RTVS SLOVENSKO

Slovensko se na Eurovizi nevrátí ani s novým ředitelem


SlovenskoAni nový generální ředitel slovenské televize RTVS Jaroslav Rezník nepotěšil slovenské fanoušky. Naši východní sousedé se ani v příštím roce svého comebacku na pódiu Eurovize nedočkají. Neúčast je odůvodněna finanční náročností projektu.

Slovensko se Eurovize naposledy zúčastnilo v roce 2012, kdy se vedení televize RTVS ujal bývalý šéf TV Markíza Václav Míka. Ten populární hudební soutěž do svého programu nezařadil z finančních důvodů ani jednou.

Velké naděje vzbuzovala červnová volba nového generálního ředitele Jaroslava Rezníka, který se ve druhém kole tendru utkal o prestižní post s dosavadním ředitelem stanice Míkou. Slovenský parlament ve svém hlasování vsadil na novou tvář. Rezník je na Slovensku známý jako bývalý šéf tiskové agentury TASR.

Ani tato volba zatím fanoušky nemůže příliš těšit. RTVS přes portál ESCtoday.com potvrdila, že se nadcházejícího ročníku Eurovize v Lisabonu nezúčastní. Důvodem trvající absence našich sousedů je napjatý rozpočet, finanční nákladnost projektu a klesající sledovanost během posledních účastí.

7 komentářů ke článku “Slovensko se na Eurovizi nevrátí ani s novým ředitelem

 1. Mana

  Dokazí celé RTVS a ani na Eurovíziu nejdeme XDD No čo, my sa už asi nikdy nevrátime :) Inak, Mika je s krátkym i, nie dlhým.

 2. Myscho

  Dokiaľ nebude športový kanál tzv. „TROJKA“ opäť spustený. Dovtedy návrat Slovenska na ESC nečakajte!

 3. Anonymní

  Problem je to, že Bosna a Turecko sa vrátia ale Slovensko celkovo nemá o to záujem, spolu s CZ, s vynimkou že oni sa aspoň zúčastnia, ale tak ani monako, luxembursko a andora nechcu byť v tejto súťaži hlavne s finančných dôvodov, ale dôvod slovenska že nemá peniaze je úbohý, i keď chapem kto by do toho investoval, keď sme nikdy neboli vo finale ak nerátam 90. roky keď boli vo finále všetci čo sa zúčastnili …ďalej san marino a možno isreal odídu, ktovie :D Na druhej strane čo by dali ostatné krajiny za to aby mohli byť súčasťou tejto súťaže : Čina, Faerske ostrovy, Nový Zeland, Vatikan, Kazachstan, Lichtenštajnsko, Kosovo …celkovo možno Slováci poznajú lepšie ESC ale sledovanosť tomu nenasvečuje …neviem úprimne ani tie pesničky nestáli za veľa ak mám byť úprimný s vynimkou Kristiny a možno Twiinsiek :)

 4. Rick

  Treba investovat do dalsich nemeckych serialov, stupidnych kviz show a programov o vareni, presne toto vytrhne RTVS zo dna slovenskyh TV stanic, len tak dalej ved nenechame v tom Turecko a Bosnu samotnych

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>