rapu.

Opening a interval actem se stane, jako je už tradicí, předchozí vítěz soutěže. Salvador Sobral se po náročné transplantaci srdce vrátí na pódium Eurovize nejen se svou loňskou vítěznou skladbou „Amar Pelos Dois“, ale i se zbrusu novou tvorbou.

Žánr fado je pro Portugalsko typický, jedná se o melancholickou hudbu plnou bolestivých témat za doprovodu kytary a afrobrazilských rytmů. Ten Evropě v Lisabonu představí jeho dvě možná nejslavnější představitelky současnosti – zpěvačky Ana Moura a Mariza. Obě společně vystoupí během opening actu a to navíc poprvé v historii společně na jednom pódiu.

Hudební cestu kolem světa za doprovodu taneční elektronické muziky nám zprostředkuje DJ Branko. Ten se svou show pravidelně vystupuje nejen po evropských zemích, ale i v Americe, Asii a Austrálii. Právě tam nasbíral inspiraci pro jedinečnou show, která nám zpříjemní napínavé chvíle před ohlášením celkovým výsledků.

Portugalsko chce oslovit diváky kombinací tradice a současnosti a nezbývá než doufat, že to bude stát za to!

2 komentářů ke článku “Seznamte se s interval acty velkého finále

  1. Myscho

    YES, YES, YES Ana Moura!!!!! Veľmi sa teším! Vrelo doporučujem je tvorbu najmä skladbu Desfado!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>