MEO Arena PORTUGALSKO

Seznamte se s pořadatelskou MEO Arenou


PortugalskoLisabonská MEO Arena byla dnes potvrzena jako pořadatelská hala 63. ročníku Eurovision Song Contest. Pojďme se blíže seznámit s touto budovou, která v příštím roce přivítá evropské interprety, fanoušky a novináře při příležitosti nejsledovanější hudební show světa.

MEO Arena, známá také jako Pavilhão Atlântico, se nachází v hlavním městě Portugalska Lisabonu. Jedná se o největší multifunkční halu nejen samotného města, ale i celé země. S kapacitou 20.000 diváků se také řadí mezi největší arény v Evropské unii.

O výstavbě budovy se v Portugalsku hovořilo dlouhé roky. Země totiž do té doby disponovala pouze nezastřešenými fotbalovými stadióny a halami s kapacitou do 4.000 diváků. Portugalci proto do té doby nepořádali žádný z významných halových sportovních šampionátů a koncerty mezinárodních hvězd situovali na stadióny pod otevřeným nebem v období mimo chladné a deštivé měsíce.

S výstavbou se započalo v roce 1996 podle návrhu architekta Regina Cruze, který je autorem mnoha vládních budov v Portugalsku a Brazílii. Tvar haly připomíná létající talíř nebo tělo ostrorepa. Obyvatelé města se raději přiklánějí ke druhé možnosti, neboť tento vodní živočich stejně jako nadměrné využití dřeva a konstrukce inspirované lodní architekturou symbolicky navazují na úspěšnou historii portugalské flotily a objevy mořeplavců.

Aréna byla slavnostně otevřena při příležitosti pořádání světové výstavy EXPO v roce 1998. Hostila také významné sportovní události, jako je například Pohár UEFA ve futsalu, Mistrovství světa v basketbalu mužů do 19 let nebo sérii zápasů v rámci World Wrestling Enetertainment.

Z hudebních akcí se zde konalo udílení cen MTV EMA 2005 a pravidelně zde pořádají koncerty světové hvězdy jako Madonna, Adele, Justin Bieber, Coldplay nebo Lady Gaga.

Jeden komentář ke článku “Seznamte se s pořadatelskou MEO Arenou

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>