Thom Artway ČESKÁ REPUBLIKA

Seznamte se s již potvrzenými účastníky českého výběru


Česká republikaČeská televize společně s potvrzením účasti Česka na Eurovizi v Lisabonu zveřejnila několik jmen, která již projevila svůj zájem o zapojení se do národního výběru. Pojďme se seznámit s interprety, kteří jsou aktuálně našimi potenciálními reprezentanty.

Dagmar Sobková alias Dasha je v hledáčku České televize už třetí rok po sobě. Svou hudební kariéru započala jako doprovodná zpěvačka nejslavnějších českých interpretů, později se proslavila na divadelních prknech. Má za sebou nespočet muzikálových rolí a je držitelkou ceny Thálie za rok 2010. Vystupuje také v kapelách Moondance Orchestra a Pájky Pájk. Svou vlastní tvorbou příliš známá není. Na svém kontě má pouze jednu desku „Dasha … do peřin“ z roku 1997.

Mikolas Josef se nejdříve živil jako model. Později se rozhodl pro hudbu a svou kombinací popu a rapu si ihned získal mnoho fanoušků. Všechny jeho dosavadní singly „Hands Bloody“, „Free“ a „Believe (Hey Hey)“ úspěšně zakotvily v éteru českých rádií. Od loňského roku je jedním z největších favoritů na post reprezentanta Česka mezi fanoušky Eurovize.

Markéta Konvičková se proslavila v roce 2009 díky první řadě pěvecké show Česko Slovenská SuperStar, které se zúčastnil také slovenský reprezentant z Eurovize 2012 Miro Šmajda. V soutěži se dostala až do finálových kol a o rok později se už mohla pochlubit vítězstvím v kategorii Objev roku na Českém slavíkovi a Cenách Óčka. Na svém kontě má několik alb a úspěšných hitů. Naposledy zaujala duetem s Janem Bendigem „Bloudím“.

Tomáš Maček alias Thom Artway je zpěvák, skladatel a kytarista z Valašska. Zpívá anglicky a žánrově se snaží o kombinaci folku, popu a rocku. V roce 2012 nahrál píseň „Towards the Sun“, která se objevila na soundtracku k filmu Křídla Vánoc. Celorepublikově se proslavil mimořádně úspěšným singlem „I Have No Inspiration“. Vystupuje sólově i s kapelou a hudební zkušenosti nasbíral mimo jiné v Austrálii a na Novém Zélandu. O jeho reprezentaci se uvažovalo už v roce 2016.

Popová kapela Eddie Stoilow vznikla v roce 2003. Aktuálně má pět členů a jejím frontman Jan Žampa letos plnil funkci českého porotce během Eurovize v Kyjevě. Skupina má na svém kontě dvě desky - „Sorry“ z roku 2013 a „Jupiter“, který vyšla loni. Eddie Stoilow se kromě svých písní proslavili i tím, že si s nimi v roce 2012 zahrál na bicí fotbalový brankář Petr Čech.

Eliška Mrázová neboli Elis Mraz z Ostravy byla jednou z kandidátek na post českého reprezentanta i pro letošní Kyjev. Se svým zpěvem a hrou na ukulele dala o sobě vědět v soutěži Hlas Česko Slovenska. V roce 2013 vydala desku „Shubidu“ a o rok později se stala na ceremoniálu Český Slavík držitelkou Objevu roku. Její nejčerstvější novinka se jmenuje „Heartbreaker“.

Pavel Callta procestoval studijně i pracovně snad už celý svět. Širší veřejnost jeho um poznala během druhé řady show Česko Slovensko má talent, která se uskutečnila v roce 2011. Pavel vsází na zpěv za doprovodu kytary a jeho hitům „Terapeut“ nebo „Tak promiň“ se v rádiích snad ani nejde vyhnout. Své debutové album „Momenty“ vydal v roce 2015.

Yanna zatím není příliš známou tváří. Za sebou má nahrané vokály pro desku Martina Chodúra a slyšet jsme ji mohli i v jedné reklamě. Zajímavá je její spolupráce s Monkey Business a také singl „Kruhy“, který natočila s Lipem. Zpěvačka vystupuje se svojí kapelou Yanna Band.

Kapela Doctor Victor vznikla v roce 2012 v Praze a ve své tvorbě kombinuje rock a blues. Aktuálně má tři členy a pochlubit se může vítězstvím v soutěžích Hard Rock Rising 2013 a Global Battle of Bands Czech Republic 2013. Pánové předskakovali skupinám AC/DC, Lucie a Chinaski a letos vyrazili na letní turné po Spojeném království. Z nejznámějších písní zmiňme „Sexy Black“.

Annabelle, celým jménem Annabelle Fárová, se narodila v Bruselu. Její hudební tvorba je poměrně lehce zařaditelná – věnuje se především šansonům a zpívá francouzsky. Z Francie pochází její babička, rodiče jsou ale Češi, kteří emigrovali do Belgie před totalitním režimem. Na šansoniérku zaujme její výrazné tetování. Její prozatím poslední singl „Je dance“ ovšem dokazuje, že se nebrání ani modernější tvorbě.

Mariana Prachařová pochází ze slavné rodiny. Jejími rodiči jsou David Prachař a Dana Batulková, jejím bratrem je Jakub Prachař. Začínala jako herečka, proslavila se v seriálech Horákovi, Comeback, Ulice nebo Kriminálka Anděl. Herectví ale pověsila na hřebík a nyní se chce věnovat pouze hudbě, kde se cítí jistější. Nedávno vydala singl „Heart Of Gold“.

19 komentářů ke článku “Seznamte se s již potvrzenými účastníky českého výběru

 1. jaris

  youtuberka, skvělý song, čeština, to by povyskočila sledovanost v čr

 2. Radek

  Doufám že to bude Mikolas Josef, Anabelle, Eddie Stoilow, (best by byla Lenny)

 3. Papalasz

  Nikdo mě zrovna dvakrát nezaujal. Snad jen ta Elis, na češku má i dobrou výslovnost, Thom Artway má podle mého názoru zajímavou barvu hlasu, ale podobně byla taková barva a takhle zazněla v minulých ročnících Belgie, Švédsko a UK, takže toho bych tam neposlal vůbec. Mikolas je na můj vkus tuctovej. Z tohoto výběru bych asi vybral jen Stoilowa. Jinak děs a bída.

 4. Lord Cervus

  Eddie Stoilow, Tom Artway nebo Elis. Lenny by však byla nejlepší volba.

 5. Michell

  Hlavně né Dashu. Není to tak, že bych měla něco proti ní, ale když jsem viděla reakci na ní z Wiwibloggs, tak si myslím, že by ona měla podobné reakce jako u Martiny – nudná, nefalšovaná balada. Chce to změnu, proto doufám v Mikolase. Ostatní mě moc nezaujali, ale uvidíme.

 6. Karolína

  Mě se osobně líbí Eddie Stoilow. Taky Thom Artway nebo Mikolas Josef, by byl vhodný do reprezentace. Chce to novou energii, než jak je to u zpěvaček.

 7. Sandra

  Tak z tohoto výběru mě nejvíce zaujali Eddie Stoilow, Anabelle a možná ještě Mariana Prachařová. Nikoho z nich jsem ale naživo neslyšela a kdo ví, jaké vyberou písně. Tak snad se tento rok zadaří a vybereme skladbu, která zaujme i diváky, nejen poroty.
  Mám ale takový dojem, že s Thom Artway bychom měli britské hlasy v kapse ^_^

 8. Anonymní

  Osobne si myslím že vyberú tu Dashu :/ úprimne je mi to jedno, každý má svoj silný bod a potencial, záleží id vyberu piesne a hlavne druhu semifinale, myslim si že je taktiež čas pre zmenu po kerndlovej, guncikovej a barte a skupinach kabat či gipsi cz a duete marta a vaclav je čas na chlapa ..z tohto dovodu by som uvital micolasa nebo thoma :) škoda že nejde lucia, ewa :/

 9. Esgalnor

  Bral bych Lenny, ale to se nestane. V tom pripade pak by to chtelo konecne nejakyho zpevaka, ne jen same zenske balady, popr. pokud zenu, tak neco zajimavejsiho, treba ta Annabelle. Nejlepsi volbou by ale dle me byl Mikolas nebo Thom. No a Annabelle by nakonec fakt taky nemusela byt spatna. Jen Dashu ne, prosim, to by byla dalsi balada…

 10. Cipela

  Nadšení u Josefa vůbec nechápu… jeden „hit“ :D Dashu bych na ESC uvítal pouze v případě balady tipu Undo. U ostatních je mě to celkem jedno. Na ESC se u nás nejvíce hodí stejně Lenny, Ben nebo Ewa :-)

 11. Lucasso

  Ta jejich Dasha, už mě to vytáčí. Jinak mají štěstí s Mikolasem, jinak zatím nic moc. Artway může zaujmout porotu, Eddie Stoilow mají pár věcí, co znějí dost britsky, takže taky by to šlo. Annabelle je zajímavá, ale francouzština za Česko je divný a Zoe fakt následovat nemusíme. Heart of gold od Mariany zní dobře, ale je nezkušená. A zbytek mi zatím přijde dost fádní, takové nemastné neslané osobnosti :D Aspoň že je Mikolas, mohl by udělat dobrou show. Jinak koncerty na světový úrovni u nás má fakt jen Ben Cristovao.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>