Krajowe Eliminacje POLSKO

Seznamte se s polskými finalisty


PolskoTaké letos bude Polsko vybírat svého reprezentanta přes národní kolo Krajowe Eliminacje. Ve hře bude tradičně deset interpretů, ze kterých vyberou celkového vítěze televizní diváci společně s odbornou porotou.

Polské národní kolo Krajowe Eliminacje se uskuteční 3. března a zúčastní se jej celkem deset interpretů. Vítěze zvolí odborná porota a hlasující diváci.

Mezi kandidáty o Lisabon nalezneme loňskou účastnici národního kola Isabel Otrębus. K vidění bude také zatím poslední vítězka Hlasu Polska Marta Gałuszewska, úspěšný DJ Gromee ve spolupráci s Lukasem Meijerem nebo populární skupina Future Folk, která kombinuje dubstep s folkem Goralů, tj. obyvatel žijících i na území českého Těšínska.

Finalisté polského kola:

* Future Folk / Krakowiacy i górale
* Gromee feat. Lukas Meijer / Light me up
* Happy Prince / Don’t let go
* Ifi Ude / Love is stronger
* Isabel Otrębus / Delirium
* Maja Hyży / Skin
* Marta Gałuszewska / Why don’t we go
* Monika Urlik / Momentum
* Pablosson / Sunflower
* Saszan / Nie chcę ciebie mniej

Některé z písní si již můžete poslechnout na internetu.

Další informace naleznete na oficiálním webu polské Eurovize zde.

5 komentářů ke článku “Seznamte se s polskými finalisty

 1. Anonymní

  Zatiaľ som počul len Delirium takže je zbytočné hodnotiť kto vyhrá

 2. Markéta

  Jednoznačně volím Isabel Otrebus-Delirium. Píseň je chytlavá, zaujme na první poslech. Klip taktéž zajímavý. Osloví pravděpodobně mladší publikum. Je to protipól loňského výběru, který dle mého názoru nebyl špatný.

 3. Standa

  Z polského výběru jsem slyšel zatím 4 písničky z 10 aspoň v ukázkách a jednoznačně bych vybral Isabel Otrębus / Delirium, ta písnička je v pohodě, vcelku dobrá volba by byli i Saszan / Nie chcę ciebie mniej. Uvidíme, jak bude znít těch 6 zbývajících písniček, trend tam mají jít spíše tanečním směrem.

 4. Morrighan

  Tak letos to vidím bledě. :( Jako bychom neměli i kvalitní interprety, raději tam vyšleme samé „Dysko Polo“.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>