Eurovision Song CZ ČESKO

Seznamte se s pravidly českého kola


Česká republikaČesko poprvé od roku 2009 nechá zapojit do národního výběru i veřejnost. Reprezentant a píseň pro Lisabon se bude vybírat přes online kolo, které odstartuje už 8. ledna. Celý proces bude probíhat podle následujících pravidel.

V pondělí 8. ledna se dočkáme speciální tiskové konference, na které proběhne prezentace šesti interpretů, které do národního kola Eurovision Song CZ předvybrala odborná porota. Ve stejný den budou také zveřejněny soutěžní písně všech kandidátů.

O výsledcích budete rozhodovat vy přes oficiální aplikaci Eurovision.tv. Hlas budete moci udělit jedné ze šesti nabízených skladeb, a to pouze jednou. Započítány budou pouze hlasy z Česka. Celý proces potrvá dva týdny, český výběr bude ukončen v pondělí 22. ledna.

Hlasovat bude také mezinárodní porota. Každá hlasující skupina ovlivní celkové výsledky z 50 procent. Interpret na prvním místě obdrží 8 bodů, za druhé místo si připíše na své konto 6 bodů a další umístění budou hodnocena body 4, 3, 2, 1. Vítězem se stane ten, který získá v součtu od obou skupin nejvíce bodů. V případě remízy budou rozhodující hlasy diváků.

Celkové výsledky budou zveřejněny v pondělí 29. ledna. V tento den tedy budeme znát jak českého reprezentanta, tak i jeho soutěžní eurosong.

Celkem do České televize dorazilo přes 400 písní, z toho 36 jich bylo od domácích autorů.

13 komentářů ke článku “Seznamte se s pravidly českého kola

 1. Pingback: Koho chcete za českého reprezentanta? | ESCPORTAL

 2. Anonymní

  1) budou se zapocitavat hlasy z ceskeho cisla ze zahranici?
  2) take by mne zajimalo, jestli mohu tiskovou konferenci sledovat nekde online, jak uz se tu ptal nekdo drive! :D

 3. Matěj

  Jo, a hlasovat se bude už od zítřka 8.ledna do 22.ledna, vítěz by měl být oznámen 29.ledna

 4. Matěj

  Tisková konference bude v 15:00, tam se všechno dozvíme, předpokládám že chystají web už se soutěžícíma, takze zitra odpoledne bude aktualizovany.. hlasovat se bude přes official Eurovision app :)

 5. Anonymní

  nevím… nikde jsem nenašel informace nějak více podrobné o pondělním hlasování. na stránkách čt nic… kdy se zítra dozvíme něco o čase, kdy hlasování začne? a kde?

 6. Lucasso: Vymýšlí se to tak, aby se to dalo zachovat i do budoucna… Nečekám, že se za nějakých pár let až se to dostane i do televize název změní…

 7. Lucasso

  Jenže zatím to v televizi není, že? A určitě pak něco vymyslí. Ale na to je ještě dost času…

 8. Matěj

  Jenže pokud to chtějí za pár let do TV tak to spešl jméno potřebuje ;)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>