Jakub Ondra ČESKO

Situace kolem účasti Jakuba Ondry a 2Choice z Itálie


Česká republikaV prosinci to vypadalo, že jedním z účastníků národního kola bude zpěvák Jakub Ondra, který nahrál píseň „Reasons To Love You“ ve spolupráci s italským hudebníkem 2Choice. V lednu jsme ovšem dvojici na seznamu českých kandidátů nenalezli. Co se přesně stalo?

To, že se Jakub Ondra dostal do užšího výběru českého národního výběru, potvrdil sám v prosincovém rozhovoru pro web Frontman.cz. Prozradil také název písně „Reasons To Love You“, která se posléze neoficiálně objevila na internetu. Díky nahrávce bylo zřejmé, že by Jakub nesoutěžil sám. U jména interpreta figuroval také italský muzikant 2Choice, se kterým jsme se spojili.

Vlastním jménem Marco Bisceglie pochází z Říma a je mu dvacet let. Jako 2 Choice produkuje hudbu od roku 2014 a v případě Jakuba Ondry šlo o jeho první spolupráci. Oba se poznali díky nahrávací společnosti Time Records, kde měl být singl „Reasons To Love You“ vydán. Návrh na spojení obou interpretů vzešel od samotného labelu a ti s ním bez otálení souhlasili.

Nahrávka se ihned stala mezi fanoušky Eurovize populární a všichni s ní počítali pro české národní kolo. K tomu ovšem nakonec nedošlo. Podle 2Choice celou záležitost doprovázely byrokratické komplikace, kvůli kterým singl vstoupí do éteru bez jakékoliv spojitosti s Eurovision Song Contest. Oficiálního vydání se dočkává právě dnes a poslechnout si jej můžete zde.

Česká televize navíc před volbou šesti přímých účastníků národního kola předvybrala deset kandidátů, mezi kterými Jakub Ondra společně s 2Choice figurovali. Právě o postupu mezi deset nejlepších, mezi kterými dále byly třeba zpěvačky Annabelle a Elis Mraz, zpěvák hovořil v rozhovoru pro Frontman.cz.

Pokud vám dvojice v národním výběru chybí, nemusíte být až tak zklamaní. 2Choice nám prozradil, že pokud se „Reasons To Love You“ stane v Česku hitem, bude o další spolupráci s Jakubem Ondrou a zapojení do národního výběru v roce 2019 rozhodně uvažovat.

Jak se vám skladba líbí a jak by v případě účasti změnila vaše pořadí favoritů národního kola?

7 komentářů ke článku “Situace kolem účasti Jakuba Ondry a 2Choice z Itálie

 1. mano139

  Podľa mňa, v národnom kole kľudne mohlo aj 10 skladieb súťažiť. Myslím, že Jakub Ondra by mal určite väčšiu šancu vyhrať národné kolo ako kapela Doctor Victor.

 2. 2Choice

  Thanks to ESCPORTAL for this article.
  Thanks to all Czech Eurofans, you are fantastic and i’m glad you like this track! Hope we can meet in the near future.
  Ahoj, Miluji tě !

 3. Lucasso

  U mě by to bylo druhý místo za Mikolkou. Zní to krásně fresh a tak nostalgicky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>